Skocz do zawartości

Valiant Hangar9


amks22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

  Damian dam znać  :) 

Co do wyposarzenia elektrycznego to zastosowałem tam regulator napięcia DualskyVR Dual Pro

Puściłem przez niego zasilanie lotek i wysokości a reszta idzie przez odbiornik Optima9

Wyłącznik standartowy Miracle z wlewem paliwa 

Prądu na cały układ dostarczają dwa Lipo Dualsky Eco S 2200 7,4V 25C

a na zapłon poszedł mały pakiet Lipo 7,4V 1100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dziś udało się oblatać Valianta :)

 Nieplanowane obloty są chyba najciekawsze,miało skończyć się tylko na paleniu i kołowaniu, ale dzięki wsparciu chłopaków z lotniska model poszedł w górę.  :)

Start bez najmniejszych problemów, połowa gazu załatwiła sprawę i Valiant był u siebie ;) . Lekka korekta wysokości i kierunku ustabilizowała lot.

Mocy jak na moje oczekiwania wystarczająco, na pełnym gazie lot odwrócony i wznoszenie bardzo stabilne. Po włączeniu klap momentalnie się postawił i wytracił prędkość, trochę spanikowałem i odpuściłem. Nigdy nie latałem górnopłatem z klapami i nie wiedziałem czego się spodziewać. Podejście do lądowania i lądowanie bez klap (z wrażenia o nich zapomniałem :D ) bardzo stabilne. W czasie lotu odpadła górna klapa ale to moja wina, nie przykręciłem jej bo zapomniałem śrub i zakleiłem taśą. SC ustawiony na ok 110mm (widełki od 110 do 125) a waga nie przekroczyła 7,8kg z paliwem. Film z komentarzem nakręcony na gorąco przez naszego niezastąpionego filmowca (dzięki Rafał  :) ) zamieści po jego obrobieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie ,modelu nie zalało ;) ,przeczekał w samochodzie jak i reszta modeli,zresztą z praktyki każdy wozi plandekę 3x3 m na takie okazje.

To znowu nie były mocne ulewy a wiosenno/letnie przejściowe pokropienia i słoneczko :) .

Faktem jest że pierwszy deszczyk zaczął padać nagle, kiedy niektórzy byli w powietrzu ...

 

Wracając do Vailanta to piwo dla tego :D kto podpowie ?? co zrobić aby skrzydła na rurę nachodziły bez problemu bo pasowanie jest takie ciasne że we dwóch trzeba składać model i rozkładać (nasuwać skrzydła na rurę) .Oczywiście szlifowanie rury nie wchodzi w grę,jest piękna czarna  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model, pozazdrościć, film też super  :rolleyes:

 

Nigdy nie byłem na profesjonalnym lotnisku modelarskim, ale według mnie jakąś dziwną macie orientacje... dla mnie pas startowy to święta linia nie do przekroczenia (ewentualnie przy samym starcie), latamy przed tą linią, stoimy za linią, a widzowie i sprzęt są za naszymi plecami... 

 

Jak to z tym jest? jak pojadę kiedyś na piknik to nie chcę wyjść na głupka  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedziesz na piknik to zobaczysz :) ,na każdym są te same ,bardzo zbliżone zasady dążące do max .zapewnienia bezpieczeństwa.

Na "prywatnych" ,"swoich" lotniskach jest z reguły inaczej...co nie oznacza że nie dba się o bezpieczeństwo.

Latanie u nas ma określone zasady,często uwarunkowane kierunkiem wiatru,ilością osób na lotnisku,osobami które znają i latają u nas oraz zależne jest to od modelu :) .Będąc na miejscu widziałbyś to z innej perspektywy ,na filmikach z reguły jest "chaos' wynikający z gonienia operatora i kręcenia z różnych mniej lub bardziej wygodnych pozycji ;) .

 

Pozwolę sobie wkleić część naszego wew.regulaminu który jasno określa latanie u nas.

Oczywiście jak to w życiu, pewne punkty są czasem łamane ... :) .

 

  1. Osoby nowe, goście, zainteresowani regularnymi lotami mają możliwość kilkukrotnego (3-4) darmowego korzystania z lotniska w celach zapoznawczych.

Przyjezdni , okazjonalni gości zwolnieni są z jakichkolwiek opłat poza dobrowolnymi datkami na cele lotniskowe.

  1. Loty na lotnisku odbywają się bez ograniczeń w dowolnych możliwych porach dla członków lotniska z głównymi lotami w weekendy.
  2. Osoba-członek która jako pierwsza dotrze w danym dniu na lotnisko zostaje tzw. Kierownikiem lotów. Osoba ta stara się zwracać szczególną uwagę na koordynację i bezpieczeństwo na lotnisku.
  3. Do uczestnictwa w byciu członkiem lotniska nie wymagane jest ubezpieczenie OC (zalecane) jednak osoba ta musi mieć świadomość iż lata na własną odpowiedzialność i wszelakie szkody na mieniu lub zdrowiu osób będących na lotnisku jej podlegają.
  4. Loty wykonujemy poza strefą przebywania ludzi, samochodów. Staramy się też unikać latania w stronę okolicznych domów-szczególnie modelami spalinowymi

Możliwe jest latanie jednocześnie kilku modeli z zachowaniem szczególnej ostrożności-wszelakie zderzenia nieumyślne, traktowane są jako wypadek/incydent.

Wszelakie sytuacje typu lądowanie,start,awaria powinny być komunikowane krótkim okrzykiem/komendą .

Niestosowanie się do tych zaleceń może poskutkować ostrzeżeniem, do wykluczenia z lotów włącznie.

 

  1. Osoby przebywające na lotnisku zobowiązane są do poszanowania terenu ,nie pozostawiania po sobie śmieci, sprzątania po ewentualnych kraksach.

10.Członkowie lotniska zobowiązani są do wspólnych prac przy lotnisku, do wysuwania propozycji mających na celu dobro lotniska a także do szerzenia jego dobrego imienia .Jak najbardziej mile widziane są wszelakie propozycje wspólnego spędzania czasu na lotnisku typu grill, ognisko itp.

Członkowie mają prawo zapraszać innych modelarzy,nawiązywać kontakty /integrować się w celu wymiany doświadczeń ,wspólnego latania ,możliwości organizacji pikników,spotkań w celu rozwoju naszego lotniska.

Również mile widziane jest pozyskiwanie sponsorów, datków.

 

 

 

12.Wszelakie zmiany ,propozycje dotyczące lotniska podejmowane są przez dyskusję w gronie członków lotniska.

 

 

14.Każda osoba wpłacająca składkę otrzymuje powyższą informację, podpisuje ją i  zobowiązuje się przestrzegać w/w punkty. Wraz z informacją nowy członek otrzymuje aktualną listę osób korzystających z lotniska wraz z nr tel. celem ewentualnego kontaktu w sprawie lotów.

 

 

Kazek ,myślę że nie zjeb..sz mnie za OT ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.