Skocz do zawartości

Extra 330 SC Pilot Rc


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
hmm... opanowany do perfekcji :)

polenizowałbym... (raczej powinien prowadzic go cały czas w harrierze, raz za czas obrócić na plecy + jakis zawis- a on tak jakoś strasznie chaotycznie latał)

    .. poza tym nie zabardzo wiem czemu służy latanie 3m na takiej hali .. :lol:  to bardziej takiej męczenie niż latanie

Jestem ciekaw czy konstrukcja by wytrzymała, gdyby zrobić jakąś ostrzejszą akrobacje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek -gdzieś Ty bywał ?? jakoś dawno nic nie skrobnąłeś...za to jednym postem nadrobiłeś hajcu ;)

 

Wracając do Extry z hali to wg mnie kapitalna.Sztuką jest zrobić taki model.Śmiem twierdzić iż wytrzyma ona pełną akrobację ,3 D tylko w wersji jak na zwolnionym filmie. ;) .Podoba mi się jej lot, lubię takie  latanie  "w żelu" .

Widać iż model ma problem na hali ale kurcze,to 3 m ! gdzie lata się modelami halowymi.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w sumie do innego działu, ale dotyczy częściowo Extry...

Na starej aparaturze miałem dość spore "luzy" na potencjometrach tz. wartości nigdy nie wracały idealnie na zero.

Po podpięciu nowej apki (wszystkie wartości idealnie - podpiąłem do symulatora na słupki), serwa Hitec 5645MG jak i HS 82MG nadal nie wracają idealnie na zero. Te 82mg oprócz tego tak jakoś pływają w tym neutrum, nie dotykam drążka a one same wykonują jakieś małe ruchy.

Dla porównania z Savoxami na wysokości nie ma problemu.

Ma ktoś jakiś pomysł czym to może być spowodowane?  Nie wiem czy reklamować ..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nowa aparatura ? pisz co tam nabyłeś :) .

Myślą że to raczej problem serw nie radia,u mnie też delikatnie widać na lotkach jak serwa pracują tzn. szukają neutrum -oczywiście to ruchy rzędu 1 mm ;) ,przeważnie tak jest w cyfrówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparatura...

Zastanawiałem się nad kupnem czegoś lepszego; np. Aurora 9X, no ale koszt z 4-5 odbiornikami to jakieś 2 tyś..

Później nad Spektrum DX ..6 -nie jest nie wiadomo jak droga, no ale... wziąłem piankowca do ręki i ledwo udało mi się zrobić jedno okrążenie, kompletnie nie czułem modelu;inny kształt aparatury, palce ułożone w innej pozycji... i niestety przeważył argument, że moje ręce za bardzo są przyzwyczajone do KDS.Kupiłem identyczną(KDS K7X II)koszt w sumie śmieszny-300zł; według mnie jedynie co brakuje tej aparaturze to możliwości przyporządkowania dowolnych kanałów -reszta jest.Starą zostawiłem sobie do symulatora na okres zimowy,a nowa myślę, że posłuży dużo dłużej niż poprzednia,

jeśli nie będę ją tylko podłączał do symu na 8h i więcej :D

 

Wracając do tematu serw to teoretycznie w locie to nie przeszkadza, do tej pory latałem i nie było problemu.

Jednak uniesiona lotka na około 0,5cm od pierwotnej pozycji to jednak dość sporo.

 

 

w hs 5645mg to norma, w neutrum maja duży luz, a to sa nowe serwa?

 

Są po 5-7 lotach po ok 10 min.

Tylko te 5645MG gdy nie ruszam aparatury stoją w miejscu, a HS 82MG w Acromasterze same się przemieszczają o te 0,5cm i tak jakby przeskakiwały ząbki na orczyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Extra 330SC 30cc - Akrobacje 3D

 

(filmiki wrzuciłem już do tematu lotnisko Kęty, ale dotyczą Extry, więc w zasadzie powinny być tutaj)

(było już trochę ciemno; rożnie to widać na różnych ekranach, kwestia kontrastu, proponuje ew. delikatnie rozjaśnić sobie ekran, gdyby ktoś miał za ciemno)

 

https://www.youtube.com/watch?v=1BZ40FxCmzc

https://www.youtube.com/watch?v=CjMRewbLVBM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj poleciała moja extra , dwa krótkie loty ,troche przeważona na tył , trzeba bęcie przesunąć pakiety do przodu , no i kółka do wymiany na większe , przy pierszym starcie chciała wykapotować , drugi start przy lekko zciągniętej wysokości .Waga z długim tłumikem 8,15kg

 

post-239-0-57846300-1430599254_thumb.jpg

 

post-239-0-23634900-1430599295_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.