Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Twoja śruba jest OK. W stosunku  do mojej twoja bardziej przypomina tę oryginalną.Ja budując moją śrubę zdecydowałem się na inny kształt łopat , jak również zwiększyłem ich powierzchnię o ok. 10%.Na mojej stronie jest zakładka z filmikami z pływania min. ATLASA.  Co prawda sezon już się skończył , ale na przyszły rok znowu będzie można popływać.Patrzę na awatar i widzę ze jesteś z Koszalina. Myślę że będzie trzeba spotkać sie gdzieś w połowie drogi między Koszalinem a Bydgoszczą . Fajnie by było jak by dwa atlasy spotkały się razem na wodzie.Co ty na to??. Patrzac na twój wiek , myślę że modelarstwem zajmujesz się długo....., wiesz kiedyś na zawodach modelarskich strefy północ pojawiał się zawodnik z pięknymi modelami min. holownika ARES, i statku ratowniczego HALNY. Nazywał się STEFAN BICHUN i był wlasnie z KOSZALINA. Może coś o nim słyszałeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon wg mnie skończył się dlatego że jest niższa temperatura otoczenia i woda jest zimniejsza ....... , wiesz MIKE217 ty twoje szybkie harty spuszczone ze smyczy możesz wodować nie wchodząc do wody...... , u mnie niestety nie . Np. model ODYSA waży prawie 15 kg., do tego ma duże jak na model zanurzenie no i aby go zwodować to niestety trzeba wejść do wody.W tym sezonie łącznie 4 modelami wypływałem 42 godziny.Dalej nie muszę chyba pisać jakie to koszty i przejechane kilometry autem.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezary - dzięki za dobrą ocenę. Śrubę starałem się zbudować możliwie wiernie wg. rysunków na planach modelu. Zaznaczam, że jest to mój pierwszy model pływający! Co do pływania "w dwa Atlasy" - czemu nie - możemy się pomocować. Ja liczę, że jeszcze będzie okazja popływać na "moim akweniku" (wyrobisko po żwirowni) z wręcz źródlaną wodą (widać na filmie).

Modelarstwem zajmuje się od pół wieku (qrcze - ale stary jestem - wiekiem - bo duchem jeszcze nie). Więcej szczegółów na mojej stronie www.modelarstwo-rc.jaaz.pl. Zapraszam do obejrzenia.

Stefana - oczywiście że znam. Prowadził modelarnię szkutniczą w spółdzielni mieszkaniowej. Bywałem u niego (plany Atlasa mam od niego). Pamiętam jak władze spółdzielni brutalnie zlikwidowały modelarnię, wyrzucając praktycznie Stefana na bruk razem z jego modelami. Miał dość dużą gromadkę młodych modelarzy-szkutników. Jego modele to były prawdziwe dzieła sztuki. Nasza modelarnia lotnicza bardzo przyjaźniła się ze szkutnikami. To były piękne czasy. Dzisiaj jedna i druga już nie istnieją - takie czasy!

... w niedzielę nad morzem ma być + 18 - chyba popływam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezary, 42 godziny robi duże wrażenie, moje łódki startują po 6 minut, w sezonie objechałem 5 imprez i na każdej zrobiłem 8 biegów. Daje to raptem 4 godziny, plus oczywiście treningi, może z 5 godzin. Co prawda koszty eksploatacji ślizgu są o niebo wyższe ale właśnie powstaje u mnie model, który będzie pływać więcej. W wyczynie jest  niestety tak, że więcej jest grzebania i szykowania niż pływania.

Pozdrawiam Michał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju.Mogę zrobić. Komplet na 2 głośnikach może być ale więcej waży, na 1 głośniku to chyba nie. Potrzebny mikser, myślę. Do tego potrzeba wł/wył RC do syreny. Mam zamiar kupić taki switch dla siebie i dla Janusza po 29zł.

Układy diesla wstawię do kutrów rybackich a syrenę do holownika, parowiec. Może jakiś mikser wygoogluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem więcej linków. Układy są świetne. Np. naciska włącznik słychać rozrusznik i uruchamia się silnik, na następnych klakson i inne.Dźwięk jeepa jadącego pod górę pasuje do AN2. Można kupić ale 200 euro to już dużo. Przypuszczam, że dźwięki są dołączone na płycie cdrom a wybrany kopiuje się na na kartę micro SD wkłada się w układ. Jest takie coś http://allegro.pl/modul-atmega328p-ardu-pro-mini-arduino-bascom-avr-i4598194918.html i na tym buduje się odpowiednie układy. Nie wiem jak.

Jest Atlas http://www.modelsoundsinc.com/soundclips_boats.php 

 


 

 


 
Edytowane przez kaczma2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór... Pomny reprymendy udzielonej przez Mike, że przecież woda jeszcze nie zamarzła i pomny słów, że "nigdy nie mów nigdy'', skorzystałem z pięknej pogody i faktu, że byli na miejscu: pomocnik do noszenia modeli oraz kamerzysta/montażysta, pomyślałem - "a może by tak jeszcze raz'' pojechać do Torunia na gościnny basen przy U.M.K. na Gagarina. Zabrałem ze sobą modele Sztorma i Zefira. Modele popływały ok 40 min. Z tego pływania nakręcono film, trochę krótki gdyż pojawił się problem ze sprzętem.

 

post-12473-0-80168100-1411932939_thumb.jpg

 

I film z pływania:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezary - jaka jest średnia głębokość tego basenu i czy jest stała na całym obszrze czy zmienna ? Pytam, bo airboot ma dość głęboki miecz do stabilizacji kursowej( widać to na zdjęciu na stronie 5 ) i nie wiem czy by nie "szorował" do dnie albo jakichś przeszkodach ...

Widać tam jakąś rurę , chyba do zasilania fontanny !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że średnia jak to nazwałeś głębokość to wg. mnie co najmniej 80cm. Natomiast wymiary to prawie będzie boisko piłkarskie.Rura którą widać to idzie po dnie i zasila fontannę.Bądż pewien że spaliną nie popływasz bo wyprosi cię ochrona.No i to że praktycznie w połowie pażdziernika już z niego spuszczają wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten basen widziałem dawno, dawno temu. Widać, był remontowany. Ładnie wygląda a jeszcze ładniej Sztorm i Zefir na tej wodzie.

 

Kaszalu i Senior. Na razie nic nie robię. Rozgryzam układ na Arduino. Ma dużo większe możliwości i stosowany jest też do samolotów. Dodatkowe elementy są na eBay i przysyłają z Chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.