Skocz do zawartości

Zorganizowana wizyta w bazie lotniczej


robertus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

taaaa ... ale na początku miało być tak : 

 

"Tobie urlop nie grozi, bo pewnie bedzie to w tygodniu. " ;)

 

Ja dalej chętnie, ale z urlopem na weekend może być średnio bo mam zaklepane do końca roku. Problem w tym, że musiałbym wiedzieć jednak dużo wcześniej niż na ostatnią chwilę w takiej sytuacji. Robert pogadamy na gg co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Tłumaczenie, że przedstaw cały kosztorys, plan wycieczki itd. to się może zastanowię są żenujące wg mnie bo jaka to różnica dla ZDECYDOWANEGO zapłacić przykładowo 50zł czy 150zł.

I tu się zdecydowanie różnimy w myśleniu..

Robienie imprezy od "dupy' strony czyli zbieram ludzi potem powiem co i jak, jest zachęcające ??

Nie chodzi w kasę za wstęp a ogólny zorganizowany wolny czas,urlop ,dojazd -bagatela w moim przypadku ok 400 km w jedną stronę czyli licząc lekką ręką paliwo,wstęp,jakiś jedzonko wyjdzie z tysiak za taki event... ;)

I wcale nie jestem przeciw takiej wizycie ,nawet fajnie że pomyślałeś,być może przy określeniu daty i całoksztaltu mógłbym przemyśleć :D .

Może ja jestem jakiś nie teges..ale tak to widzę.

Niemniej życzę zorganizowania grupy i już zazdroszczę takiego zwiedzania :) ,czekam na ewent.relacje popartą fotkami (jak można je robić w bazie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na ewent.relacje popartą fotkami (jak można je robić w bazie).

W Dęblinie było można robić zdjęcia wszystkiemu ale NIE WOLNO było robić zdjęć w środku kokpitu (Su-22, F-16, MIG-29) ponieważ wróg mógłby wykorzystać te zdjęcia i sprawdzić sobie z jakich systemów korzysta WP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak Patryk pisze.

Dojazd do Poznania każdy musi sobie sam zorganizować.

Rafale, polskibus połączenie Katowice-Wrocław a potem Wrocław-Poznań. Zamówione odpowiednio wcześniej, choćby te trzy tygodnie to koszt kilkudziesięciu złotych góra. Maja bardzo tanie bilety. A jak przyjedziesz do Wrocławia to i mógłbyś się zabrać ze mną moim autem. Jeden dzień wytrzymasz na kanapkach z domu albo na hot-dogu z orlenu.

Więc jak się chce coś zrobić to się szuka rozwiązania a nie wymówek jak czegoś nie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety limit kilometrów pokonanych w celu pooglądania maszyn latających w tym sezonie już wyczerpałem :) Do Szwajcarii w jedną stronę miałem 1500km ale to było coś co będę pamiętał do końca życia. Pokazy na SIAF też były fajne, a w tą sobotę jedziemy jeszcze na Nato Days do Ostrawy. Praktycznie każdy wolny weekend (2 w miesiącu) od Maja jestem albo na zawodach modeli albo na pokazach, a od początku sierpnia tylko 1 weekend był "nie lotniczy".

Polecam każdemu miłośnikowi lotnictwa wojskowego na zebranie się na taką wizytę w bazie wojskowej bo naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

Temat założył Robert po wcześniejszej rozmowie ze mną (Rafał). Kilka ważnych szczegółów poniżej do zapoznania się dla chętnych.
 

Dodzwoniłem się do JW Krzesiny i rozmawiałem z osobą odpowiedzialną za "wycieczki".
Sprawa nie wygląda już tak różowo jak kiedyś - zaostrzyli przepisy/wymogi.
Oczywiście nadal są możliwe odwiedziny w bazie Krzesiny ale:

 - grupa minimum 15 osób, maksymalnie 30 osób
-  tylko osoby z obywatelstwem polskim
-  wjazd tylko jednym środkiem lokomocji dla wszystkich uczestników - autokar
-  konieczne wykupione ubezpieczenie NW dla wszystkich uczestników

- zwiedzanie tylko od poniedziałku do piątku
- konieczne jest wysłanie pisma do Dowódcy z podaniem oczekiwanego przez nas terminu lub termin wyznacza Dowódca jeżeli zezwoli na wycieczkę podczas lotów
- w piśmie podana lista osób z imieniem, nazwiskiem i numerem PESEL i dowodu osobistego

 - DO KABINY F-16 NIE WPUSZCZĄ I NIE WOLNO FOTOGRAFOWAĆ JEJ WNĘTRZA - jak określił rzecznik "część wyposażenia naszych F-16 jest tajna".

 - DO SYMULATORA JUŻ NIE WPUSZCZAJĄ

 - będzie można zobaczyć w jednym z hangarów F-16 z bliska - podejść poklepać :-)
- będzie można zobaczyć wyposażenie straży pożarnej

 - będzie można zobaczyć, podejść, poklepać  inne samoloty które są tzw Wystawowe: MIG-21, LIM itp.
- będzie można fotografować (oprócz wnętrza kabiny F-16)
- czas takiego zwiedzania około 3 godzin.

 

Podsumowując: każdy z uczestników musi wziąć jeden dzień wolny, skalkulować koszty dojazdu do Poznania+koszt za wynajem autokaru+koszt jednodniowego ubezpieczenia NW. Autokar i NW mogę załatwić (żona ma mnóstwo kontaktów do tego rodzaju usługodawców).  Rozeznam jakie to były by koszty w zależności od ilości chętnych.
Decyzja należy do nas.

Chętnych na ten wyjazd proszę o przesyłanie DO 30 PAŹDZIERNIKA 2014  danych (imię, nazwisko, numerem PESEL i dowodu osobistego) do mnie poprzez komunikatora w temacie wpisując KRZESINY. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń (3 są już zarezerwowane dla Roberta jego kolegi no i mojej osoby)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że lepiej najpierw zebrać minimum 15 osób niż z góry wysyłać komuś imię nazwisko i PESEL jeśli ma nie wypalić ... Dla mnie w grę wchodzi wtorek / środa bo w poniedziałek mógłbym dopiero przylecieć do Poznania i to pewnie po południu. Druga opcja uzgodniona z Robertem - przylecieć do Wrocławia i dojechać razem z Robertem. W czwartek za to muszę być w UK a wylot z Wrocławia mam o 6:05 rano. Jeżeli to wszystko uda się spasować to jak najbardziej się na to piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie wyszło dziwnie to się wytłumaczę .. Napisałem o wtorku / środzie nie po to by stawiać warunek a dlatego, żeby nie wyszło, że wciąż mówię, że ja na 100 % a nagle się będę musiał wycofać bo akurat wypadnie to w inne dni i zepsuję wszystkim "imprezę" bo z 15 zrobi się 14 osób. Kolejna sprawa (wiem, że trudna do rozwiązania) to podanie konkretnego terminu, bo większość pewnie musi wiedzieć wcześniej by załatwić dzień wolny. Spodziewam się, że w lato urlopy wykorzystane a następne z góry zaplanowane i wykorzystane na święta. Wiem, jednak że to nie jest łatwe i nie da się od tak ogłosić : 19 listopada :) nic .. trzeba mieć nadzieję, że się zbierzemy i to wypali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem tego co Rafał sprawdził bo nie byłem upoważniony do tego.

To co najważniejsze poruszyłem, czyli wymagana minimalna ilość osób i to, że termin jest nieznany, a jak ktoś chciał się przyczepić to się przyczepił.

W trzy tygodnie chyba da się załatwić urlop.

Myślę, że lista chętnych się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.