Skocz do zawartości

New Falcon by L.Kwarciński - idzie nowe


piotralski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A wygrzewanie modelu na sloneczku nic nie da :P

 

przecież wygrzewanie na słoneczku jest najważniejsze dla modelu, jest to ostania chwila modelu przed utratą dziewictwa lub złapaniem kreta,

 

Piotr zrobi nam wszystkim numer i oblata go w tygodniu - cała Polska patrzy na to, no prawie cała....

 

ja już ładuje baterie do aparatu i kamery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ma latać a nie wygrzewać sie. Słoneczko w locie lepiej go popieści. Wygrzewać pod lampą też można zorganizować w domu. Lub w oknie/na balkonie/na tarasie. Czy ty czekasz aż kobieta przed strata dziewictwa się wygrzeje na słoneczku? B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ma latać a nie wygrzewać sie. Słoneczko w locie lepiej go popieści. Wygrzewać pod lampą też można zorganizować w domu. Lub w oknie/na balkonie/na tarasie. Czy ty czekasz aż kobieta przed strata dziewictwa się wygrzeje na słoneczku? B)

Dajcie spokój bo z tego wszystkiego przy oblocie będę miał podwójna adrenalinę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu się napinać ... wymyślać ja już "świnskim ryjem" latam 2 rok szczególnie na zboczach pakuję mu ołowiu ile sie da o wszystkich walorach pisałem - bedziesz z nev" flakona zadowolniony"..na zboczu nie latasz bedziesz sie cieszył całym i ładnym modelem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając podobne relacje ciągle się zastanawiam jak coś o wadze cegłówki może latać a tym bardziej łapać termikę ... Mój Mefisto (1,9m) waży do lotu 700 gr i często mam wrażenie że o 500 za dużo ...

Tylko co to Twoje Mefisto zrobi jak będzie wiało 10m/s. To po pierwsze, po drugie Falcon to model uniwersalny a nie klasyczny termik więc nie wymagaj cudów. Model jest naprawdę świetny choć mógłby odrobinę ważyć mniej przy tej rozpiętości. Ale zdaje sobie sprawę że to nie full węgiel więc uważam że waga jest przyzwoita.

I jeszcze ostatnia sprawa nie porównuj drewniaka z laminatem bo tego się po prostu nie da porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając podobne relacje ciągle się zastanawiam jak coś o wadze cegłówki może latać a tym bardziej łapać termikę ... Mój Mefisto (1,9m) waży do lotu 700 gr i często mam wrażenie że o 500 za dużo ...

 

Chyba Kolega jeszcze nie zdążył polatać cegłówkami... Tak jak napisali Koledzy wyżej, jeszcze troszkę to będziemy porównywać wagę Falcona z EG MPX'a... to dopiero będzie wątek :D

 

PS

Po za tym latanie w termice nawet kartką papieru też wymaga doświadczenia... Samo nic nie poleci, a doświadczony pilot potrafi nawet drzwiami od garażu (wersja lajtowa) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie właśnie go szykuję na weekend. Została tylko regulacja więc można powiedzieć że jestem gotowy.

Ale Ty Piotrze nie daj się podpuszczać tym narwańcom. :D Widzę, że jesteś w tej sprawie podobny do mnie. Oblot ma być jak wszystko będzie zapięte na ostatni guzik, włącznie z samopoczuciem. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jesteś w tej sprawie podobny do mnie. Oblot ma być jak wszystko będzie zapięte na ostatni guzik, włącznie z samopoczuciem. :rolleyes:

 

Konrad, dokładnie jak mówisz, ale przede wszystkim musi być pogoda! Jak mam latać w chłodzie i w deszczu to wolę opcję Wojtka :D

 

Ja też w sobotę jadę na oblot New Falcona. Będzie dobrze :)

 

Musi być dobrze! Tyle startów co lądowań Eryku, a przede wszystkim dobrej zabawy - bo o to tu (jak dla mnie) właśnie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.