Skocz do zawartości

FUN FLY w wersji dwupłatowej


przemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje już zasysam i zobaczymy jak będzie :)

 

EDIT ...

troszkę się chyba pospieszyłem po trzeba podać dane firmy a jak takowej nie posiadam ale spróbuje może mi się uda zassać z tej strony.

Wpisz Home lub Private i nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje :)

 

EDIT ...

już mi się ściąga :)

a ja już mam prawie wszystkie wręgi brakuje mi tylko jednej ;) i jak widać ENERGY jest dla mnie skarbnicą wiedzy ;)

post-8897-0-09144900-1379162454_thumb.jpg

 

Teraz muszę wymyślić sposób mocowania górnego płata bo dolny to tak samo jak w ENERGY czy w Madmanie.

 

EDIT ...

Po ciężkich bojach ze Sketchupem udało mi się sukcesem i w skali wy importować w skali moje bazgroły do pdf'a :)

 

post-8897-0-88891400-1379177590_thumb.png

 

Udało mi się również ściągnąć program co polecał kolega kojani Solid Edge 2D Drafting :)

jeszcze nie instalowałem bo jakoś rysowanie pochłonęło mnie bez reszty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób podobnie do mojego Ultimate 600. Tutaj jest instrukcja tego modelu:

http://dev.commonsen...Ultimate600.pdf (ze strony http://dev.commonsen...roducts_id=2279)

A tutaj mój bardziej szczegółowy projekt mocowania górnego skrzydła do fun fly'a (projekt nie jest idealny, jest to tylko wersja poglądowa):

http://speedy.sh/tgPDD/fun-fly.skp

 

No chyba, że moje "słowa nadal troszkę gryzą się z fun fly'ami"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie wolałbym każde skrzydło osobno z racji łatwiejszego transportu w samochodzie.

Bartku o czymś takim właśnie myślałem jak podałeś w linku, kwestia tylko dobrze rozplanowania tego w modelu żeby potem nie było kłopotów przy oklejaniu folią. A Twój plik ze sketchup'a możesz normalnie wrzucić na forum ? Bo ściąga mi się jakiś dziwny program żeby to pobrać. Ewentualnie wrzuć jakiegoś screen'a ;)

Draftsight również ściągnąłem ale czeka na swoją kolej ... powoli zaczynam się przepraszać z Corel Draw 9 i zobaczymy co mi z tego wyjdzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie wiem jak. Może dlatego, że mam wybrany domyślny template na "product design and wood working"

wcześniej działałem na Sketchup 6 i tego nie było ale w końcu zainstalowałem nową wersję Sketchup'a i mam moje w końcu utęsknione 0,5 mm :) plany rysuje od nowa ... Sketchup jak dla mnie wydaję się bardzo prostym programem i intuicyjnym czego nie mogę powiedzieć o pozostałych... próbowałem ale nie ogarniam :(

 

Naciśnij na napis fun fly na tej stronie speedyshare.com, a jeśli się nie uda, to wrzucę inaczej, ale najwcześniej jutro, bo mam problemy z Internetem.

 

Bartku dziękuje :) ściągnąłem ... o to właśnie mi chodziło w taki sposób będę chciał to rozwiązać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku pozwolę sobie wrzucić zdjęcie zamocowania górnego płata wykonanego przez Ciebie. Chyba najprostszy sposób i najlepszy. Oczywiście na słupkach identycznie.

post-8897-0-41059100-1379402081_thumb.jpg

 

Jak pisałem wcześniej próbowałem rysować w Corelu i coś zaczynałem łapać ale program coś mi się spartolił i wyskakują mi jakieś dziwne błędy ... zainstalowałem nowszego Sketchup'a i dokończę rysowanie w nim.

W zasadzie za wiele nie przybyło ale pewne zmiany się wkradły. Jeszcze troszkę wy ażurowałem boki kadłuba. Przez całą długość boku kadłuba od środka planuje puścić listwę sosnową 5x3. pionowe wręgi zostały pod to przygotowane. Udało mi się zrobić szablon żebra uwzględniając 1,5 mm keson z balsy.

post-8897-0-68366600-1379402847_thumb.png

 

EDIT ...

Post edytowałem bo troszeczkę namieszałem ;) za co się przeprasza ... przeziębienie i notoryczne siedzenie przy komputrze robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.