Skocz do zawartości

MAGNUM FFF - mój nowy model


awot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A i jeszcze informacja dla Kolegi Rafała założyciela tematu waga modelu na gotowo 365g pakiet 1300 2s , silnik 2822 , serwa 9g, regulator mam strasznie duży i ciężki ,zamówiłem kiedyś w ABC RC regiel 30A malutki lekki a teraz zamówiłem 20A wyszedłem z założenia że będzie jeszcze mniejszy ale pisze na nim PRO i straszna krowa . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim fanom MAGNUM FFF!

Grzegorz, fajny ten twój model i czekam aż pokażesz jak lata.

Wczoraj i dziś mieliśmy u nas świetną pogodę, szkoda tylko, ze słońce tak szybko zaszło  :(

Postanowiłem się trochę powygłupiać moim modelem a kolega starał się to zarejestrować  ;)

 

 

Pozdrawiam.

Rafał. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak na filmach które tu oglądałem i jeszcze parę innych lata to to tak pięknie że będę strasznie rozczarowany jak mój tak nie poleci i wtedy zlecę komuś wykonanie wyposażenie i wyważenie i jak wtedy nie poleci to już będzie wszystko jasne :)

A tu mój ulubiony film .. oczywiście po Waszych 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra.Pierwszy najdluzszy lot jaki wykonalem wogle.Wyjezdzajac z Bxl,byla fajna pogoda,a dojechawszy na lotnisko,troszeczke zaczelo padac i wiac,i dlatego koniec jest taki jaki widac.Cos sadze ze przesadzilem z tym SC za bardzo do tylu?ale i podmuchy strasznie go rzucaly,(wiedzialem zeby latac przy bezwietrznej pogodzie,ale nie chcialem wracac bez zadnego lotu)polamalo  sie skrzydlo,ale nie tak jak pierwszym razem,i smiglo.Samolot juz posklejany i gotowy na dalsze proby pilotazu.

post-8410-0-74434700-1413133650.jpg

no i film jaki-taki.za jakosc sorki filmowany tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ale jak dla mnie to ty mi go coś dziwnie puszczasz wręcz nie pozwalasz mu lecieć i nie idzie nawet stwierdzić co mu dolega . Ja to bym stanął prosto ręka w górę a w niej samolot gaz do polowy nie więcej i po wyrzucie (i to rzuć nim żeby co prędkości nabrał ) nie dodawać gazu za dużo tylko delikatnie . Rzucać prosto przed siebie nie do góry , musi lecieć bo widać że chce :)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoku, pierwsze koty za płoty, wzmocnij skrzydło jakimś węglem albo czymś podobnym bo w tym miejscu lubi pękać. A może spróbujesz startu z podwozia? Mój MAGNUM w ten sposób uczył się latać. A co do środka ciężkości to nie musisz go tak dokładnie ustawiać. Jak już model wystartuje i wzniesie się wyżej to go wytrymuj i będzie OK. Pamiętaj też, że ten model nie przepada za podmuchami wiatru i najlepiej oblatywać go przy zupełnej ciszy. Tak było w moim przypadku. Teraz już radzę sobie przy lekkim wietrze ale najwięcej przyjemności z latania MAAGNUM jest wtedy, gdy nie wieje. 

Szkoda, że mieszkasz tak daleko bo może udało by mi się pomóc w oblocie. 

 

Życzę powodzenia i pozdrawiam.

Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleilem teraz plaskownik weglowy,a i na pewno,skrzydlo uratowal wegiel z przodu skrzydla,bo by sie cale polamalo.Wszystko poczestowalem teraz klejem na goraco,w sobote zakupilem DEPRON,tylko ze 3mm,ale zakupie tez 5mm wiec bedzie powstawal nowy MGM,z podwoziem kolowym.

Moze kiedys przyjedziesz na wycieczke to wtedy polatamy????Bimberku wypijemy. :P  :D  :)  :wacko:  :blink:  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem lenia, ale w końcu skończyłem.

 

DSC_9264%2B%28800x533%29.jpg

 

Wyposażenie:

Silnik Turnigy 2204-14T

Śmigło GWS 8x4,3 SF

Regulator HobbyKing 6A

Serwa 2x HXT500

Pakiet 2S 1500mAh (docelowo ma być 800-900mAh)

Arbiton 6mm + styro 30mm

 

Waga:

Do lotu 230g (bez pływaków)

Pływaki 20g

Model bez pakietu 140g

 

Edit:

Przy rzucie (bez pakietu) SC wychodzi mniej więcej 1cm za dolnym uskokiem skrzydła. Czas na oblot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.