Jump to content

Znowu przestroga ..


idfx
 Share

Recommended Posts

Czymś takim to już trzeba potrafić latać, nie wspominając że jak się filmuje takie wydarzenia komercyjnie to powinno się mieć wszelkie patenty i zezwolenia na coś takiego.

Link to comment
Share on other sites

Uprawnienia uprawnieniami, ale problem tkwi w tym ,że za latanie komercyjne zaczynają zabierać się KOWALSCY, którzy dopiero co kupili "Phantoma" w sklepie.

Taka osoba nie ma w ogóle pojęcia jakie szkody można wyrządzić takim Dronem, już nie wspominając o umiejętności latania i wiedzy z zakresu prawa lotniczego.

Spotkałem już kilka takich Kowalskich w swojej karierze i każdy jeden twierdził, że jest profesjonalistą, wie wszystko na temat przepisów, a za przeproszenie nie wiedzieli o obecności samolotów w przestrzeni powietrznej. Wypadki się zdarzają, ale najczęściej z głupoty pilota !!!

Nawet najlepszym się zdarza, ale oni wyciągają z tego wnioski.

 

 

Panowie jak ktoś nie ma wiedzy, doświadczenia i uprawnień to lepiej niech się nie bierze za latanie komercyjne Dronami i nie naraża innych na niebezpieczeństwo dla kilku marnych groszy. ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Panowie, ale juz przestancie oskarzac pilota drona. Zakladam, ze nikt z nas go nie zna, a co za tym idzie, nie jest w stanie ocenic jego przygotowania czy umiejetnosci. Szczegolow wydarzenia tez nie znamy, wiec po co strzepic jezyk stawiajac go na rowni z pozbawionymi wiedzy i doswiadczenia "przecietnymi Kowalskimi". Przeciez to zakrawa na absurd.

Link to comment
Share on other sites

A ja uważam ,że powinno się zakazać kategorycznie latania bezpośrednio nad ludźmi , samochodami itp zwłaszcza na imprezach masowych .... jeśli już ktoś chce sfilmować cokolwiek z powietrza to powinien latać w bezpiecznej -wyznaczonej strefie,która pozwoli na awaryjne lądowanie bez konsekwencji.

Niestety nawet najdroższe i najlepsze sprzęty mogą ulec awarii i wtedy żadne uprawnienia ani ubezpieczenia nie pomogą.

Sprzęty do latania są coraz bardziej dostępne i popularne i coraz więcej ludzi lata Nam nad głowami - jedni z wiedzą, doświadczeniem i odpowiednimi papierami a inni na wariata nie patrząc na konsekwencje... - dlatego wypadków z udziałem latających modeli będzie coraz więcej.

Ostatnio równierz coraz więcej tego typu tematów pojawia się na forum i czytając odnoszę wrażenie ,że jednak większość z Nas modelarzy nadal nie traktuje tego "problemu" poważnie.

Skończy się w końcu na tym ,że po jakimś bardziej tragicznym wypadku - pojawią się odpowiednie dyrektywy i zakazy - znając ,życie pewnie nie do końca adekwatne.....

Link to comment
Share on other sites

Swego czasu w Radomiu latali i jeszcze na pełnym ciągu wbijali jetami widzów w glebę, na szczęście się wiele zmieniło po wypadkach ostatnich lat.

Link to comment
Share on other sites

Przeglądając newsy w internecie,  natknąłem się na  info0rmację, że na forum parlamentu UE podjęto inicjatywę unijną  (tu padło nazwisko pomysłodawcy) uregulowania prawnego dotyczącego lotów dronami podczas m.in. imprez masowych, zawodów itd. Podobno mają wprowadzić bardzo rygorystyczne uwarunkowania użycia tego typu aparatów latających dla operatorów, w tym ubezpieczenia.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.