Skocz do zawartości

Wicherek 25L


lukasto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ja byłem autorem tego konkretnego Wing-Jiga a sam pomysł na taki przyrząd istnieje od lat.

Samolocik się klei jak tną się kolejne Wicherki dla Was, więc juz niedługo może pokaże co juz mam :) .

W międzyczasie, ponieważ sporo osób pytało się o Wicherka 50 (rozpiętość 2,22m) postanowiłem również jego przygotować do cięcia na mojej frezarce.

Już niedługo będzie zatem dostępny Wicherek 50L RC z takimi samymi "autorskimi" modyfikacjami ale z materiałów o innych grubościach/wymiarach (zgodnie z oryginalną dokumentacją).

 

Zainteresowanych zapraszam do zamawiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślisz, że lepiej by było zmienić kolejność tj. zrobić do końca model, pokazać jak lata a potem oferować zestawy ? Twoja konstrukcja z tego co pokazujesz jest prawie zgodna z oryginałem a więc własności lotne modelu będą takie jak prawie 50 lat temu kiedy ten model powstawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, moja konstrukcja jest prawie zgodna z oryginałem (są dodane moje modyfikacje które opisywałem wyżej) a to dlatego, ze modelarze chcący zbudowac ten model poprostu chcą miec "klasyka" latającego jak "klasyk". Jeśli ktoś chce mieć model latający bardziej "współcześnie" to buduje cos innego. To modelarz decuduje co chce mieć, ja nikogo do niczego nie zmuszam.

 

Olo: tak to moja produkcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Na zamieszczonych obrazkach tego nie widać a z tekstu też jednoznacznie nie wynika - model jest sterowany tylko sterem kierunku ? Zmniejszony wznios skrzydeł też sugeruje zastosowanie lotek.... Jak jest to w oferowanym zestawie ?

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zrobienie samemu" może nie jest prawidłowym sformułowaniem.

Samodzielnie trzeba wyciąć z gotowego skrzydła/statecznika.

Na zyczenie moge wprowadzić te części do projektu ale osobiście uważam, że nie jest to dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co reklamować bo Wicherków "w oryginale" (bez przeróbek zmieniających geometrię/kształt i/lub wymiary) było na ty forum już chyba 10-ki i jak do tej pory nikt nie narzekał. Wręcz przeciwnie, wszyscy byli zachwyceni jego "dostojnym lotem".

 

Nie oszukujmy się, przeznaczeniem tego modelu nie jest kręcenie ewolucji w powietrzu, lecz spokojny lot.

 

Moja wizja tego modelu jest taka a nie inna (nie chcę żadnych zmian zmieniających jego charakter lotu) i jeśli komuś się to nie podoba to trudno, ale przynajmniej oszczędźcie nikomu nie potrzebnej i bezpodstawnej krytyki.

Z własnej obserwacji widzę, że na szczęści ludzi/modelarzy myślących podobnie jak ja jest więcej niż tych co "po prostu muszą kogoś skrytykować".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co reklamować bo Wicherków "w oryginale" (bez przeróbek zmieniających geometrię/kształt i/lub wymiary) było na ty forum już chyba 10-ki i jak do tej pory nikt nie narzekał. Wręcz przeciwnie, wszyscy byli zachwyceni jego "dostojnym lotem".

 

Nie oszukujmy się, przeznaczeniem tego modelu nie jest kręcenie ewolucji w powietrzu, lecz spokojny lot.

 

Moja wizja tego modelu jest taka a nie inna (nie chcę żadnych zmian zmieniających jego charakter lotu) i jeśli komuś się to nie podoba to trudno, ale przynajmniej oszczędźcie nikomu nie potrzebnej i bezpodstawnej krytyki.

Z własnej obserwacji widzę, że na szczęści ludzi/modelarzy myślących podobnie jak ja jest więcej niż tych co "po prostu muszą kogoś skrytykować".

 

Oferujesz jednak przeróbkę Wicherka 25. Oryginał miał duży wznios, nie miał bagnetu  i wszystkie mocowania skrzydła były elastyczne,  nie miał też lotek i latał sobie jak latał. Ty oferujesz do sprzedania swoją  wersję-wizję, więc może trzeba ją najpierw wykonać i oblatać, żeby kupujący od Ciebie zestaw nie mieli potem pretensji  że sprzedałeś nielota.  Oferujesz ten model komercyjnie, więc powinieneś sprawdzić, że Twój produkt jest odpowiednio dobry. Koledzy z forum mają rację -  nie chodź na skróty.

 

Sformowanie "spokojny lot"  zamieniłbym na "bezpieczny lot"  bo to jest bardziej tu odpowiednie.

 

Jest jeszcze jedna sprawa. Oryginalny Wicherek, jego nazwa i plany są autorskie - tzn. jest ktoś w Polsce, kto ma do nich prawo. Można tych planów  używać do budowy własnych modeli,  ale już nie zarobkowo - tak myślę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę przypomnieć, że moje przeróbki mają na celu jedynie ułatwienie montażu a nie zmianę samego modelu. Co więcej wprowadzone zmiany są tak zrobione, że można je wykorzystać lub nie (decyduje modelarz składający model), a to oznacza, że z części prze zemnie wyciętych można złożyć oryginalny model.

