Skocz do zawartości

MAGNUM FFF - mój nowy model


awot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż, nie zawsze jest niedziela...

 

 

Napęd rakieta, a główną przyczyną niepowodzeń były zbyt wielkie wychylenia SW. Nie pomogło nawet ustawienie Dual Rate i Expo (zrobimy Triple Rate ;) ). Na gazie już zrobiłem krzywą do max. 75%. Zbytnio wydrążony kadłub złamał się, tam gdzie miał. Dokleję nowy przedni fragment kadłuba, bo reszta jest ok. Teraz wyposażenie chyba będzie na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie skończyłem kleić swojego Magnuma. Prewidywana waga modelu mniej niż 300 gram. I tu właśnie mam problem bo nie wiem jak go wyważyć aby środek ciężkości był w odpowiednim miejscu (model przechyla w stronę ogonu) ? Macie jakiś patent na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto normalny robi oblot w taką pogodę?

 

 

Pewnie jakaś korekta SC będzie potrzebna, ale jak przy takim bujaniu coś stwierdzić? Jedno mnie martwi. Model leci prosto, a czasem nagle ostro schodzi w dół jakby był luźny na zawiasie SW. Od wiatru to nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model prezentuję się świetnie. Proponuję oblot nad wysoką trawą, a jezioro jak już będzie leciał jak po sznurku. U mnie po 2 kolejnych lotach SC wylądował 2cm w przód (75mm od natarcia). Po locie 9:23 w pakiet weszło 450mAh, czyli (przy pakiecie 1500mAh) mocy spokojnie na jakieś 25 min lotu. Pakiet mam od spodu skrzydła, także muszę zmniejszyć trochę skłon, bo silnik do ziemi ciągnie. Pływaki jeszcze poczekają. Ze strat, to raz urwałem jedno podwozie, ale z jednym też polatałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, gratuluję oblotu! Całą przyjemność z latania tym modelem odczujesz latając w bezwietrzne dni.

 

Grzegorz, twój MAGNUM jest boski :)  Odradzam jednak oblot nad wodą. Ale zobaczysz, że jak go oblatasz i wyregulujesz to wtedy bez problemu poradzisz sobie z lataniem nad wodą. 

 

Pozdrawiam.

Rafał.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rafał za mile słowo , i z jeziora na razie zrezygnuje chociaż woda wydaje się być taka miękka i gładziutka :) ,poszukam ładnej trawy bez wystających badyli chociaż coraz trudniej o taką . Jak pogoda się nie poprawi to trzeba myśleć powoli o nartach do Magnum .    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.