Skocz do zawartości

Extra 260-1250mm, próby rysowania w CAD


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ta Extra wygląda niesamowicie!!!bardzo szybko ci poszło ze złożeniem jej w całość  :) .

 

schemat oklejenia będzie taki sam jak V-jedynki czy będziesz coś zmieniał?

 

czytając ostatnie wpisy Sławku nie da się nie zauważyć iż wiele osób czeka już na gotowe zestawy Twoich modeli  :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Mam wrażenie że idziemy w kierunku doskonałości a to niemożliwe. Dlatego temat w moich oczach traci na wartości.

Nie bardzo wiem o co chodzi ale nieważne.

 

Wczoraj przywiozłem Extrę 1250 do domu, przetnę kopyto kabiny i zaprojektuję nową pokrywę z większym udziałem balsy. Muszę pokryć jeszcze raz lotki. Generalnie rzecz biorąc w niedzielę pokrywa wraz z kabiną powinna być gotowa.

 

 Mała Extra będzie miała inny schemat oklejania. Zestawy 1250 będą ale dopiero jak projekt zostanie oblatany i pozbawiony ewentualnych błędów i wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extrę 1250 przywiozłem od rodziców, odpoczywała u nich w domu :D . Przywiozłem również kopyta, kopyto maski prawdopodobnie przepołowię żeby było łatwiejsze do tłoczenia. Kopyto kabiny zostanie skrócone a sama klapa przerobiona. Będzie lżej, łatwiej do oklejania i w ogóle lepiej.

 Wracając do małej extry- doszedł vivak więc wytłoczyłem kabinki. Vivak to zupełnie inna klasa tłoczenia niż zwykły PET. Wytłoczyłem również maskę silnika. Potem opiszę metodę doklejania kabiny do ramki pokrywy.

Sławek jakiej grubości Vivaka użyłeś do tłoczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że zaśmiecam temat, ale w moim chyba nie doczekał bym się odpowiedzi.

 

Jakiej głębokości tłoczyłeś maskę?

Pytam, bo mam do tłoczenia prostą maskę ok. 85 mm głębokości i zastanawiam się czy 0,5 nie za mocno się "przecieni" na takiej głębokości tłoczenia.

Czy nie lepiej użyć 0,75 mm, aby uzyskać większą sztywność elementu ?

post-9147-0-28286700-1408612364_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubość ścianek i sukces w tłoczeniu zależy od stosunku szerokości i długości do wysokości. 0.5mm może być za mało jeżeli maska ma być sztywna. 0,75 to już duże koszty przy jednostkowym wyrobie bo viavak powyżej 0.5mm jest już dość drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HIPS - można zastosować, termoformowanie proste jak budowa cepa, czasem lubią robić się zakładki ale to kwestia technologii. Maska do małej extry wychodzi za każdym razem. Problemy zaczynają się przy bardzo głębokim tłoczeniu-lubi pękać wzdłuż wytłoczki. ABS-u nie próbowałem. Vivak jest bezproblemowy, występuje w handlu jako PET-G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivak i Hips spokojnie uformujesz odkurzaczem, do PET niestety ale pompa próżniowa nieodzowna. W obu przypadkach musi być zachowana absolutna szczelność stołu podciśnieniowego, ramki z materiałem  a na styku ramki ze stołem uszczelka.

 Do Extry postanowiłem wytłoczki robić sam, gdybym je zlecił do zrobienia komuś to KIT nie miałby szansy na powodzenie ze względu na koszty.

 Doszły wyfrezowane dźwignie od Maćka, reszta dupereli z Marvio RC (dzięki chłopaki za szybką wysyłkę i rewelacyjną obsługę !) , czekam tylko na magnesy neodymy do kabinki których zamówiłem 150szt. Kilka zestawów z tego wyjdzie. Jak nie będzie chętnych to na kilka kretów staczy mi modeli. Extra 1030 już nie będzie modernizowana bo nic lepszego nie wymyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że dokończę małą Extrę ale okazało się że biała folia którą zakupiłem to Solarfilm 30g a nie 18g -lite. Cały plan oklejania szlag trafił, muszę czekać na kilka dni aż przyjdzie Lite. Muszę zrobić kilka dni przerwy od tego modelarstwa bo czasem normalnie ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kamil. Model jak model. Su zostawiam na jesień/zimę, Extra musi poczekać na oblot ze wzgledu na folię a właściwie jej brak.

 Wracając do samej Extry, pomimo braku folii coś tam podziałałem. Wzmocniłem połączenie połówek SW, czynność bardzo prosta, wykonanie rowka na płaskownik węglowy polega na przeciągnięciu tym płaskownikiem po listwie balsowej  po linijce. Wystarczy kilkukrotnie przejechanie i rowek gotowy, potem wkleiłem płaskownik na CA. Z drugiej strony jest analogicznie. Po szlifowaniu pył węglowy zapaskudził trochę balsę ale i tak nie będzie tego widać pod pokryciem. UWAGA!! PYŁ WĘGLOWY MOŻE BYĆ RAKOTWÓRCZY  więc przy zabawie w szlifowaniu węgla należy być ostrożnym.

 Na zdjęciach widać wyfrezowane dźwignie które oczywiście znajdą się w KIT-ach jako standardowy element zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu to w przyszły poniedziałek zestaw próbny będzie gotowy do wysyłki. Dziś przygotowałem trochę elementów do trzech dodatkowych zestawów. W przyszłą sobotę dotłoczę osłonki kół. Zamówiłem również solarfilm-lite więc i oklejanie ruszy z kopyta.

 Viper, szykuj się powoli na oblot mojej Extry :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.