Skocz do zawartości

Flite-Metal?


jetfan

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

 

Szukam opinii nt materiału Flite-Metal imitującego poszycie z aluminium. Używał to może ktoś z Kolegów, jakieś opinie/doświadczenia? Specyfik jest dostępny chyba tylko ze sklepu on-line producenta w US, nie znalazłem dystrybutora w EU, generalnie dość droga sprawa ale efekty, sądząc ze zdjęć, są niesamowite, np.:

 

17.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koc ratowniczy, z jednej strony złoty, z drugiej srebrny. Jak nie było kasy na folię to sie kombinowalo.... Nakleja sie to zelazkiem na wcześniej przygotowana konstrukcje pokryta rozcienczonym Butaprenem

 

Wysłane z mojego HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdź się do najbliższej kwiaciarni (!) lub zamów w sieci ;-)

 

np. tu: http://florysta24.pl/folia-do-kwiatow/r-50.html

 

Moja mama pracuje w kwiaciarni, to jest zwykła przezroczysta folia - w dodatku straszliwie ciężka i "łamliwa" no chyba, że są jakieś inne odmiany których ona nie używa i o nich nie wiem. Wygląda na srebrną - tak naprawdę mieni się tylko tym kolorem i to bardzo delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to to niestety półśrodki. Taśma aluminiowa nadaje się i owszem ale właśnie do łączenia rur wentylacyjnych. Zanim nastąpi oblot modelu to będzie pełna wgnieceń i skaz nie do usunięcia i zapewniam że nie będzie wyglądać jak polerowane aluminiowe poszycie. Dodatkowy minus to to że się nie nadciąga. Ciekawe jak pokryjesz tym kadłub o wielu krzywiznach. Jedyne zastosowanie i to bardzo wątpliwe to robienie blach na kopycie, pod formę jakiegoś małego modelu gdzie chcemy porobić nity, łączenia a płyty offsetowe są za grube do tego.

Co do folii z kwiaciarni to niech tam pozostanie. Jeśli jeszcze na skrzydła klasyczne by się nadała i czasem jest stosowana to na pełne elementy raczej odpada. Zresztą mam wrażenie ze nie tedy droga. Chce kolega super efektu a to zazwyczaj nigdy nie jest tanie

 

Wyslane z Note3 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.