Skocz do zawartości

Extra 330 SC Pilot Rc


Rekomendowane odpowiedzi

Konrad to nic tylko pogratulować udanego lotu.

Mimo Twoich obaw wiedziałem że ten model zrobi na Tobie dobre wrażenie,jeśli tylko wykorzystasz jej możliwości to powinieneś być bardzo zadowolony.Jak widzisz spore wychyły to nie wszystko,gdybyś jeszcze dał super szybkie serwa to mogło by się okazać że byłbyś zaszokowany zwrotnością i możliwościami modelu.

Oczywiście mocy nigdy za wiele,Kazek miał 35 cm silnik i tam mocy było optymalnie :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad,brałeś pod uwagę śmigła Fiali?

FIALA 19x8  http://www.ef3m.pl/884,smiglo-drewniane-fiala-19x8.html

 

każdy kto lata 3D jest bardzo z nich zadowolony. w Extrze 260 mam 23x8 a w Yaku 54 22x10. w obu modelach jest odpowiedni nadmiar mocy a odejście z zawisu energiczne... :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Andrzej351:  Konrad,brałeś pod uwagę śmigła Fiali?

FIALA 19x8  http://www.ef3m.pl/8...fiala-19x8.html

 

 

Tak, brałem je pod uwagę, ale akurat nie mają ich w ofercie sklepu, gdzie robiłem zamówienie. Może kiedyś przy okazji kupie ze dwie sztuki do testów.

Pelikan 19x8 to budżetowe śmigło(przez połowę ceny) i czy bambula czy fiala, myślę, że i tak będzie znacznie lepsze. Założe 20x8- powinienem uzyskać te kilkaset gram ciągu więcej.

Chciałbym żeby mój DLA 32 miał takiego kopa jak na tym filmiku powyżej (Joe Smith).

Warto też zobaczyć ten filmik:

 

 

Shock:  Jak widzisz spore wychyły to nie wszystko,gdybyś jeszcze dał super szybkie serwa to mogło by się okazać że byłbyś zaszokowany zwrotnością i możliwościami modelu.

Czy jak wiem.. czemu by miały służyć mega szybkie serwa..To samolot i raczej liczą się duże wychyły, nie są potrzebne jakieś niewiadomo jak szybkie "zrywy" jak na cyklice w śmigłowcu przy tic-tac itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad nie jestem jakimś autorytetem w tematach akro  ;)  ale uwierz że gdybyś zastosował serwa z prędkością 0,09/0,11 to byłbyś zaszokowany reakcjami modelu i to co możesz nim wykonać.Dla mnie i wielu niedzielnych lataczy to zupełnie nie potrzebne,przerost formy nad treścią ale jeśli masz talent ,odpowiedni model to warto.

Nie wiem czy widziałeś jak lata Tomek Sobotka swoją Extrą 2,7 m ?. Miałem okazję go poznać,porozmawiać w NT na pikniku i o ile mnie pamięć nie myli to On ma tam serwa 7,4 V i dość szybkie ,na pewno poniżej standardowych 0,18/0,20 i to widać !! jego loty na żywo robią wrażenie i przeczą niektórym prawom fizyki ;) ,na pewno szybkość serw oprócz modelu,umiejętności,silnika mają w tym spory udział.

Sam miałem (spaliłem :( )niegdyś ok.12 kg serwa Inolab  0,09 s i założyłem je w mojej Extrze 260 2,2m na lotki-rewelacja.

Jak przyjedziesz do nas to zobaczysz serwa na kierunku u Seby w Yaku -JR-y ,też bardzo szybkie.Zapytaj go jak się lata :) .

Wspomniałem o tym dlatego bo Ty masz niezły potencjał i może oprócz mega dżwigni,wychyłów 90 stopni kiedyś spróbujesz dobrych szybkich serw :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad nie jestem jakimś autorytetem w tematach akro  ;)  ale uwierz że gdybyś zastosował serwa z prędkością 0,09/0,11 to byłbyś zaszokowany reakcjami modelu i to co możesz nim wykonać.Dla mnie i wielu niedzielnych lataczy to zupełnie nie potrzebne,przerost formy nad treścią ale jeśli masz talent ,odpowiedni model to warto.

Nie wiem czy widziałeś jak lata Tomek Sobotka swoją Extrą 2,7 m ?. Miałem okazję go poznać,porozmawiać w NT na pikniku i o ile mnie pamięć nie myli to On ma tam serwa 7,4 V i dość szybkie ,na pewno poniżej standardowych 0,18/0,20 i to widać !! jego loty na żywo robią wrażenie i przeczą niektórym prawą fizyki ;) ,na pewno szybkość serw oprócz modelu,umiejętności,silnika mają w tym spory udział.

