Skocz do zawartości

Pierwsza benzyna 50cc - taniość.pl


PK999

Rekomendowane odpowiedzi

Standard hiteca jedynie jako serwo gazu w silniku. Na reszte raczej się nie nadają standardy. Ja w moim FW 190 mam mniej wiecej serwa o takich momentach lotki i ster kierunku okolo 6kg/cm wysokość okolo 10kg/cm (gaz standardowy hitec właśnie). Klapy 10kg/cm podwozie serwo mini 2kg/cm (serwo służy tylko do popychania zaworu w podwoziu pneumatycznym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... 6kg/cm wysokość okolo 10kg/cm ... Klapy 10kg/cm podwozie serwo mini 2kg/cm ...

 

Przepraszam, że się wtrącę, ale mniemam iż jest to forum techniczne. Uważam, iż powyższy wpis wymaga sprostowania (na pewno tutaj są młodzi - uczący się ludzie - i podawanie momentu w tak chorych jednostkach aż boli).

Ok przyjęło się podawanie momentu serwa w jednostkach spoza SI - w SI jednostką momentu jest Nm (niutonometr) stare jednostki to kGcm kilogramocentymetry gdzie kG - to tzw kilogram siła == 9,81N.

Jednostki, które Kolega pozwolił sobie podać, nie wiem jaką wielkość oznaczają (masa przez długość).

 

Pozdrawiam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się wtrącę, ale mniemam iż jest to forum techniczne. Uważam, iż powyższy wpis wymaga sprostowania (na pewno tutaj są młodzi - uczący się ludzie - i podawanie momentu w tak chorych jednostkach aż boli).

Ok przyjęło się podawanie momentu serwa w jednostkach spoza SI - w SI jednostką momentu jest Nm (niutonometr) stare jednostki to kGcm kilogramocentymetry gdzie kG - to tzw kilogram siła == 9,81N.

Jednostki, które Kolega pozwolił sobie podać, nie wiem jaką wielkość oznaczają (masa przez długość).

 

Pozdrawiam

"Chore jednostki" tylko dlatego, że są spoza Międzynarodowego Układu Jednostek Miar?

Nic podobnego...

Zgodnie z Ustawą "Prawo o Miarach" Rada Ministrów określiła w drodze rozporządzenia, że jednostka miary 1 kGcm może być stosowana na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Nie jest to zatem jednostka nielegalna metrologicznie jak również jest zupełnie poprawna technicznie...Warto o tym wiedzieć przed wygłoszeniem krytyki lub złożeniu wniosku np. o legalizację pierwotną lub ponowną jakiegoś przyrządu pomiarowego.

W modelarskich dyskusjach odnośnie najważniejszego parametru serwomechanizmu bardzo często występuje pojęcie "kilogram na jeden centymetr", które jest niezwykle obrazowe i przydatne w komunikacji albowiem mówi ile kilogramów-siły może dać serwo na jeden centymetr długości swego ramienia. Można powiedzieć, że jest to pojęcie warsztatowe o którym wszyscy wiedzą co oznacza ale też wszyscy wiedza, że w dokumentach musi być kGcm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze - kilogramy czy niutony - kwestia dyskusji. Ale tak czy inaczej, kGcm, to nie to samo co kG/cm i głównie o to, jak przypuszczam, chodziło Jackowi.

 

Dokładnie o to mi chodziło - dziękuję za zrozumienie.

Hint : 10kG/cm == 1000kG/m. kG czy N jest zdecydowanie tu kwestią wtórną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, za tak ogromny błąd , obiecuję, że więcej tego błędu nie popełnie, przepraszam również, że przyczyniłem się do zatrzymania rozwoju w kierunku modelarskim młodych uczących się osób. Jednak myślę, że twoje sprostowanie mogę sprostować bo zapis np 12kg/cm możemy odczytać również że serwo z ramieniem 1cm działa siłą 12kg. A moment to siła razy ramie czyli gdy działamy siłą 12kg na orczyku 1cm tj. 12x1=12kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim myśliwcu o rozp prawie 190cm i masie do oblotu 6,5 kg na lotkach i sterach siedzą właśnie standardy Hiteca i to plastikowymi trybami. Jeden raz musiałem wymienić serwo lotki . W modelu ciut większym - dwupłacie i masie 7kg też siedzą standardy na lotkach - ale na wysokość dałem już serwo -"13kg" z uwagi na opory i chyba ciężkie stery. Te serwa to - Tower Pro czy jakoś tak - są już na metalowych trybach ale kosztują od 20 paru zł w zwyż. Niektórzy powiedzą, że to szmelc i taklich by nie instalowali ale one są instalowane i spisują się chyba dobrze bo w dziale kraksa nic nie napisano o negatywnych skutkach ich użycia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.