Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze pływanie odbyło sie dzisiaj na Zalewie Koronowskim w Pieczyskach .Pogoda wprawdzie nieszczególna bo wiało i zrobiła się duża fala, ale ślizg dał radę ! :) :) :)

Pływa szybko i fajnie , słucha steru i jestem zadowolony !

Przygotowałem wprawdzie na wszelki wypadek wędkę :P ale nie była potrzebna !

Można poeksperymentować z różnymi śrubami to pewnie jeszcze da się z niego sporo wycisnąć !

Na razie muszę dopracować wlot chłodzenia bo nie jest za bardzo skuteczny - zrobię go zgodnie z sugestią Mike'a to pewnie mu pomoże !

Poniżej kilka fotek, potem wstawię film z pływania bo trzeba go obrobić !

post-3419-0-53159300-1413135271_thumb.jpg

post-3419-0-89045300-1413135286_thumb.jpg

post-3419-0-44753600-1413135298_thumb.jpg

post-3419-0-08589800-1413135308_thumb.jpg

post-3419-0-52853900-1413135320_thumb.jpg

post-3419-0-75515800-1413149015_thumb.jpg

post-3419-0-26500700-1413149042_thumb.jpg

post-3419-0-28818200-1413149062_thumb.jpg

post-3419-0-19198500-1413149083_thumb.jpg

post-3419-0-13346200-1413149104_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedzie na ok 1/2 - 2/3 mocy bo kamerzysta nie radził sobie ze złąpaniem "obiektu" ! :)

W bardziej poziomym wklejeniu wału przeszkadza dość duża średnica silnika ( szczotkowy Jumbo 540) i chłodnica - dalsze poziomowanie przesuwało znacznie punkt wyprowadzenia wału w kierunku rufy ! I tak musiałem kombinować z mocowaniem zespołu napędowego ...

Założyłem śrubę 30 mm - mniejszej już nie miałem . Przeszkadza też dość duża fala i silny wiatr - wezmę go nad kanał to będzie "płaska woda"  i wtedy zobaczymy !!

Ale i tak można fajnie "poszaleć" - dotychczas woziłem się "makietowo i po dorożkarsku"  !! :D :D :D

Mam jeszcze ze dwa kadłuby ślizgowe to te będą dopracowane z dobranym napędem - Shark to pierwsze "koty za płoty" ! B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - zmontowałem go właściwie z gotowych elementów i nie było za dużo możliwości do pokombinowania .

Ty dorabiasz podzespoły indywidualnie do każdej maszyny, więc to zupełnie inna bajka !

Ale jako szybka łódka ślizgowa - niekoniecznie do bicia rekordów - dla mnie Shark się sprawdził ! :D 

Pozdrowienia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne - na filmie pływa wolno, bo jak już wspomniałem " kamerzysta nie nadążał za obiektem " I MUSIAŁEM ZWOLNIĆ  !! :D :D

W poprzednim filmie była sama woda i ciche przekleństwa - jedno nazywało Sharka CHOLERNĄ BAKTERIĄ :P :P :P !

Poza tym model pływa aktualnie na baterii 7,4 V więc przy zastosowaniu baterii trzycelowej powinien dostać większego kopa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie - sam już zapomniałem że to taka frajda - bo ja zawsze dotychczas raczej spacerowo i makietowo ! :D :D Slizgi były daaawno , jeszcze za czasów modelarni LOK .

Mik'e wie co dobre !

Poza tym budowa trwa w miarę krótko i można sobie zrobić przyjemność i  przerywnik przy produkcji "makietowej" B) .

Zajrzyj na stronę ModeleMax - tam jest duży wybór różnistych kadłubów do samodzielnego wyposażenia i czekam na relację oraz foty z pływania !!.

Pozdrowienia !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli silnik jest na 7,2 V to można go zasilać z aku 8,4V Czyli 1 celę więcej. Na gładkiej wodzie jest większe zużycie prądu twierdzi Michał. Do następnego modelu ślizgu wstaw bezszczotkę.Jak zechcesz. Na google maps wyłapałem zbiorniki wody przy śluzie 7,6 m. tej niewidocznej od ul. Bronikowskiego. Nie byłem tam jeszcze. Przyjedź na mój staw, mała fala albo wcale i zrobię ładny film a potem jazda na górkę z samolotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudów z tego silnika nie spodziewajmy się. To zwykły blaszak, który w tej łódce życie zakończy szybko bo szczotki odlecą albo komutator. Tego się wychłodzić nie da. Niemniej do pływania rekreacyjnego wystarczy. Jeśli będziesz chciał wstawić silnik bez szczotek to podpowiem jak go dobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.