Skocz do zawartości

F-302 EDF ze Stargate z planami


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzisiaj zrobiłem eksperyment.

Zamontowałem jedynie serwa, odbiornik i pakiet AA. Zrobiłem parę prób szybowania ze sterowaniem. Zauważyłem, ze powierzchnie sterowe co prawda działają już w dobrą stronę, natomiast wznoszenie jest bardzo słabe. O wiele lepiej reaguje na oddanie drążka. Teraz sobie przypominam drugi lot pierwszego prototypu, gdzie po szybkim wznoszeniu łatwo udało mi się go wypoziomować, za to przy wyprowadzeniu z nurkowania model nie reagował na ster wysokości wcale.

Powiększyłem więc powierzchnie sterowe w ten sposób

IMGP2090.JPG

 

Zamontowałem resztę elektroniki w wersji na śmigło.

Mac Gyver byłby dumny. :D

IMGP2089.JPG

IMGP2091.JPG

 

 

Waga do lotu 515gram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hura, poleciał.

Dobrze, że zrobilem go na śmigiełko, jest lekki i lata bardzo wolno. Na razie jest bardzo czuły na wychylenia, muszę ustawić jakiś DR lub/i expo.

Ma też tendencje do driftu w zakrętach, trzeba poprawic stabilizatory pionowe.

Ale lata i słucha się jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jakby sukces spowodowaly powierzchnie sterowe pracujace w strumieniu zasmiglowym, czego przy napedzie tunelowym nie bylo. Dodatkowo punkt przylozenia sily przesunal sie do przodu co tez poprawia balans w sumie bardzo krotkiego modelu. Planujesz napedzac to EDFem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w strumieniu zaśmigłowym to sprawa dyskusyjna, w końcu daleko jest. Na pewno to, że siła jest ciągnąca ma znaczenie, co widać na początku, gdy jeszcze nim miotałem. Z czasem wyczułem model i już nim tak nie rzucało.

Może też środek ciężkości trzeba przesunąć nieco do przodu.

Chcę do niego wstawić edf, ale najpierw chcę go poustawiać aerodynamicznie i potestować, aby nie było dużego zaskoczenia po przesiadce na edf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień pierwszy testów.

Na dzień dobry ustawiłem DR na 60% dla wysokości i lotek.

Eksperymentowałem też z przycicnaniem powierzchni sterowych aby były zbliżone wielkością jak w planach.

Lata coraz lepiej

http://youtu.be/DzNbunoOXjA

 

Przesunąłem stateczniki pionowe na sama krawędź spływu. Polepszyło to statecznośc kierunkową.

WIdac też o ile odcinałem powierzchnie sterolotek. Do oblotu dokleiłem przedłużki, ale chyba nie będą konieczne.

IMGP2096.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.