Skocz do zawartości

MAGNUM FFF - mój nowy model


awot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A u nas wczoraj i dziś nie padało i lataliśmy. Magnum po naprawie spisuje się dobrze. W Toruniu koledzy budują już dwa kolejne Magnum a i ja mam już zaczętego kolejnego a może nawet dwa  :)  Model bez lotek do akrobacji się nie nadaje ale da się nim zrobić pętlę, spiralę a nawet ranwers i wywrót szybki. Z lotem na plecach jest pewien problem ale myślę, że to kwestia wprawy.

Murdock napisz coś więcej jak rozbiłeś swojego Magnum, jestem mało doświadczonym modelarzem ale wydaje mi się, że ten model lata sam byle mu nie przeszkadzać  ;)

 

Pozdrawiam.

Rafał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zrobić ciasny nawrót jakieś 5m nad ziemia, ale mój napęd jest na styk i z braku mocy nie wyciagnalem modelu. Zrobił piękna spiralę do ziemi. Jak bym miał że 2m wysokości więcej to bym wyszedł z tego bo model klapnal mocno na brzuch. Tak że dużo nie brakowało a model byłby caly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wycinanym jest trochę rzeźbienia potem jak się chce wszystko pochować w takim warstwowym chyba wygodniej ja to tak upycham :)

 

CAM00258%5B1%5D.jpg

CAM00265%5B1%5D.jpg

 

Dokładnie pod regulatorem jest otwór prowadzący pod skrzydło tam wyprowadzę zasilanie a pakiet będzie podczepiany w "gondoli " pod skrzydłem . Jak wszystko się uda to tylko kabelki od silniczka będzie widać troszkę .  

Marcin wyważałeś na 1/3 cięciwy ?? bo wspominałeś że inaczej niż w planach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz ładny ten twój MAGNUM, napisz jeszcze ile waży. W moim modelu środek ciężkości jest około 3mm przed tylną krawędzią uskoku poszycia na dolnej powierzchni skrzydła (mam nadzieję, że nie brzmi to zbyt skomplikowanie  :D ). W każdym razie jest nieco za tym podanym na planach. Ale model nie jest zbyt wrażliwy na wyważenie, latam z różnymi pakietami (od 55 do 78 gramów) i nie czuję specjalnej różnicy. 

 

Pozdrawiam.

Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wycinanym jest trochę rzeźbienia potem jak się chce wszystko pochować w takim warstwowym chyba wygodniej ja to tak upycham :)

 

CAM00258%5B1%5D.jpg

CAM00265%5B1%5D.jpg

 

Dokładnie pod regulatorem jest otwór prowadzący pod skrzydło tam wyprowadzę zasilanie a pakiet będzie podczepiany w "gondoli " pod skrzydłem . Jak wszystko się uda to tylko kabelki od silniczka będzie widać troszkę .  

Marcin wyważałeś na 1/3 cięciwy ?? bo wspominałeś że inaczej niż w planach .

Ładny różowy magnumek Pasuje do tego.... yyyy.... hangaru? w tle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.