Skocz do zawartości

Extra 260-1250mm, próby rysowania w CAD


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i dobrać podwozie :)

Oczywiście :) Trochę miałem zawróconą głowę w tym tygodniu ale w następnym odezwę się Marcinie do Ciebie. Prześlę Ci Marcinie mój komórkowiec na PW i jak dasz sygnał to oddzwonię (jutro z rana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahhaha, może kilka osób tak ale na pewno nie połowa forum.

 Tak na poważnie, chodzi mi po głowie jeden model-elektryczny i pewnie  go zrobię, tym bardziej że trochę oswoiłem się z węglem. Jest idea i będzie realizacja, nie zdradzę, przynajmniej teraz, co mi chodzi po głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extrę 1250 czeka obdarcie z folii bo oracower jest pancerny. Solarfilm pomimo że jest trochę upierdliwy w użyciu jest lżejszy i tym będzie pokryta Extra 1250. Extra 1600 jest gotowa do przeniesienia na formatki tylko że nie bardzo mam chęć rozpoczynać kolejny model bo do dokończenia jest gromadka innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku,nie przesadzałbym ze zdzieraniem tej foli... można wywnioskować że walka z wagą jest wręcz najważniejsza w realizacji twoich projektów.

według mnie te kilka-kilkanaście gram nie zrobi różnicy w locie już tak sporego modelu.

dokończ to co do tej pory zrobiłeś i ulotnij tą EXTRę.mi ten model w obecnym oklejeniu naprawdę bardzo się podoba i uważam że nie jest to tylko moja opinia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w samochodzie, pośród innych szpargałów, kawałek hipsu 1mm. Przerobiłem więc dziś rano ramkę vacu na mniejszy arkusz i wytłoczyłem mordkę. Wyszła za 1 razem :D Idąc za ciosem wytłoczyłem połówki osłonki koła i skleiłem ze sobą. No kurcze, nie spodziewałem się podwójnego sukcesu. Niestety nie mam więcej hipsu więc za tydzień kolejne tłoczenia. Wracając do kwestii długości mordki, załączam fotkę boczną modelu, wydaje mi się że jest ona dobrze dopasowana do reszty. Mordka waży 17g, jedna osłonka 5g.  Osłonki można zrobić z laminatu, pewnie obie będą ważyły ze 3 g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)  Wyciąłem otwory w masce. Widać pogrubienie materiału pod otworami. To skutek szybszego ochłodzenia hipsu podczas tłoczenia. Łatwe do wyeliminowania. Do oblotu może być, następna wytłoczka musi być już ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wytapiam otwory po rogach wiertłem o odpowiedniej średnicy a potem łączę otwory nożem do tapet. Otwór na oś silnika wycinam rozgrzaną końcówką tego noża. Szlifowanie papierem kończy całą operację.

 

Edit: Zamówiłem silnik, zawiasy, snapy, przedłużacze do serw w Nastiku (sprawdzona, solidna firma) Silnik wybrałem ten polecony przez Andrzeja czyli DUALSKY XM2834CA-9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.