Skocz do zawartości

Magnesy neodymowe .


Elkojote

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pytanie na czym wklejacie magnesy neodymowe i czy da się je zamontować  w styropianie a z drugiej strony w depronie ?? Montować po obu stronach magnesy czy jakieś blaszki z drugiej strony ? Zmatowić czy tez zeszlifować stronę gdzie będzie klej ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matuję magnes papierem ściernym. Robie dołek w depronie. Wklejam na klej dwuskładnikowy, żywicę, np poxipol. Naklejam kawałek taśmy biurowej aby nadmiar żywicy ładnie sie rozlał i aby nie skleić czegos innego, bo potem np tą klapkę przykładam do drugiej części i tak przyłożona wysycha. Następnie analogicznei wklejam magnes w drugi element i przykładam spowrotem. Magnes ułoży się do poprzedniego i w tej pozycji sklei.Gdy moc zamknięcia jest zbyt duża naklejak paseczek taśmy biurowej na magnes.

Wkejałem też magnesy na pieniącego soudala tą sama metodą gdy nie miałem kleju, również sie trzyma, ale wolę żywicę. Szybciej wiąże.

Można też z jednej strony magnes a z drugiej blaszka z puszki od piwa lub wkręt, również działa, zależy jakiej siły potrzebujesz do utrzymania czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje zamontować pływaki do Magnum , przód się wsuwa i klinuje a tył ma być na magnesach dodatkowo pod skrzydłem mam kawałek styroduru w którym wyciąłem szczelinę na pakiet i to ma być też podwieszane ma magnesach (pakiet 2s 1300 lekki) . Największe obawy miałem że przy probie rozdzielenia magnesów wyrwą styropian ale tak  rozdzielane będą tylko pływaki mocowanie pakietu będzie wysuwane wiec nie będzie takiej siły . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.