Skocz do zawartości

Wicherek 25L


lukasto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Serwo jest wystarczająco mocne, mam identyczne w modelu który od tego Wicherka jest ponad 2 razy cięższy i działa bez żadnych problemów.

Jeśli wy macie problem to nie leży on w serwie tylko w sposobie w jaki przekazany jest ruch z serwa na popychacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę kolejnych zdjęć :)

 

Statecznik pionowy:

30-Wicherek_25_L_RC-relacja.jpg

 

31-Wicherek_25_L_RC-relacja.jpg

 

Jest już zamontowane koło ogonowe ale podczas przyklejania statecznika usiałem je odkręcić  :)

 

Ciąg dalszy prac nad skrzydłem:

32-Wicherek_25_L_RC-relacja.jpg

Lotka potrzebuje już tylko podłączenia serva. Klapa jeszcze w trakcie prac.

 

33-Wicherek_25_L_RC-relacja.jpg

 

34-Wicherek_25_L_RC-relacja.jpg

 

Widok od strony centropłata. Zamontowane zaczepy do "związania" skrzydeł oraz kołki pozycjonujące skrzydło.

35-Wicherek_25_L_RC-relacja.jpg

 

A tak są zamontowane "od wewnątrz" (tu już nie jest tak "elegancko" bo nie będzie to widoczne)
36-Wicherek_25_L_RC-relacja.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już za późno. Chodziło mi o listwie wzdłuż skrzydła w połowie kesonu lub dwie. To zapewniłoby lepszą sztywność w tej części. A tak jak napisałem istnieje wielkie ryzyko, że złapiesz za mocno i wciśniesz palce w miejscu trzymania za keson. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, chciałbym się zapytać. Czy można u Pana kupić wicherka 10 oraz ile by taki zestaw kosztował. Chodzi mi o to, że jest szansa na to, że pójdę na modelarnie areoklubu krakowskiego i tam pierwszym modelem jest szybowiec, który też się kupuje jako kit (pelikan lub jastrzębia), ale liczę że ubłagam Pana instruktora żebym mógł zbudować model samolotu a nie szybowca. Interesuje mnie również, co jest w takim zestawie (chodzi o to czy w zestawie są tylko elementy sklejkowe i plan czy jeszcze są inne np. listwy, popychacze, zawiasy, podwozie, itp.) oraz jaką grubość ma sklejka, z której by Pan wyciął ten model (mam na razie tylko jeden silnik który ma ciąg 700 gram i musiałbym się w tej wadze zmieścić z całym modelem).

pozdrawiam

Jacek T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłożone skrzydła były w wersji zawodniczej i/lub zboczowej co oznacza, że można ale nie trzeba ich robić.

Jedyne różnica pomiędzy samolotem a szybowcem które muszą zostać zrobione to nosek z balastem zamiast silnika i płoza z zaczepem do holowania zamiast kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłożone skrzydła były w wersji zawodniczej i/lub zboczowej co oznacza, że można ale nie trzeba ich robić.

Jedyne różnica pomiędzy samolotem a szybowcem które muszą zostać zrobione to nosek z balastem zamiast silnika i płoza z zaczepem do holowania zamiast kół.

no wiadomo coś w ten deseń

9_22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanie modelem jest tak duże, że brakuje mi czasu na klejenie swojego :).

 

Udało mi się w międzyczasie skończyć robić Wing-Jiga.

Projekt znacznie odmienny od tych które dostępne są na e-bay'u (w polskich sklepach nie widziałem żadnego). Konstrukcja podpatrzona dawno temu na jakimś forum ale nie pamiętam już gdzie.

Jest z nią znacznie więcej zabawy, żeby przygotować cały przyrząd i żebra to składania skrzydła ale zapewnia bardzo dobre zachowanie geometrii skrzydła. Wymaga jednak odpowiedniego przygotowania żeberek (muszą mieć specjalne otwory do "nawleczenia").

 

Dla zainteresowanych mogę wykonać taki przyrząd na zmówienie (cena na prw)

 

 

Drogi kolego z Krakowa: pomysł nie podpatrzony ja "jakimś forum" "dawno temu" tylko jest to mój pomysł, który rok temu pokazałem na naszym forum (http://pfmrc.eu/index.php?/topic/30985-wing-jig-przyrzad-ulatwiajacy-budowe-skrzydel/) oraz na mojej WWW.

 

A ile % z tej podanej na "prw" ceny dla "zainteresowanych" pójdzie dla faktycznego autora pomysłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ pan "lucasto" nie raczył w żaden sposób ustosunkować się do wysłanej przeze mnie wiadomości, piszę publicznie:

 

 

Nie wyraziłem zgody na produkcję i sprzedaż opracowanego przeze mnie przyrządu "Wing Jig".

 

Proszę o natychmiastowe usunięcie informacji o oferowaniu do sprzedaży ww. przyrządu. Informacja ta powinna zniknąć zarówno z serwisu aukcyjnego Allegro, ze strony WWW, jak i z wątków na forum internetowym, włączając w to pierwszą stronę niniejszego wątku, post #17. Żądam także usunięcia sformułowań sugerujących jakoby przyrząd został opracowany przez pana "lucasto".

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.