 

I jeszcze jedna kwestia: ja nie zarabiam na Wicherku, mam swój zysk jedynie na usłudze wektoryzacji planów i cięcia maszyną numeryczną. Jeśli ktoś chciałby sobie zamówić takie części "na własną rękę" to znalazłby kogoś kto by mu to zrobił. Nie rozumiem zatem dlaczego czepiacie się akurat mnie. Czyżby tylko dlatego, że pokazałem to publicznie? Chyba odzywa się wrodzona zawiść i zazdrość Polaka "Jeśli ja nie mogę mieć to zrobię wszystko, żeby ktoś inny też nie miał"

 

Zgodziłbym się z tobą jeśli była by to konstrukcja projektowana od podstaw i nie mająca nic wspólnego z jakimkolwiek modelem na rynku. Faktycznie coś takiego trzeba by było zbudować i oblatać. Nie ma to jednak zastosowania w tym przypadku. Powtarzam jeszcze raz, ten model lata prawidłowo od wielu lat. Jak lata, wszyscy wiedzą (a ci co nie wiedza, mogą poczytać lub pooglądać setki filmów dostępnych w necie). To czy model złożony z części które ja wycinam będzie "lotem" czy "nie lotem" zależy już od wiedzy i doświadczenia modelarza (dobry poradzi sobie ze wszystkim, kiepski spartaczy nawet idealnie przygotowany materiał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz a dlaczego Ty się tak wzbraniasz od posklejania części które wyciąłeś i zrobienia tego modelu? Przecież to dla Ciebie tylko plus. Jak potencjalny klient widzi jak model został zrobiony, oblatany  to jest to tylko na niego haczyk.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wzbraniam, swój model składam i juz niedługo pokaze pierwsze zdjęcia. Nie ma tego duzo bo pracuje przy nim tylko wtedy gdy wycinam części do sprzedania

2. Nie chce wprowadzać do istniejącego projektu zmian zmienijących charakter modelu (o tym już pisałem - Wicherek ma byc Wicherkiem a nie jakąś kombinacją). Są wprowadzone modyfikacje dzięki którym kazdy modelarz może łatwo samodzielnie wprowadzic "proste" i "praktyczne" zmiany (lotki, klapy, wygodny montaz elektroniki, lepsze i stabilniejsze mocowanie skrzydła, itp...) ale nie musi (moze budowac "oryginał")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferujesz jednak przeróbkę Wicherka 25. Oryginał miał duży wznios, nie miał bagnetu  i wszystkie mocowania skrzydła były elastyczne,  nie miał też lotek i latał sobie jak latał. Ty oferujesz do sprzedania swoją  wersję-wizję, więc może trzeba ją najpierw wykonać i oblatać, żeby kupujący od Ciebie zestaw nie mieli potem pretensji  że sprzedałeś nielota.  Oferujesz ten model komercyjnie, więc powinieneś sprawdzić, że Twój produkt jest odpowiednio dobry. Koledzy z forum mają rację -  nie chodź na skróty.

 

Sformowanie "spokojny lot"  zamieniłbym na "bezpieczny lot"  bo to jest bardziej tu odpowiednie.

 

Jest jeszcze jedna sprawa. Oryginalny Wicherek, jego nazwa i plany są autorskie - tzn. jest ktoś w Polsce, kto ma do nich prawo. Można tych planów  używać do budowy własnych modeli,  ale już nie zarobkowo - tak myślę .

Czyli Wicherek z Szamotuł jest "cacy" (nie łamie praw autorskich) ponieważ lansuje go na forum Pioterk a Wicherek "lukasto" jest "be" bo nie przeszedł weryfikacji Pioterka?

Lukasto - nie przejmuj się, działaj dalej!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Wicherek z Szamotuł jest "cacy" (nie łamie praw autorskich) ....

Trzeba wziąć pod uwagę, że wicherek z Szamotuł zwie się  "Wicher 25M" Więc nazwa już się czymś różni, poza tym zauważyłem od kiedy jestem na forum (czyli niezbyt długo), że zawsze znajdzie się ktoś kto "podcina skrzydła" innemu, tak więc jak pisał mój przedmówca Nie przejmować się i działać dalej !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I jeszcze jedna kwestia: ja nie zarabiam na Wicherku, mam swój zysk jedynie na usłudze wektoryzacji planów i cięcia maszyną numeryczną.

110 zł i nic nie zarabiasz?

Usługa wektoryzacji?

Może zwektoryzujesz jakieś plany modelu kolegi kbugati i sprzedasz na Allegro? :D

Będzie zadowolony że przestrzegasz praw autorskich.

Albo inne plany z Modelarza,będziesz miał większy wybór :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

110 zł i nic nie zarabiasz?

Usługa wektoryzacji?

Może zwektoryzujesz jakieś plany modelu kolegi kbugati i sprzedasz na Allegro? :D

Będzie zadowolony że przestrzegasz praw autorskich.

Albo inne plany z Modelarza,będziesz miał większy wybór :D

oho zaraz się zacznie wykłócanie i będzie jak Ju-87 Pana Irka czyli na 5 stron tematu 2 strony są o modelu reszta ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.