Skocz do zawartości

Extra 260-1250mm, próby rysowania w CAD


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sprawie rozwałkowanej Extry sprawa jest jasna, zabieram ją we wtorek rano do warszawy wraz z drugim kadłubem. Zdzwonimy się i zabierzesz ją ode mnie. Mieszkam przy szpitalu na Woronicza niedaleko zajezdni tramwajowej i tam byłby możliwy odbiór.  Extra będzie bez podwozia ale z maską i kabiną. Na Twoim miejscu wyciąłbym ze starego kadłuba podłużnice węglowe fi 2,5mm oraz kompletne usterzenie i przeszczepił do drugiego kadłuba, naprawa skrzydeł to łatwizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok nie ma problemu,z modelem sobie jakoś poradzę  :) .do kiedy będziesz w warszawie?nie wiem czy akurat we wtorek dam radę podjechać do ciebie.

tak przy okazji,może potrzebujesz jakieś gadżety typu śmigła lub coś innego (może akurat będę miał na stanie  ;) ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie rzecz biorąc to wszystko z gadżetów mam, jak byś miał APC E 12x5 to pewnie byśmy się dogadali finansowo, jak wracam z pracy to nie ma sensu już próbować dojechać na Bitwy Warszawskiej a na Baleya praktycznie nic nie ma więc i małe szanse na śmigło12x5. W Warszawie będę do piątku do jakiejś 17.00. Na tygodniu po 16:30 jestem wolny, chyba że trafi się jakaś nieoczekiwana delegacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, zabieram się za 1600 w pierwszej kolejności, do końca tygodnia powinna być skończona w formie formatek.

 

EDIT: Właśnie dostałem informację że w piątek będę mógł odebrać wycięte Extry ( o ile nie będzie jakiś nieprzewidzianych okoliczności)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej351, zabieram do Warszawy rozwaloną Extrę, drugi kadłub- trzeba nad nim popracować ze 30minut i będzie ok, prawie całe nowe skrzydło w proszku (bez pokrycia) czyli wszystko to co na zdjęciu. Jak będziesz miał chwilę to podjedź po to. Będę w stolicy od jutra od 6.00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extra przekazana Andrzejowi. Wracając do nowej wersji V2 to będzie w piątek. Zamówiłem dwa komplety Extry. Jeden dla mnie, drugi oddam po kosztach osobie która zgodzi się zrobić relację z budowy i oblotu (fajnie by było aby ta osoba latała 3D). W skład  Kitu będą wchodziły: wycięte elementy balsowe, sklejkowe, wytłoczki osłonek kół, maski silnika, kabiny, komplet plastikowych snapów z metalowymi ośkami,  elementy węglowe- płaskowniki, pręty i popychacze, węglowa rurka łącznika skrzydeł, laminatowe kieszenie łącznika skrzydeł, laminatowe podwozie, magnesy neodymowe, nakrętki kłowe + śruby poliamidowe, frezowane z laminatu dźwignie sterów, koła, ośki do kół, zawiasy, magnesy neodymowe, druciana goleń podwozia tylnego. W sumie wszystko do zbudowania modelu prócz folii. Jeżeli wszystko będzie ok to zrobię porządną instrukcję montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już wycięty jeden egzemplarz Extry, jutro zrobię jakieś fotki bo dziś padam na pysk po całym dniu w pracy, korkach i trasie.  W każdym razie wygląda bardzo obiecująco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę Extrima z Tego linku http://www.arthobby.pl/index.php?page=8&prod_id=407 cena będzie niewiele wyższa, myślę że będzie bardzo atrakcyjna :)


Parę zdjęć z  montażu skrzydeł. Brakuje natarcia lotek i dwóch płaskowników węglowych. Pewne zabiegi przy projektowaniu pozwoliły na utrzymanie wagi gotowego skrzydła (bez pokrycia) na poziomie 40g pomimo powiększenia pow. nośnej i grubości profilu. Skrzydła są jeszcze do szlifowania. Na dziś koniec prac.


.


.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja będzie zrobiona w CAD, zrobiłem już nawet tubkę kleju CA do wizualizacji ale na to potrzeba czasu.

 Wszystkie elementy węglowe będą w zestawie, nawet będą igły do CA i wiertło do rozwiercania dźwigni serw na wymiar kołków snapów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.