Skocz do zawartości

MAGNUM FFF - mój nowy model


awot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak śledzę ten watek ,śledzę i może wreszcie się włączę w temat  :)

Modelik bomba  i dzięki AWOT-owi  został przez nas zauważony mimo że projekt ma już kilka latek. 

 

                                                        ...więc Magnuma chce i ja :)

 

W sumie to projekt wspólny -mój i Marka (NPN)  

Powstaną dwie wersje z EPP (szkoda że nie mamy kolorowego)  jedna klasyczna na dwóch pływakach druga na jednym pływaku i pod skrzydłowymi pływaczkami  ,obie z wizualnym liftingiem .

Poniżej szkice/wizualizacje obu zmian

 

post-1427-0-35502100-1413914676_thumb.jpg

 

post-1427-0-17279200-1413915535_thumb.jpg

 

post-1427-0-96190100-1413915563_thumb.jpg

 

post-1427-0-33198000-1413914698_thumb.jpg

 

Mamy kilka jeszcze problemów technicznych  do przemyślenia  np plywaki z epp  -mogą nieźle nasiąkać wodą a styrodurowe łamać ...

 

Dla siebie poprosiłem Marka o wycięcie klasycznie- dwu pływakowego  i powiększonego do 1m  -akurat latam tylko na pakietach  3s i posiadam wolny troszkę ciężki silnik  .

Profil Magnuma nie lubi nadmiaru mocy - a zwłaszcza nadmiaru prędkości ,dla tego zalecany jest pakiet 2S przy oryginalnej wielkości modelu (wagowo też lepiej wychodzi)

 

Marek   zrobi na "mono pływaku"

 

Może powstaną zestawy.........ale nie wybiegajmy w przyszłość...

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że Marek będzie miał go w swojej ofercie. Też kombinuję z jedną wersją MG więc może niedługo przybędzie kolejny członek rodziny. 

Sławek, czy w twoim projekcie profil skrzydła będzie łamany czy to tylko taka uproszczona wizualizacja?

 

Rafał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówisz -głowa pełna .......

 

Magnum daje dużą swobodę w projektowaniu kadłuba   -niestety  skrzydła dalekie są od "zwykłych" co może zepsuć efekt i należy raczej sylwetki traktować przy projektowaniu z przymrużeniem oka a nawet karykaturalnie  -wtedy dowolność kształtów robi się ogromna. (lepszy byłby MAGCORSAIR ze swoimi uszatymi skrzydłami...)  :)

post-1427-0-44062500-1413988021_thumb.jpg

Ogon w tej wersji nawet jest Corsairo-podobny

 

Co do "łamanej " struktury skrzydła to tylko szkic  a nie zamierzony profil .

 

Łukasz -wersja z EXPO?? ,  expo jest w nadajniku .......

 

PS  projekt jest teraz w rekach Marka i otrzymuje kolejne modyfikacje  -zwłaszcza skrzydła -inny kształt uszu i one same otrzymają również  profil -coś jak w LAZYBEE

post-1427-0-05584600-1413989029_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAGCORSAIR powiadasz  ;) Faktycznie te uniesione końcówki skrzydeł ... 

Po niedzieli (nie wiem jeszcze której) spróbuję to narysować, to może być ciekawe! Gdyby wykorzystać jeszcze możliwości poligraficzne Marka to może wyjść fajny model. 

 

A co do twojej koncepcji, to nie myślałeś żeby schować koła w pływakach? Komplikuje to trochę ich budowę ale może fajnie wyglądać i działać. 

 

Rafał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale -co do Corsaira to może być ciekawe ,nawet mam propozycje -można się pokusić o "inną " wersje niż zwykłe F4U   np:

corsair6.jpg

 

Mniejsza średnica silnika niż w normalnych wersjach-ma to kilka zalet .

Tylko malowanie zrobić  standardowe bo ten prototyp się nie doczekał kamuflażu :)

 

Wersja mono pływakowa to działka Marka  ale mogę coś powiedzieć z tego co widzę i co sam wniosłem w te zmiany  :

kółka w bocznych pływakach ? 

