Skocz do zawartości

Extra 260-1250mm, próby rysowania w CAD


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego tak jak pisałem, nie ma się co spieszyć z kupnem, przetestuję i się pochwalę. Thrust to pewniak, ale osy też są super, używam lub używałem już trzy w róznej wielkości i byłem mega zadowolony.

Ten powyżej wspomniany na smigle 11x5,5E powinien osiągnąc 1,7 kg ciągu na 3s oczywiście, przy wadze 76g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynka już trochę opróżniona z wiadomosci.

 Klejenia extry w weekend nie będzie. Brak płaskowników węglowych w modele sklep. Są dostepne ale nie w Warszawie tylko we Wrocławiu, szkoda że nie dodają informacji na ten temat na stronie internetowej. Na Bitwy już bym nie zdążył bo korki były masakryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga wszystkich elementów z balsosklejki 3mm wynosi 66g. Kompletne formatki ( takie jak otrzymałem po cięciu czyli łącznie z odpadem) + elementy z balsosklejki + elementy z brzozwóki ważą 403g. Dużo z tych 403 odleci w postaci odpadów balsy. Zapowiada się na to że będzie dużo lżej niż w wersji pierwszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała extra naprawiona, tak jak pisałem niewiele było do roboty. Wczoraj dostałem od Sławka kawałek laminatu na wymianę uszkodzonej goleni, ale ja naprawiłem starą. 

Usiłowałem skręcić ten laminat (mechanizm podobny do mojego kreta) i nie bardzo to wychodziło, tym bardziej należy docenić przemyślaną konstrukcję całej extry i mocowania podwozia, że przy dużej działającej sile straty były bardzo drobne.

Po naprawie model lata tak samo dobrze jak latał. A wraz ze zwiększającymi się wychyleniami lotek (nadal nie ustawiłem na maksa) kręci beczki coraz szybciej, wcale nie wolno.

Kwestia ciągu wyjaśniła się ostatecznie, na dobrych bateriach śmiga aż miło, czas lotu normalny.

Szczególnie podoba mi się blender, faza, gdy kręci się płasko na plecach cudownie wolna, żadnym innym modelem tak wolno mi nie wychodzi.

Po bardzo udanych lotach małą, z tym większą niecierpliwością czekam na większe konstrukcje Sławka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie pokleiłem statecznik ze sterami wysokości, wagę gotowego bez pokrycia szacuję na 20g, stary ważył 34g. Zmniejszenie wagi samego poziomego ze sterami wysokości  da wynikową oszczędność w modelu rzędu 75g, na pionowym też się urwie parę gramów, Zdjęcia jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.