Skocz do zawartości

spitfire MkIX


coster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj kurier przywiuzl mi takie cos  mysle ze bedzie dobre na sam koniec zostawilem silnik zaraz bede podlaczac :)


dzisiaj kurier przywiuzl mi takie cos  mysle ze bedzie dobre na sam koniec zostawilem silnik zaraz bede podlaczac :)

wlasnie wszystko podlaczylem znaczy podwozie i klapy narazie  :) cieszylem sie jak glupi ze wszystko chodzi:)  hehe teraz moge zamykac skrzydla i przygotowywac model do malowania :) i nastepnie czas sie zabrac do nastepnego modelu 

post-14320-0-74138200-1409153705_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie w skrzydle nastapily male zmiany musialem zrezygnowac z napedu klap za pomoca jednego serwa po wielu prubach i wycieciu iles tam orczykow ruznych rozmiarow :) postanowilem zrobic po serwie na klape teraz wszystko dziala tak jak powinno:) lotka zostanie wyazurowana i oklejona bo za ciezka jest ,


zostal tez wklejony dodatkowy dzwigar w skrzydlo ,zrobilem go z listwy samby  teraz sjrzydlo jest sztywniejsze :)


w tym tygodniu mysle ze spit bedzie zakonczony i bede szykowal sie do malowania 

post-14320-0-68325200-1409472613_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam po dluzszej nieobecnosci spit sie robi skrzydla juz prawie zakonczone wieczorem postaram sie wrzucic jakies zdjecia :) calosc wazy z elektronika 2200g bez silnika czy ktos moze powiedziec czy ten silnik sie nada czy trzeba mocniejszy http://www.a2pro-online.com/3625-kv-650.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i w końcu zakończone skrzydło :)  teraz tylko obszliwowac i obkleić japonką  i bede szykowal do malowania za rada bartka zakupilem silnik turingy G46  oraz nowy pakiet 3300mAh  i oraz ostatni zakup smiglo ale to narazie zostawie na sam koniec jak juz bedzie wszystko skaczone :)

post-14320-0-32404500-1411326002_thumb.jpg

post-14320-0-30056800-1411326003_thumb.jpg

post-14320-0-10426600-1411326005_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój model, Twój wybór. Ja lubię nieszablonowe malowania, z tym, że to co chcesz jest trochę nudne jak dla mnie. Jeden kolor, z białym statecznikiem. Przypomina mi malowanie Aircobry.

Tu masz stronę z rożnymi malowaniami: http://wp.scn.ru/en/ww2/f/52/1/0

Swoje modele wybieram i maluję w barwy za którymi kryje się jakaś ciekawa historia.

 

Moja propozycja to malowanie Czechosłowackie np takie dla spitfire SL633

 

Spitfire%20LF%20IXe%20%20N633VS%20%20SL6

jego historia robi wrażenie :http://historicflight.org/hf/collection/spitfire/spitfire-backstory/

lub jakieś malowanie pustynne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowalem sie na takie malowanie :) na dniach przyjdzie z HK regiel taki zamowilem https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__36432__Turnigy_AE_65A_Brushless_ESC_EU_warehouse_.html  troche przeplacam bo zlozylem 3zamowienia w ciagu tygodnia i trzy razy zaplacilem przesylke :(  jeszcze tylko smiglo tylko ze nie moge znalesc bede musial sie przejechac do sklepu 

post-14320-0-70271700-1411578223_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tylko smiglo tylko ze nie moge znalesc bede musial sie przejechac do sklepu 

Witaj Sebastian,

 

w kwestii śmigła, polecam Ci wyważenie go oraz wyważenie kołpaka. Wyobraź sobie jeżdżenie autem z niewyważonymi kołami.... z modelem jest podobnie. 

Jeżeli nie lubisz tej procedury to najlepiej wyważone fabrycznie śmigła to Xoar i Graupner. Ja latam na APC i szczęka mi odpadła jak po paru latach latania bez wyważania zabrałem się za wyważanie. Niektóre APC są prawie idealne, a niektóre mocno niewyważone.

 

Od jakiegoś czusu używam tego produktu (cudeńko), wyważa śmigła, kołpaki, koła, śruby, turbiny i to w różnych nawet największych rozmiarach:

http://www.modele.sk...=p.cdate&od=ASC

 

Dla ciekawości:

 

 

to też warto zobaczyć (fragment o kontrolowaniu długości łopaty)

 

Generalnie modele lata ciszej, płynniej, szybciej... analogia jak w aucie. Konstrukcja modelu, łożyska silnik mniej się zużywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę się zdenerwowałem dziś bo zamiast kupić szpachlówkę w spraju kupiłem farbę podkładowa i dopiero po pomalowaniu skrzydeł  zobaczyłem ze coś się za bardzo świeci no i teraz zonk  nie wiem czy zrywać japonkę i odnowa obklejać czy przeszlifować i malować w kolor   ale zostaną nierówności a to strasznie wygląda  :(  czy prysnąć na to jeszcze szpachlówkę a to się wiąże z zwiększeniem wagi szydeł nie wiem co robić    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za podkład i szpachlówka, które stosujesz (miałeś zastosować)? Napisz coś więcej.

Szpachlówka natryskowa jest często stosowana jako podkład. Samo świecenie się podkładu chyba nie jest problemem, co?

Poza świeceniem, jak wygląda powierzchnia po pomalowaniu tym podkładem? Wyrównało trochę powierzchnię

Czy nie można jej prysnąć jeszcze raz i przeszlifować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszlifuj ten podkład traktując go jako szpachlówkę. Nie zrywaj japonki, bo dopiero wtedy narobisz sobie kłopotu.

Osobiście bardzo rzadko stosuję szpachlówkę. Wystarczy odpowiednio zacellonować pokrycie, a zamiast szpachli w sprayu, używam cellonu zmieszanego z talkiem. Na to podkład i farba właściwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.