-ich kształt jest przystosowany do ślizgu po wodzie  więc opuszczona w dół linia tych "butków" przeszkadza w kołowym rozwiązaniu  -chyba że pływaczki te były by zakładane na "podwozie" jak w wersji standardowej pływaki zwykłe, a pływak główny odczepialny 

bo w nim chowanie kół mija się z celem -problemy ze ślizgiem na wodzie z zaburzonym dnem kołami no i szerokość pływaka nie pozwoli na rozsądnie  rozstawione koła .

Kółka na rysunku narysował już Marek i tego detalu nie uzgadnialiśmy jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu pierwsze klocki których wycięcie przygotowuje Marek zastanawiam się jak to pomalować  i szczerze mówiąc nie mam pomysłu  ......

Na razie kilka inspiracji z różnych źródeł

post-1427-0-02054800-1414175967_thumb.jpg

crimsonskies

post-1427-0-08001500-1414176012_thumb.jpg

Dromader

post-1427-0-46484400-1414176062_thumb.jpg

Boeing P26

post-1427-0-82451700-1414176084_thumb.jpg

malowanie pierwszego Magnuma na naszym forum czyli Rafała :)

post-1427-0-41640200-1414178779_thumb.jpg

malowanie minimalistyczne -COAST GUARD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisał Sławek - Magnum zaoinspirował nas Magnum do zrobienia naszej wersji :)

 

dodatkowo Sławek  narysował tak piękną linię kadluba,  że porzuciłem czasowo moje projekty, dorysowałem reszte i HUURRAAA! - na ploter! :)

 

ale żeby nie mieszać i żeby nie było że zrzynamy - zakładam nowy wątek :)

 

TO-MASZ :) na czesc mojego przyszłego pilota rc, któy ostatnio skończył 3miesiące... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRATULUJE powiekszenia rodziny.

Ja wczoraj moglem polatac swoim Mgm,pogoda dopisala,ale czasu zabraklo,po za tym pogralem wczesniej troche w pilke z synami,i klops,chyba miesien zerwalem bo boli jak cholera,wiec nici ze stania,tylko szybko do domu oklady robic.Dzis juz jest lepiej,wiec na dniach trzecia pruba bedzie. :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przyszła i kolej na mnie , bo pewnie koledzy już szydzą że nielota na półkę se posklejałem  . Zachowanie modelu podobne jak u Marcina podczas nieudanego oblotu tzn. trochę mi go na lewo ciągnie , dodatkowo śmigło 8x4 tak jak by mało powera miało inne modele cięższe na tym samym silniku tylko śmigło 10x4,7 SF i żywo latają . Jak już wystartuje to spoko bardzo fajnie lata tylko niestety to podwozie mocowane do skrzydła kiepsko widzę . Pomimo zatopionej listewki w skrzydle niestety nie wytrzymało , wiec albo papier na wikol albo taśma bo przy lekkim zaczepieniu o trawę mamy bube . No i oczywiście dokumentacja :) Od prezentacji przed startem , kolejno parę kretów , upragniony lot no i jakieś tam straty (nie obyło się ) 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Orginały"  były budowane z DEPRONU lub EPP a nie ja to w naszych warunkach z podkładów pod panele -to troszkę zmienia wytrzymałość materiałów .

Ale skoro podwozie się nie oderwało-  to już sukces :)

 

Ktoś już w tym temacie wspominał a ja to powtórzę:   węgiel na natarcie i na spływ centropłata przynajmniej na szerokości rozstawu podwozia!!  i na pewno nie będzie takich uszkodzeń .

 

Listewka o której wspomniałeś działa tylko jako dźwigar dający jakąś wytrzymałość płata w locie  ,a skręcający wokół niego się płat od podciętego podwozia przy lądowaniu  nie jest nim wzmocniony na takie zachowanie skrzydła.

 

(zwróćcie uwagę że wszystkie efekty kraks w naszym   temacie są podobne -uszkodzenia skrzydła przy kadłubie  a żaden z tych modeli nie posiadał wzmocnień o których wspominam  !)

 

Oczywiście uszkodzenia zależą też od gatunku pianek ,wagi modelu .prędkości ......

 

Lata ładnie więc Grzesiek  -  po węgielek  i popraw stary płat, nowy zrobisz jak się z modelem oswoisz  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.