Skocz do zawartości

silnik e-max cf 2822


Wenar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do tego modelu (wydaje się  800 mm rozpiętości i grzecznego latania) ten Emax jest za mocny. Wystarczy słabszy 300g ciągu i będzie dłuższe latanie na profilu clark Y. Śmigło mocowane na gumkę bo przy lądowaniu wyrwie wręgę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile waży Twoje Vertigo do lotu? Jak robisz intensywne manewry pionowe to waga samolotu może mieć znaczenie na obciążenie silnika.

Śmigło 10x4,7 to pewnie SF. To jest maksymalne śmigło do tego silnika na 3S. Jak się oparzyłeś to temperatura za wysoka dla silnika. Czy uzwojenie pociemniało?

Sprawdź czy silnik nie ociera dolną częścią o wręgę silnika, czy kręci się luźno.

Proponuję też zmienić śmigło na normalne nie SF. W ultimacie mam 10x5 APC i jest ciepły, że daje się dotknąć.

vertigo ok 450g waży, manewry były dość internsywne, tak smigło 10x4,7 to SF i tak wiem ze to maksymalne śmigło do tego silnika.

Sprawdź czy nie ma przebicia uzwojeń na stojan.

Bez śmigła też się grzeje ??????

bez śmigła nie grzeje się tzn nie ma odczuwalnej temperatury przy dotyku ręką..

 

sprawdziłem przebicie..

attachicon.gifc6c80d586e598b94998138b3c494894c.jpg Prościej się chyba nie da sprawdź ten obwód dla każdego wariantu A,B,C:

sprawdziłem tak jak jest na tym schemacie.. 

 

nie ma przebicia..

wniosek z tego taki, że latałem agresywniej niż ten silnik ma możliwość.. przy maksymalnym śmigle..

zaraz się pakuję i idę latać, póki ładna pogoda, tzn wiat 9 mph, i ma spadać..

będę robił testy na śmigłach jakie posiadam czyli 8x4, 9x5, 9x4,7 oraz 10x5 i 10x4,7

zobaczę co i jak  z tego wyjdzie przy jednakowym planie lotu..

ps, Vertigiem wleciałem w drzewo więc nic z niego nie zostało. teraz silnik poleci w rwd-5 by skazoo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coż mogę powiedzieć, wygląda że tak..

 

kolejny oblot rwd-5 depron

 

dziś latałem na 8x4 9x5 9x4.7 i 10x5

na 9x4,7 i na 10x5 grzal się zdecydowanie bardziej..

na 9x4,7 ciąg niezauważalnie większy od 8x4 zauważyłem go tylko przy pionowym wznoszeniu rwd-5 a model dociążony pakietem 2200 mah 3s..

na 10x5 ciąg zdecydowanie większy ale przez grzania się silnika po ok 1,5 minuty silnik zwalniał mniej wiecej do połowy obrotów.

na 8x4 bez problemów wykonał pętlę.. grzanie prawie nie zauważalne, ale się podgrzał. to zapewne normalne, tyle że nie chciał iść pionowo w górę.. za mały ciąg.

co do 9x5 nie zauważyłem dużych różnić między 9x4,7 prócz mniejszego grzania się..

 

na 10x4,7 dziś wykonałem jeden lot ok 40sek i silnik zwolnił z przegrzania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10x4.7 używaj bardzo ostrożnie. Doskonałe śmigło do akrobata, ale na pełny gwizdek lata się kilka sekund a potem model bardzo ładnie potrafi wolno latać by znowu mu przygrzać. To jest śmigło dla 2822 ale dla pakietu 2S !! Na 3S zaraz ugotujesz silnik. Druga rzecz - producent podaje zawsze, że na max. prądzie (a na 10x4.7 go przekraczasz) silnik może pracować max. 60 sekund. W Twoim przypadku na pełnym gazie i 30 sekund będzie za dużo. 9x4.7 też piłuje silniczek i daje porządny ciąg, też trzeba z wyczuciem.

 

Zapoznaj się z tym :

 

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/39017-cf2822-10x47/?hl=cf2822

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wenar,

 

taka sugestia, są kalkulatory napędów (choć nie wiem, czy taki silnik jest w ich bazie).

Prosta zasada na przyszłość w kwestii doboru śmigła, wejdź sobie na www naprawdę dobrej firmy np. Model Motors AXI, Hacker Motor i poszukaj zbliżonego do Twojego silnika. Jeżeli tam producent zaleca np. 9x4,7 APC jako optimum do swojego (wysokiej jakości silnika) to do takiego za 30 parę PLN można założyć, że to jest absolutny max. Już w powietrzu ważny jest oczywiście doby przepływ powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny silnik (GF2210) teoria mówi iz to jest nowsza wersja Twojego. najlepsze osiągi ma prze smigle 9x5 (pomarańczowy GWS)

spory ciąg ok 650gr i prąd max 13,5A. 

edit: Na wszystkich sf sinik pobiera zdecydowanie wiecej prądu, generując mniejszy ciąg statyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sobie darmowy program http://www.drivecalc.de/

Jest w bazie Twój silnik. 

 

Wyniki jakie otrzymałem są zgodne do 10% z później pomierzonymi. Warto.

 

ps. Jak nie znalazłem silnika w bazie, szukam o podobnej nazwie, potem wśród znalezionych szukam podobnego (kV, Imax itd). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nie rozpadł, tylko poluzowały się śruby w tależyku i po prostu go śmigło wyciągnęło. NIewyważenie śmigła, lub niezcentrowany propsaver lub piasta wywołuje drgania, które mogą poluzować te małe śrubeczki imbusowe. Wystarczy je wkleić na loctide lub lakier do paznokci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub os silnika krzywa


ja swojego emaxa 2822 bede juz 5 raz przewijal bo za kazdym razem pali sie jedna faza calkowicie i kupa dymu jest niewiem dlaczego i silnik tez bardzo goracy jest , juz po starcie czuc zapach palonej emalji, na ten przyklad tym samym drutem nawinolem silnik od cd romu i chodzi jak burza i zimny jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.