Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając dzisiaj znowu z ładnej pogody postanowiłem kontynuować moje rejsy. Dzisiaj pojechałem nad Balaton z Zefirem - w godz 18:30 - 19:30 . Zrobiłem dwa kółka dookoła . Wiał momentami mocny wiatr , to i fala była.Poziom  wody w stosunku do roku ubiegłego jest może z 20 cm większy , oczywiście zimą nie skoszono starych trzcin i dlatego wygląda jak wygląda . 

 

VP3mF1d.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na mojej gliniance przy Traktorzystów. Popływał szybki jachcik. Fala mała albo wcale.

 

Acha. Śruba półzanurzeniowa, Co to jest to wiem ale nie wiem dlaczego zastosowano taki napęd w ślizgach i w tym Marszałka także. W modelach typu K a typu X pod kadłubem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po południu ok 18 nad starym Kanałem Bydgoskim rozlegał się dyskretny syk pary ,klekotanie stawideł i słychać było gwizdki sygnałowe ! :)

Łódź parowa spłynęła po raz pierwszy na otwarte wody i rozpoczęły się próby stoczniowe   ! 

 

 

 

 

post-3419-0-78671600-1490897345_thumb.jpg

post-3419-0-15883000-1490897357_thumb.jpg

post-3419-0-51905200-1490897368_thumb.jpg

post-3419-0-68943200-1490897382_thumb.jpg

post-3419-0-32844200-1490897399_thumb.jpg

post-3419-0-96813000-1490897412_thumb.jpg

post-3419-0-57893500-1490897427_thumb.jpg

post-3419-0-00960300-1490897436_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie  !  :)

Łódź wymaga jeszcze kilku zabiegów, między innymi wykonania izolacji kotła i przewodów parowych aby podnieść sprawność napędu .

Bandera, nazwa, lampy nawigacyjne etc.....

No ale nie wytrzymałem żeby nie spróbować !!!!!  B)

Poza tym fajnie "klekocze" stawidłami, czego niestety za dobrze na filmie nie słychać z uwagi na "wroni sejmik" prowadzony nad głowami stoczniowców ! :rolleyes:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endriu

Grawula, ciężka praca nagrodzona sukcesem. Ładnie na wodzie wygląda - drobiazgi zawsze dołożyć można, nie masz się czym przejmować.

Teraz, oficjalne wodowanie na Balatonie - matka chrzestna, bombka choinkowa z szampanem do rozbicia o burtę ( jak przystało ) i nadanie imienia ....( domyślam się jakiego.....). A wieczorkiem - trzeba to koniecznie oblać, aby łajba sławiła imię swojego konstruktora :rolleyes::wub::rolleyes:

Kiedy ??? Masz propozycje ... Myślę, że tym razem inny kamerzysta się nie zgapi (choć to nigdy nie wiadomo - w stanie ekscytacji wszystko jest możliwe) :wub: :wub:  Odtwarzacz mp3 do Twojej muzyczki retro czy szanty  w drodze - kurier jedzie ..... :rolleyes: :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek - pływanko chyba w niedzielę na Balatonie !

Przypominam o jutrzejszej i niedzielnej wystawie modelarskiej w Modraczku !!

Kilka osób się wybiera z modelami, może się uda podjechać z "parówką" i posiedzieć między 10 - a 13!

Pozdrowienia !

 

post-3419-0-61171100-1490212751_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za miło spędzony czas. Wasze parowe maszyny robią naprawdę wrażenie. Pierwszy raz na żywo widziałem pracę takiego napędu. Napiszę też parę słów krytyki, Bydgoscy modelarze nie potrafią i nie chcą się pokazać. Była naprawdę garstka ludzi. Szkoda bo pytających było sporo. Jeśli choć jedna osoba dowiedziała się czegoś nowego ode mnie dla mnie cel takiej wystawy został spełniony. Są w śród nas osoby mające naprawdę ten fach w małym palcu, budują , konstruują rzeczy, których nie da się kupić ani pomacać w wirtualnym świecie gdzie każdy jest " odważny i najlepszy". Dlaczego nie pokażecie tego na żywo? Lenistwo? Do zobaczenia jutro, kto nie będzie niech żałuje.

 

Pozdrawiam M.H

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezary, jest wielu modelarzy w Bydgoszczy. Absolutnie nigdzie nie napisałem, że był Kwiat Bydgoskiego modelarstwa. Ci co byli pokazali to co budują, tak jak potrafią i jak im wiedza pozwala. To się liczy. Osobiście żałuje, że nie pokazałeś swojego dorobku bo dwa lata temu byłeś i mogliśmy sporo niuansów techniki omówić.  Ja lubię to hobby pokazywać i propagować, a taka wystawa jest ku temu dobrą okazją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie pięknie ja osobiście uwielbiam takie wystawy i dzielenie sie z ludzmi moją wiedzą modelarską A i samemu można sie wiele nauczyć podpatrzeć ,porozmawiać z braterską duszą. Gratulacje dla uczestników i organizatorów pieknej wystawy Szacun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pływanie było rano po Balatonie Zefirem między 11:20 a 12:40. Natomiast koło 18 :30 do 19:30 pływałem też Zefirem po Kanale, było wietrznie i zimno. Strasznie brudna i zmącona była woda, widać po kadłubie na zdjęciu.

 

st9KuRC.jpg

 

FCS6Vs9.jpg

 

OYhDRKy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zapakowałem graty na pływanie Pilotem 66 po zmianie silnika. Taszczę to wszystko nad kanał i stanąłem jak wryty. Woda paskudna. Być może to co poszło pod lodem na dno, teraz wypłynęło. Spływa to do starego kanału i dlatego Cezary miałeś kadłub do mycia. W piątek przepływała jakaś platforma na ślepo pchana dwoma motorówkami. Od brzegu do brzegu, zygzakiem. Może to spowodowało jakiś ruch wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebrane w jeden wątek wszystkie relacje z budowy parówki od początku budowy do wodowania - trochę się tego narobiło ... B)

 

monografia tu :

 

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/67460-przepis-na-par%C3%B3wk%C4%99-czyli-jak-sobie-uszy%C4%87-%C5%82%C3%B3dk%C4%99/&do=findComment&comment=662920

 

Pozdrowienia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.