Skocz do zawartości

silnik e-max cf 2822


Wenar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do opinii o e maxie to uważam że to kiepskie silniki , mają bardzo słabe łożyska, po ok 10 godz latania Easy Starem silnik ma takie luzy na wale że szok a do tego wał silnika bardzo luźno wchodzi do łożyska stąd kolejny luz jedyna zaleta to cena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz racje , ja uzywam tylko tych wiec nie moge opiniowac o innych silnikach, w moim popękaly druciki dlatego go przewinąłem, lożyska sa za grosze ,tez wymienialem bo te oryginalne tez dlugo nie wytrzymaly, zreszta ja tak malo latam ze w zupelnosci mi wystarczają, pozdrawiam :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli idzie o ocenę tej serii emax-ów to ja twierdzę że są idealne (albo ja trafiłem na dobrze wykonane) jak zaczynałem przygodę z rc, to kol Krzysztof ze sklepu na gdańskiej zaspie polecił mi 2 producentów wtym emax jako markę "po taniości"

i od chyba już 6/7lat ubić tego skutecznie nie mogę.

oczywiście wymiana osi, uzwojenia to norma, ale moich łożysk jeszcze nie słychać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Robert musiałeś mieć naprawdę fuksa albo tanich łożysk nie było to założyli droższe:) ale mam też  serwa E maxa to w porównaniu do tych chińskich niebieskich Tower Pro to kultura pracy o wiele lepsza, teraz nabyłem silnik e maxa z serii GT wydaje się być solidniejszy ale i cena wyższa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jest chińska ruletka :-) Ja mam dwa emaxy i chodzę dobrze i cicho, natomiast z 3 redoxów dwa grzechotały już po zakupie. Żeby nie było tak fajnie, to jeden emax dzwonek musiałem wkleić do gniazda na CA, bo miał takie luzy. Chińczyk miał zły dzień chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, ja mam w sumie 4 czerwone emax'y, 2x 2822 i po jednym 2812 2805 wszystkie kupione w jednym sklepie w odstępie może 12mcy

i co ciekawe, prucz jednego 2822 reszcie mogę zamieniać talerzyki mocowania, a ten jeden jest mniejszy(ma mniejszą średnicę )

 

Wracając do jakości to Pomimo wielu kretów uszkodzeń osi, czy zniszczeniu uzwojenia nigdy w tych motorkach nie miałem problemu z zielona izolacją pod drutami, trzyma się cholerstwo i odpaść niechce

 

wiem że nadejdzie i umnie czas na wymiane łożysk ale i tak chwalił będę tę konstrukcje

 

Cena do jakości -seria 28xx wygrywa u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper

 

Masz pecha, one zapewne są inaczej nawinięte - widać nie wszystkie chińczyli liczą do 20...

 

swoją drogą jak sam się machłem przy li czeniu uzwojenia to długo szukałem przyczyny kiepskiego działania silnika

 

a tak z ciekawości orientuje się ktoś ile kosztuje komplet łożysk do serii cf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbijamy i tak w 90% z własnej winy.

Jeżeli tak to ok, ale jak mi brakuje ciągu lub pale silnik 5 metrów nad ziemia trenując 3D to juz nie jest tak fajnie .. (smiglo duzo "podpradowe"). Przeszedlem na GT, ale i tak emaxowi juz nigdy nie zaufam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,coś na temat CF2812 .Kabelki polutowane na goldy,podpinam i silniczek tak jakby nie miał 1-fazy.Rozkręcam a tu jakiś plastik niebieski.Dodam,że silniczek nowy 23 XII do mnie dotarł i dzisiaj chciałem go założyć a tu takie kwiatki.Raczej jestem laikiem ,ale wydaje mi się że tego tam nie powinno być.Proszę o rade co zrobić,wydłubać a może tak ma być.


Zwracam HONOR silniczkom e-max założyłem inny regulator-działa.  Ten padnięty też nowy(zresztą wszystko jest u mnie nowe bo jestem na początku mojej przygody z modelarstwem) to ABC POWER 20A Jak to mówią tanio kupujesz ,dwa razy kupujesz.Ja muszę tanio kupować bo uczę się raczej empirycznie  i jeszcze trochę rzeczy popsuję :) 

post-15579-0-19576400-1419871487_thumb.jpg

post-15579-0-59192100-1419871542.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.