Skocz do zawartości

Extra 260-1250mm, próby rysowania w CAD


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

po tym co napisałeś Sławku można przypuszczać że przyczyną "katastrofy" była awaria serwa lotki które zblokowało się w maksymalnym wychyleniu powodując że model zwalił się na skrzydło ku ziemi...  :(  :(  :( .

 

skoro postanowiłeś że nie będziesz naprawiał Extry to może przyślij ją do mnie,z chęcią naprawię ją i oblatam ponownie  ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, jeżeli znajdę pudełko odpowiedniej wielkości to może i bym wysłał. W sumie to mógłbym dorzucić drugi próbny kadłub , co prawda cięższy ale prawie cały, wydłubałem z niego pręt węglowy 3mm ale naprawa tego nie powinna być trudna. Chyba że bywasz w Warszawie to mógłbyś sobie odebrać osobiście w przyszłym tygodniu. Miałem wyrwać z niej rurki laminatowe ale w takiej sytuacji nie będę rozbebeszał pozostałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłoby super :) .pracuję w warszawie więc nie będzie problemu z odbiorem modelu,trzeba by tylko dogadać szczegóły.

uważam że zbyt dużo poświęciłeś czasu,swojej pracy i pieniędzy żeby puścić tą Extrę w zapomnienie... dlatego warta jest odbudowania  ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, jak masz tyle samozaparcia to Ci to przywiozę. Pewnie się da coś z tego zrobić ale ja nie mam jakoś weny w tym kierunku. Skrzydło drugiej wersji jest powiedzmy w 60% narysowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, do piątku to muszą być zrobione formatki, max do niedzieli. W przyszłym tygodniu musi być wycięta V2 o ile będzie dostępny laser. Nie w tą ale w następną sobotę to chce już to kleić. Projekt skrzydła do czwartku ogarnę, ale chcę wprowadzić drobne zmiany w kadłubie i powiększyć ster wysokości o 0.2dm2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydło zrobione, zostało pokrycie i moża robić pod laser. Nowe skrzydło ma większą o 0,65dm2 pow. nośną (dwa 1,3dm2) niż poprzednie, grubszy profil na końcówce, powiększoną lotkę zredukowaną ilość balsy.

 

Pierwszy screen to nowe skrzydło, drugi -pierwsza wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczę, chcę małą brać na piknik do Kraśnika ale nie wiem czy zdążę. Większą się zwalczy dość szybko.

Do małej  zakończyłem skrzydła, teraz to tylko stopki montażowe dorobić i na formatki.

 

Edit: powiększyłem SW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadziłem niezbędne poprawki, narysowałem pokrycie skrzydeł, porobiłem offsety, rozpocząłem umieszczanie elementów na formatkach.

 Ze zmian wprowadzonych w skrzydle (prócz tych co wymieniłem wcześniej)- wzmocnione skrajne półżeberka lotki, powiększony obrys półżeberek lotki co ma na celu przeszlifowanie jej konstrukcji po sklejeniu i pozbycia się śladów po laserze, zmiana grubości dźwigara głównego i żeber z 3 na 2,5mm, zmniejszenie szerokości kesonu. Zmienione są też cięciwy profili oraz grubość procentowa skrajnego profilu co daje prawie prostokątny dźwigar i ogólnie zwiększenie grubości procentowej skrzydła. SW jest wydłużony o kilkanaście mm co zwiększy i tak jego ogromną skuteczność. Dorobiłem również szczeliny na laminatowe dźwignie które to jeszcze dziś będą zaprojektowane. Miałem problem ze zbyt ciasnymi otworami na serwa- poprawiłem. Jutro, najdalej w poniedziałek zakończę formatki i kolejne wcielenie Extry przejdzie z CAD-a do realizacji. W trakcie czekania na wypalanie dokończę projekt 1460, a potem 1600.

 

Od góry:

Balsa 1,5mm

balsa  2,5mm

balsa  3 mm

balsa 6mm

niebieski- sklejka lipowo-balsowa 3mm

czarny- sklejka brzozowa 0.8 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eskadra Extr :D  Będzie co rozbijać  hahah. Życzę udanego i spokojnego wypoczynku, jak wrócisz to  pewnie V2 będzie już tylko krótką wzmianką w historii :D

Zrobiłem dwie kolejne formatki- balsa 3mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uda się zbudować nową Extrę nim wrócisz z urlopu. Póki co ja walczę z formatkami. Zostało jeszcze ułożyć elementy sklejkowe i zrobić mostki.

 

Edit: formatki ułożone, jutro mostki i wysyłka do wycięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.