Jump to content

łączenie przewodów


byker
 Share

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym wykonać połączenie równoległe 4 pakietów. Użyję do tego przewodu 12 AWG i konektorów ec5 , ale nie mam pojęcia jak złączyć w miarę solidnie 8 kabli idących od lipo do 2 kabli doprowadzających prąd. Jest na to jakiś sposób?

Pozdrawiam Piotr

Link to comment
Share on other sites

Możesz użyć listwy zerowej z rozdzielnicy, uciętej na odpowiednią długość.

https://www.google.pl/search?q=listwa+kablowa+zerowa&espv=210&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=DdoxU5-mFZKv7AahuoCQAw&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1770&bih=1113

Oczywiście w takim przypadku końcówek kabli nie należy lutować, tylko zacisnąć w tulejkach.

http://old.elektroportal.pl/products.php?cid=144&page=6

Za pomocą takiego narzędzia.

http://sklep.avt.pl/zaciskarka-tulejek-0-08-6mm2-hy-ud64-yac-8-0501.html

Link to comment
Share on other sites

Ja bym zrobił tak : do dwóch płytek drukowanych - do jednej lutujemy "+" do drugiej "-".później z każdej wprowadzamy odpowiednio grubsze przewody. Oczywiście każdą płytkę panujemy w koszulkę termokurczliwą.

Link to comment
Share on other sites

Ale dlaczego po prostu nie zlutować a potem zaizolować koszulką termokurczliwą? Potrzebna jedynie w miarę mocna lutownica. Najpewniejszy sposób. Te wszelkie patenty wyżej - niepotrzebna komplikacja.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za podpowiedzi. Ze względu na prostotę wykorzytam chyba płytkę, ale póki co zrobiłem prowizorkę. Myślicie że wytrzyma? Nie mam doświadczenia i nie wiem jak będzie się taka konstrukcja zachowywała po obciążeniu prądem. Max moc silnika to 1100W.post-14495-0-93511700-1395821895_thumb.jpg

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Na egzaminie czeladniczym takie lutowanie by nie przeszło ;-) Po mojemu to nie jest dobrze zlutowane i nie ryzykowałbym eksploatacji modelu z takim połączeniem.

Link to comment
Share on other sites

Takie kable lutuję grzejąc palnikiem długopisowym (gazowym). Mniejsze uszkodzenia izolacji, niż długie grzanie kobą 40W, czy transformatorówką.

 

Ja jestem amatorem - samoukiem. Pomysł z owinięciem drutem moim zdaniem super. Takie proste :D Zawsze mi brakuje 3ciej ręki (a i czwarta by się przydała). Tylko aby rozłączyć to trzeba będzie ciąć :D

Link to comment
Share on other sites

Lutowanie zdecydowanie kiepskie. Można owijać takie połączenia drutem miedzianym ok.0,5mm ale lepiej na niecynowane przewody. Teraz już są za sztywne i jak kiepsko ściśniesz może Ci się to rozlecieć po rozpuszczeniu cyny. Jest o tyle łatwo, że masz silikonową izolację która się nie topi.

 

Możesz grzać właściwie do woli. Małe palniki są ok i możesz sobie takim poradzić jeśli będziesz ostrożny.

 

Do takich prac jednak najlepsza byłaby lutownica transformatorowa ok.100W albo jeszcze lepiej miedziana tulejka i praska.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.