Skocz do zawartości

spitfire MkIX


coster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

farba podkładowa  DIALL  z Castoramy  własnie chodzi o to ze nic nie wyrównało  :( co do powierzchni to wygląda to tak jakby pomalował biała farba satynowa   próbowałem szlifować ale nie ma za bardzo co szlifować w niektórych miejscach już przetarłem japonkę  :( chyba na to prysnę szpachlówkę bo jak patrze na to skrzydło to mi się odechciewa wszystkiego wnęki kół jak prysłem a raczej wlałem tam farbę to nadal widać słoje balsy tylko ze białe nic nie zalało,zostało mi tylko  to od nowa prysnąć szpachlówką   i po kłopocie pewnie trochę więcej będą ważyć skrzydła ale nie mam wyjścia .wczoraj doszedł regiel    https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__36432__Turnigy_AE_65A_Brushless_ESC_EU_warehouse_.html

tylko zaś problem bez końcówki do baterii :) jutro muszę kupić i wlutować we wtorek przyjdą  tez śmigła i  kołpak, narazie  kupiłem takie APC 13X8 ,APC 14x8.5  zobaczymy co z tego wyjdzie jak nie będą pasować zakupie inne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak położyłeś japonkę to malowałeś to potem może nitrocellonem z dodatkiem talku ?

Ja tak robiłem w przypadku mojego  Me 109 i Mustanga P51 potem można prysnąć to zwykłym podkładem choć ja malowałem od razu kolorem, który uwydatni niedoskonałości a szpachlę nałożyć w te miejsce które tego potrzebują ... według mnie psikanie całego modelu szpachlą to niezły wzrost wagi ;)

 

Konkretne kroki malowania nitro cellonem z talkiem w temacie http://pfmrc.eu/index.php?/topic/3031-sztuki-malowania-modelu/

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jakoś dałem rade wyszlifowałem ale i tak muszę jeszcze raz letko prysnąć podkładem w niektórych miejscach i koniec zaczelem uzbrajać skrzydła  jutro wrzucę fotki z postępu i myślę ze jakiś filmik jak to wszystko u mnie działa tylko musze kupic przejsciuwke do lipo bo do ladowarki mam gniazdo T a w lipo mam  XT150

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wkącu wszystko zakończone ,zostało pomalować całość,nie wiem czy silnik ma być tak wychylony  ale tak mi wyszło :) no i waga końcowa wyszła  2800g.  śmigła kupiłem dwa 13x8 i 14x8,5 od APC kupilem tez kolpak ale nie pasuje na śmigła APC będę musiał zmienić śmigła narazie będzie bez :(  aha zostało przykleić filtry powietrza  od spodu skrzydeł :) no i w sobotę przejażdżka na pas pokołować trochę i przetestować silnik  

post-14320-0-82444400-1412105464_thumb.jpg

post-14320-0-01068800-1412105466_thumb.jpg

post-14320-0-03913800-1412105467_thumb.jpg

post-14320-0-13463600-1412105468_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coster,

 

waga wyjdzie Ci większa (malowanie też waży).

Skłon i wykłon silnika trzeba ustawić w praktyce, ale wiadomo, że zaczyna się od wyważenia.

Uważaj z tymi próbami silnika, jak będzie źle wyważony model, czy nieodpowiednio ustawione podwozie to nawet jeżdżąc po pasie możesz kapotować.

Rozumiem, że śruby silnika są na wylot i z nakrętkami? Loctite koniecznie.

 

Spasowanie kołpaka nie jest w cale taką prostą sprawą. Wiadomo, że chcemy uzyskać jak najmniejszą odległość od kadłuba. Liczy się średnica piasty, przejściówki, średnica otworu w podstawie.  Pamiętaj o tym, że po założeniu kołpaka (jak go na razie nie bedzie) zmieni Ci się wyważenie.

 

Tak jak Ci pisałem na p.w. - polataj tym Spitem z Durafly z HK. Ja bym nie dał nikomu nowego modelu, nad którym jeszcze spędziłem wiele godzin pracy.

Naucz się latać czymś łatwo naprawialnym a dopiero później ulotnij swój samodzielnie zbudowany model.

 

Bez urazy, że tak "mędrkuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za rada kolegi mikrus zrobilem filtry przelotowe i wkleiłem siatke nie mialem innej wziolem z koszyka od wuzka akorat mialem stary wuzek dzieciecy na wyrzucenie i mialem wczoraj wyrzucic na szczescie nie wyrzucilem :) no i wystrugalem wlot powietrza na dziub bedzie  chlodzenie na pakiet tylko teraz mam dylemat w kturym miejscu umocowac wlot bo na planach mam ze na skrzydle a na zdjeciach spitfira sa pol na skrzydle pol na kadlubie 

post-14320-0-10934400-1412524586_thumb.jpg

post-14320-0-97119800-1412524602_thumb.jpg

post-14320-0-23638900-1412524618_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem jak sie wywaza :) a powiesilem go pod sufitem bo nie mam gdzie go w calosci postawic ze wzgledu na mojego szkodnika zeby nie dostal w swoje rece :)


ze wzgledu ze nie mam przyzadu  ustawilem na palcach zeby orientacyjnie zobaczyc i wyszlo jak wyszlo i wisi tez w tej pozycji przyblizonej do SC


muszę wymyślić jeszcze jakiś włącznik do zasilania bo ciągle odłączać pakiet już mnie denerwuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.