Skocz do zawartości

Extra 260-1250mm, próby rysowania w CAD


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już się zaczął tworzyć :P , 1500mm, pow nośna 39dm2 (realna, czyli bez usterzenia poziomego i wirtualnego centropłatu). Zobaczę, może machnę 41dm2. To tylko 15mm na cięciwie hehhe.

 

Edit: forum bardzo zmniejsza foty, potem wrzucę do siebie fotki  w wysokiej rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja katanka, o której wspominałem ma przy rozpiętości 1500, długości 1390, powierzchnię skrzydeł 49,7, ale jak to liczyli, chyba całość.

Nie znam się na projektowaniu, pewnie są ogólne zasady i jak w innych dziedzinach złoty środek, ale im więcej tym chyba lepiej :)

 

Tu fotka ze strony HK, swoje zrobię przy następnym pobycie na łączce:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/catalog/katana-sub2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak w jest w przypadku katanki z HK ale wiem jak jest w przypadku katanki PA a jest tak że wpisali do powierzchni wirtualny centropłat. Wrzuciłem obrys katany mini do CAD i wyszło że ma mniej więcej 20-21dm2 a nie 24dm2. Wszyscy sprzedawcy jak mantrę powtarzają że ma 24,2dm2 a tymczasem prawda jest zgoła inna. Pomijając już sam fakt tego błędu katana ma większą pow nośną ze względu na charakterystyczne kliny przy kadłubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie podobnie. Z tymi klinami to też słuszna uwaga.

Powiem tak, za cienki w tym jestem.

Z moich doświadczeń z latania zdecydowanie lepiej mi się lata modelami w miarę lekkimi o niskim obciążeniu powierzchni skrzydła.

W projektowaniu to Ty jesteś specem, rób tak by było super :) (czyli model duży, lekki i o niskim obciążeniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetnie Sławku!!! cieszę się że wreszcie ulotniłeś małą Extrę  :) .przyznam że miejscówkę na oblot wybrałeś oryginalną i chyba najgorszą z możliwych...  ;) . wokół krzaki,w pobliżu linie wysokiego napięcia,rewelacja  :P .

najważniejsze że wszystko poszło dobrze,model jest cały a Ty jesteś zadowolony ze zrealizowanego projektu.dla mnie bomba!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Extrę 1030 przywiozłem dziś do Warszawy.  Z miejscówkami u mnie kulawo a i czasu nie miałem na szukanie innej. Posadziłem ją w krzakach co zwykle czynię podczas oblotów hyhyhy.  Teraz niech Marcin stwierdzi jak to lata, pewnie niezbędne będą regulacje SC itp ale dowiemy się o tym w czwartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma wysyła mnie na delegację do Płocka na dwa dni :/ czwartek i piątek. Wczoraj się dowiedziałem. Może uda się ogarnąć całość tematu w czwartek to piątek po południu bym miał wolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero wróciłem do domku

Tak jak ustalaliśmy czwartek popołudniowy wieczór mam wolny, ale i pewnie część piątku bym wygospodarował w godzinach popołudniowo wieczornych, weekend oczywiście też wolny.

Jeszcze raz zapraszam, jak już będziesz wiedział jak stoisz z czasem, daj znać smskiem czy telefonicznie to jakoś się dopasujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę jutro o 6.00. Pracy mamy  dość dużo więc może być ciężko jutro wrócić do Warszawy. Rozrysowałem wstępnie rzut górny Extry 1500, zrobię ją na bazie tej 1030. Wydłużę mordę o 10%. Zmieniłem obrys skrzydła , powiększyłem lotki i ster wysokości. Zmierzam ku jak najmniejszej wadze do lotu.

 

Aaa, jeszcze jedna sprawa- Extra 1030 wyważa się pakietem 1300g bez problemu (można przesunąć pakiet w przód lub w tył po 30mm w celu zmiany SC). To drugi mój model który wyważa się bez żadnych problemów tak lekkim pakietem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku, zaproszenie aktualne, ale z testowaniem extry musimy się wstrzymać. Dziś przywaliłem swoją. Przez najbliższe 3 dni muszę przywrócić sobie pewność i wiarę, zamierzam więc dopieszczać dużą katankę, na razie wygłupy wyszły mi z głowy, tym bardziej testowanie nie swojego modelu. 

Andrzeju, oczywiście zapraszam na latanko, aczkolwiek ja pewnie jutro wyskoczę przed południem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.