Sam miałem (spaliłem :( )niegdyś ok.12 kg serwa Inolab  0,09 s i założyłem je w mojej Extrze 260 2,2m na lotki-rewelacja.

Jak przyjedziesz do nas to zobaczysz serwa na kierunku u Seby w Yaku -JR-y ,też bardzo szybkie.Zapytaj go jak się lata :) .

Wspomniałem o tym dlatego bo Ty masz niezły potencjał i może oprócz mega dżwigni,wychyłów 90 stopni kiedyś spróbujesz dobrych szybkich serw :P .

Też podziwiam faceta ,to co wyprawia wydaje się niemożliwe dla większości z nas weekendowych lataczy -ale to co zwróciło moją uwagę to charakterystyczny sposób trzymania aparatury anteną do ziemi-czy to normalne u nas też tak się ktoś trzyma apkę przy lataniu 3D?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu niektórym tak wygodniej trzymać aparaturę czy coś w tym stylu. Na pewno nie jest to jakiś wyznacznik. Ja np. gdy dostałem swoją pierwszą aparaturę to trzymałem ją w normalnej pozycji, same kciuki na joystickach. Po kilka dniach dołożyłem na lewej stronie(gaz) wskazujący palec - uznałem ze tak mi wygodniej operuje się gazem.

 

Widziałem jak lata Pan Tomasz. Loty na pewno ponad przeciętne, z wielkim szacunkiem, ale dla mnie bez szału. Raczej zostane przy zagranicznych autorytetach Gernot Bruckmann czy Joe Smith.

Latałem i w zasadzie latam na szybkich serwach(0,11s), kiedyś (0,06s) co prawda w piankach, wiec trochę co innego, lecz mam porównanie i raczej zostane przy swojej wersji. W 100% się zgodzę ze model zrywniejszy, lecz według mnie to nie potrzebne zakładać powiedzmy coś rzędu (0,06s), takie 0,14 około w zupełności do samolotu - moje mogłyby być ciut szybsze, no ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcemy latać pełne 3D z szybkimi przewrotami,akcentowane beczki i inne ostrzejsze manewry to szybkie serwa są absolutnie konieczne.już taki 

SAVOX SC-1256TG lub SC-1258TG sprosta tym wymaganiom w modelu 2,2m.

JOE SMITH nie mógłby tak agresywnie i szybko latać gdyby miał w swoich modelach wolne serwa.

Konrad jak widzę woli przekonać się o wszystkim na własnej skórze,porady bardziej doświadczonych kolegów są raczej mało istotne... :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej351: Konrad jak widzę woli przekonać się o wszystkim na własnej skórze,porady bardziej doświadczonych kolegów są raczej mało istotne... :mellow:

Picasa127:

Latałem i w zasadzie latam na szybkich serwach(0,11s), kiedyś na (0,06s) co prawda w piankach,  lecz mam porównanie

Czytaj uważnie :)  Latałem, latam  na dość szybkich(0,11), oraz kiedyś na mega szybkich (0,06), mam porównanie i doświadczyłem tego na własnej skórze, dlatego wypowiadam się na ten temat.

 

Andrzej351: jeśli chcemy latać pełne 3D z szybkimi przewrotami,akcentowane beczki i inne ostrzejsze manewry to szybkie serwa są absolutnie konieczne.

Absolutnie się z tobą zgodzę, tylko jak dla mnie nie muszą być to serwa rzędu 0,05s, lecz wystarczająco 0,12-0,14s- przynajmniej jak dla mnie.

Andrzeju jak potrzebujesz tak szybkich serw, czy ktokolwiek inny do swojego stylu latania to je poprostu zakładasz :), ja osobiście nie potrzebuje do swoich akrobacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o latanie dużymi benzynowymi modelami to latam raczej nie częściej niż 2 razy w miesiącu-niestety :-( Brak możliwości, ale robie wszystko w tym kierunku aby się to zmieniło.

Na szczęście zaraz za ogrodzeniem mam taką małą łąkę gdzie latałem, latam swoimi piankami. Głównie wszystko zawdzięczam swojemu Acromasterowi z Multiplexa. No i oczywiście PhoenixRc- symulator.

Lecz chcąc zbliżyć się do światowej czołówki to jeszcze nauka, nauka i jeszcze raz nauka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.