Skocz do zawartości

Extra 260-1250mm, próby rysowania w CAD


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno określić jak duże zmiany będą w locie, różnica w obciążeniu pow. nośnej prawie żadna. Grubszy profil i dłuższa cięciwa na końcówce powinna jednak poprawić właściwości lotne przy małych prędkościach chociaż i tak było dobrze. Różnice pomiędzy skrzydłami, jak  zauważyłeś, są znaczne chociaż wagowo jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do małej Extry ja użyłem Dualsky XM2836 CA9 z tego co pamiętam. Odnośnie ostatniego screenu to pewnie jakiś rozmiaru 3536 albo 3542-elektryczny. Kadłub w takim stanie jak na screenie ma 980mm dł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie Extry- doszedł vivak na kabiny, dźwignie dojdą pewnie w sobotę albo poniedziałek, doszła również żywica na rurki/kieszenie. W piątek ruszę z pracami.

Przekombinowałem kadłub z poprzedniego postu, nie zamierzam się spinać ze szczegółami. Ma być lekko i ma latać więc zastosuję trochę uproszczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, podaj jakiś typ, model, parametry czy link. Trudno stwierdzić nawet wymiar. Extra do lotu waży z 640g , przy lekkim wyposażeniu mniej, nie jest to najcięższa z cegłówek, więc motorek o ciągu 900g poradzi sobie z nią w każdej fazie lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do extry którą mam od Sławka z przeznaczeniem do naprawy będę montował ten silnik:

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__5690__Turnigy_2217_16turn_1050kv_23A_Outrunner.html

 

Robert,myślę że ten silnika da radę,trochę tylko to Kv jest lekko przy duże ale to moje zdanie  :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latałem Katanką 1020 na silniku 1100 albo 1400kv CD ROM Turnigy 3530 . Ależ ten silnik miał ciąg z APC E 10x5. Mogłem kupić ze 20 tych silników , teraz już ich nie ma w HK.

 

 

Andrzej351, jak nie masz skąd zakombinować Solarfilmu to coś mogę załatwić od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extra biało czerwona ma 1030mm- dokładnie to ta co ją rozwaliłem i której zestaw KIT jest już praktycznie przygotowany do ewentualnego wytwarzania w małych seriach- o ile będzie taka potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.