Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross

Rekomendowane odpowiedzi

Tak myślałem że coś będzie nie tak.Ale czego mogłem się spodziewać przy budowie pierwszej motorówki. Jutro malowanie podkładem,instalacja Serwa steru dokończenie kabinki i jej mocowania i na wodę.Model wyważyłem bardziej na tył,mam cichą nadzieję że będzie ok.Co do położenia wału to faktycznie mógłby być bardziej w poziomie.Popracuję nad tym ale dopiero po pierwszym wodowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian, chyba Ci ktoś podpowiadał.... wywal ten wał  i wklej normalnie. Tak to nie ma racji bytu, śruba ma pracować w pół zanurzeniu. Wał musi iść maksymalnie płasko do dna , ten model zabije Ci od razu silnik i regulator.  Kaszalu na fotce u Ciebie też kaszana jest z wałem. Wał ma do tylnej linii dna iść Równolegle , nawet rzekłbym z 1-2 stopnie w górę. Tak zabudowany model skacze po wodzie, zjada koszmarne ilości prądu. Nie zapominajcie też, że przy mocnych napędach silnik i wał nie powinny iść w wąskim modelu w osi kadłuba! Muszę być przesunięte na prawą burtę, ile? 1-2mm , wysokość wyjścia wału też jest kluczowa jak i jego długość za kadłubem. Temat rzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda Michał - ale jak pisałem wcześniej na bardziej poziome wklejenie wału nie było szans z uwagi na typ zastosowanego napędu i chłodnicę  !

Musiał bym wypruć go jeszcze raz i wkleić inaczej zmieniając napęd na taki jak obgadaliśmy po fakcie , czyli 3F o mniejszej średnicy.

Ten model nie będzie bił rekordów tylko ma służyć do zabawy i rekreacji - w czym się zresztą znakomicie sprawdza jak widać na filmie powyżej !!  :)  :)

Mam jeszcze kadłub Spike'a i w nim się pobawię aby dochować standardów i zastosować Twoje wskazówki .  B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakieś 6cm,z racji tego że ramię steru kierunku mam wysunięty na około 80mm to będzie gitara.

Wyczytałem że silnik jaki mam ma 133W i chyba 28 000 tyś. Obrotów na biegu jałowym,śrubę dobrałem na oko o wymiarze x40,teraz wydaje mi się że chyba trochę za duża.a te "kątowniki"na rufie jaką spełniają funkcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - rzeczywiście zaistniało małe zawirowanie i lapsus słowny :rolleyes:

Ten żółty model na  drugim i trzecim zdjęciu miał pokazać tylko klapę wyporową i turfin możliwe do zamontowania w modelu Damiana.

Pierwsze zdjęcie było do porównania tego co ma Damian w modelu i tego jak to mniej więcej powinno wyglądać ( z uwagi na zastosowane przez niego dotychczasowe rozwiązania które mogły skomplikować życie tego wynalazku !)

Ja mam kadłub do modelu Spike'a do pływania ze śrubą półzanurzoną który będę dłubał  dokładnie zgodnie z zasadami o których rozmawialiśmy  - wygląda to tak jak na zdjęciach niżej.

A skąd wziąć  wał giętki pytałem w celach informacyjnych ! :huh:  .

Chyba trzeba to obgadać przy piwie !! :D  :D  :D  

post-3419-0-82167600-1414356190_thumb.jpg

post-3419-0-05267600-1414356209_thumb.jpg

post-3419-0-83033200-1414356221_thumb.jpg

post-3419-0-91182700-1414356231_thumb.jpg

post-3419-0-28931900-1414356258_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.