Skocz do zawartości

MAGNUM FFF - mój nowy model


awot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym ciągiem to nie ma co przesadzać. Oczywiście lepiej mieć nadmiar mocy niż niedobór ale przecież to nie ma być pionowzlot. Smoku, moje pierwsze loty MAGNUM też były bardzo koślawe i skończyły się uszkodzeniem skrzydła. Może masz za duże wychylenia sterów i model zachowuje się nerwowo? Sam jestem nowicjuszem w modelach RC więc rozumiem twoje zniechęcenie i obawy.

Głowa do góry, skrzydła do kadłuba i jazda w gorę! Najlepiej odczekaj aż będzie bezwietrzny dzień bo jak są podmuchy to tym maleństwem bardzo rzuca.

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki!

Rafał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapas mocy moim zdaniem wskazany. Nie musi być 2x waga modelu ale tak żeby model w razie potrzeby móc wyciągnąć z kryzysowej sytuacji. A wychylenia wysokości to najlepiej dac z 60% EXPO. Wtydy płynnie lata

Po twoim poscie,poszperalem troche po necie,i tam radzili 35%-40% EXPO dac.Choc to wcale nie musi byc potrzebne jak sie przesunie SC.Ja na razie przesunolem baterie bardziej do tylu,ale moze i nie zaszkodzi troche wychylic SW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sklon też ok 3*, robiony na oko:) ale lata jak po sznurku. Expo nie ma nic do sc. Zastosowalem tak wysoki procent że względy na wielkość steru i jego ogromną skuteczność. Tak by mi sie przyjemniej latalo a nie żeby skakał jak bym miał sprzęt nieproporcjonalny. A sc ustawiam tak by model szybowal spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest wersja trialowa, muszę porozmawiać z kolegami co mają Shie ładne różowe kadluby z xps co by mi też zrobili że dwa:) Mój już ma na sobie trochę kleju. Zanim wzmocnilem skrzydło sosna, dwa asy Sie złamało .. ale jak widać na filmie, piaknie lata:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja buduje czwarty model i tak do konca chyba żaden nie lata jak powinien . Jak nie nurkują podczas zawracania to w miare lata ale nie szybuje a jak dokladnie wyważe to lata na ogonie dziobem do góry , chyba nie mogę ogarnąć skłonu,wykłonu i kąta zaklinowania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, moje modele tez się tak zachowywały. W STC niby wyważenie było ok a model wlókł nisko ogon. Doszedłem w końcu do wniosku, że model najpierw musi się sam nauczyć latać i dopiero wtedy można nim sterować.  :D

 

W MAGNUM skłon silnika wynosi 3 stopnie (tak jak jest na planach). W pierwszych lotach za bardzo go wieszałem na śmigle i latanie nie było fajne. Później pilnowałem się żeby mieć trochę prędkości i model zaczął latać sam. Najlepiej lata przy bezwietrznej pogodzie. 

Sam dopiero uczę się latać modelami więc skoro opanowałem MAGNUM to model musi być łatwy do opanowania.

 

W kwestii ustawień EXPO napiszę tylko tyle, że aparatura, której używam do sterowania MAGNUM nie posiada takich wynalazków. Tylko cztery kanały i cztery trymery. Wychylenia sterów regulowałem na dźwigienkach. Postaram się jutro zmierzyć jakie mam wychylenia sterów. 

 

Pozdrawiam.

Rafał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he mówisz nauczyć model latać , na pierwszym filmie z lotów na wodzie masz potwierdzenie tego co mówisz , model ląduje na 10 cm jeziora ... myślę że w talerzu zupy też byś go posadził . W tym tygodniu może się uda wybrać do ABC RC po elektronikę i drobizne to zobaczymy jak to lata :)    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wodowanie to był przypadek ;)  Zobacz jak wyglądał mój drugi start z wody, tak rozbujałem model, że mało go nie rozwaliłem. Mojemu synowi latanie MAGNUM wychodzi znacznie lepiej, ale dzieciaki się nie przejmują jak rozbiją model, przecież tata zbuduje następny  :P 

 

Pozdrawiam.

Rafał.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet 2S 1300mAh i na tym tak długo lata :)  Sam nie mogłem w to uwierzyć.

Zmierzyłem wychylenia sterów, ster wysokości wychyla się 2cz w górę i 1,5 w dół a ster kierunku po 3 cm na boki. To są wartości mierzone na krawędzi spływu sterów.

A do sterowania tym modelem używam takiego wynalazku:

 

NADAJNIK_zpseeee06ad.jpg

 

Żadnych bajerów, gołe cztery kanały :-)

 

Pozdrawiam.

Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przechwaliłem mojego syna. Dziś wykonał kilkanaście ładnych startów i lądowań aż w końcu trochę przegiął. Na małej wysokości zamiast zakrętu wykonał spiralę aż do samej ziemi :(  Kadłub nie wytrzymał spotkania z matką ziemią. 

 

MAGNUMawaria1_zps2772bd02.jpg 

 

MAGNUMawaria2_zpsa80df004.jpg

 

Ale co tam, tata naprawi. W ruch poszedł klej i bambusowe patyczki do wzmocnienia połączenia. Przy okazji przypomniało mi się jedno z lotniczych praw Murphy'ego, które mówi, że każda naprawa samolotu powoduje przesunięcie środa ciężkości do tyłu. Klej i patyczki niby lekkie ale będę musiał troszkę dociążyć przód modelu. Jutro jak pogoda dopisze to oblatam model po naprawie. 

A mojemu młodemu pilotowi wytłumaczę jak sobie radzić ze spiralą. 

 

Pozdrawiam.

Rafał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.