Jump to content

Slow Poke - po mojemu


bzik4
 Share

Recommended Posts

Bardzo chciałem mieć taką kaczuchę, więc niewiele myśląc na podstawie kilku zdjęć z internetu zbudowałem sobie takie coś:

 

post-825-0-08737300-1411989903_thumb.jpg

 

post-825-0-04396200-1411989887_thumb.jpg

 

post-825-0-15371000-1411989873_thumb.jpg

 

post-825-0-54754500-1411989858_thumb.jpg

 

 

 

 

Dziś maszyna została oblatana, mimo początkowych problemów z silnikiem a później ze startem udało się to coś oderwać od ziemi i po smrodzić troszeczkę ;) Lata bardzo przewidywalnie, start  - trzy metry rozbiegu, natomiast dobieg sporo dłuższy. 

Kadłub - sklejka i balsa, skrzydło - styrodur balsa sosna. Całość pokryta folią z HK stąd ten paskudny kolorek ;) pięć serwomechanizmów standard, zasilanie 5x1050mAh KAN. Silnik 4t Os max .48.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo fajny model, podobają mi się wszystkie modele robione ręcznie przez modelarzy bo niestety mamy więcej składaczo-lataczy. Może pokusisz się i wykonanie drugiego pod silnik benzynowy od kosy, a wiem że Tobie to bardzo dobrze wychodzi.

Link to comment
Share on other sites

robertus prosiłem Moderatora o przeniesienie tego tematu do działu "modele spalinowe", ale widocznie nie zasłużyłem na akt łaski :D

 

Eee.. trochę przesadzacie, samolot jak samolot, trochę balsy, kleju i innych dupereli do kupy złożone :P, ale dziękuję za dobre słowa.

 

Marcin KAN 1050 faktycznie zabytek, ale trzymają jak nowe :D

 

zbjanik rozpiętość coś chyba koło 120cm, budować zacząłem go jakieś półtora roku temu, w międzyczasie zacząłem bawić się w paralotniarstwo i modelarstwo zeszło na dalszy plan, teraz przyszedł czas aby go dokończyć. Skrzydło jest zrobione ze styroduru, odcięta tylko została krawędź natarcia i wklejona balsowa, w wycięte rowki wkleiłem sosnowe dźwigary a w spodniej części skrzydła kawałki sklejki do których dokręciłem golenie podwozia potem całe okleiłem japonką na wikol i na to folia. Kadłub to dwie deski balsowe jak dobrze pamiętam 4mm, "podłoga" z łożem sklejka 4mm zdublowana pod silnikiem, garb z balsy ~1,5mm stery i stateczniki z balsianych patyczków 6x10 ;)

 

grafitxt pod benzynę raczej nie zrobię - brak czasu i miejsca do trzymania takich dużych modeli (mieszkanie w bloku i piwnica 2,5m2). Ten z awatara w tym sezonie jeszcze nie latał i pewnie nie polata :(

 

MASK do tego silnika to musiałby być model na nitrocellon japonką kryty a nie jakąś folią made in china ;)

Link to comment
Share on other sites

Masz rację robertus będę musiał porozmawiać ze swoimi córkami aby w czeluściach swoich pudeł z zabawkami poszukały jakiegoś pilota :D

 

Dziękuję Moderatorowi za przeniesienie tematu.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.