Skocz do zawartości

Ja buduję a księgowa patrzy


grafitxt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze Mirek jestem pod wrazeniem tak niski budżet a model przepiękny.Nie podoba mi sie tylko podejscie twojej drugiej połowy.Moja mówi ze lepiej abym sobie dłubał przy modelach ,niż chlał gdzies pod sklepem.I to jest moim zdaniem zdrowe podejscie do sprawy.Spróbuj z zoną ponegocjowac,ja np,jak robie zakupy to zonie odpalam 10% od sumy zakupu.czyli jak kupuje na 1000PLN to żona dostaje 100PLN,wszyscy sa zadowoleni

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Mirek jestem pod wrazeniem tak niski budżet a model przepiękny.Nie podoba mi sie tylko podejscie twojej drugiej połowy.Moja mówi ze lepiej abym sobie dłubał przy modelach ,niż chlał gdzies pod sklepem.I to jest moim zdaniem zdrowe podejscie do sprawy.Spróbuj z zoną ponegocjowac,ja np,jak robie zakupy to zonie odpalam 10% od sumy zakupu.czyli jak kupuje na 1000PLN to żona dostaje 100PLN,wszyscy sa zadowoleni

ja swojej juz to mówiłem że chyba lepiej zebym dłubał niż chlał ale jakoś to do niej nie przemawia więc chyba by wypadalo zrobić sobie miesiąc przerwy z dłubaniem i przenieść się pod sklep a po miesiącu niech żona sama oceni co było lepsze : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajny model. Gratulacje!. Ps. Moja księgowość dostaje tylko lewe faktury ;)

 

Ja też jestem pod wrażeniem stosunku jakości do ceny!

 

Ja już kupuje tylko z odbiorem w paczkomacie, żeby księgowej nie wkurzać kurierem  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z księgową to jest żart, tak naprawdę to żona mnie wspiera w poczynaniach i dostałem od niej prezent (zdjęcie poniżej)

W pierwszym poście obiecałem zestawienie zakupów:

- sklejka gospodarcza 25 zł.

- listewy sosnowe 14 szt. + 4 szt. balsowe 25,50 zł.

- listwa sosnowa do montaży paneli ściennych 1,50 zł

- rura aluminiowa 5,20 zł.

- styropian pod wylewki twardy 28 zł.

- deski balsowe 3 szt. 43,50 zł.

- klej wikol 1 kg. 14 zł.

- papier pakowy 5 ark. 4,00 zł

- taśma pakowa 3 rolki 12,90

- do tego epidian, rowing węglowy i  szklany, skrawki takniny węglowej i szklanej na podwozie myślę że 25-30 zł

- śruby, nakrętki i wkręty ok 2 zł.

- podkład pod panele 6mm miałem ale policzmy 6 zł.

- zawiasy robię z podkładki do jedzenia dla dzieci, materiał niezniszczalny i przetestowany już wcześniej w modelach,

nie wiem co jeszcze pominąłem, jak sobie przypomnie to dopisze.

Oblot odbędzie się jak tylko warunki na to pozwolą.

Zachęcam do budowy tanich modeli, frajda z lotów jest taka sama a może większa jak z modelu ARF za tysiaka lub wiecej.

post-7444-0-35121000-1419850299_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wsparcie, jak braknie kasy na dokończenie to sprzedam telewizor z chałupy.

A tak na serio to powinno jeszcze na flachę wystarczyć.

 

Mirek po  podliczeniu to na ta flaszkę to raczej nie starczy no chyba ze masz zaprzyjaźnionego hurtownika :P

lub z silnikiem mikołaj przyniósł małe "co nie co" umówmy się że "flaszka" to równe/więcej niż 0,5l 

 

 

Bardzo ładny model, czekam na filmik z oblotu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda sprawa księgowości się wyjaśniła i ograniczenia są trochę mniejsze ;)  ale wiadomo, ze mamy problemy z budżetem kontrolowanym, a księgowość i połączona z nią ekonomia. dalej zwana "matematyką polityczną" tworzy nowe wezwania dla "ekonomicznych uzasadnień" naszych poczynań, proponuje zastosować  jedynie słuszne wytłumaczenie budżetowe naszych wyborów (oparte o zaskórniaki) i lekko oparte o "księgowość" kontrolowaną czyli nie koniecznie mówić prawdę matematycznie uzasadnioną .

Trochę skomplikowane, ale prawdziwe.

PS

Nie pozwólcie tego czytać Waszym "księgowym"

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

grafitxt,

 

jak mawia młodzież - "pełen szacun" za Twoje dzieło. Nie miałem pojęcia, że można tak tanio zbudować tak duży i ładnie wyglądający model.

Ja jestem na razie ARF-owy, poprawiam jedynie te modele, dobieram całe wyposażenie i latam, ale na bank Twoja satysfakcja jest dużo większa.

Jeszcze raz serdecznie gratuluje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł na model do określanego budżetu, gratuluję wytrwałości

ps. U mnie w domu druga połowa to chyba wyjątek dopinguje do składania modeli. Grosza nie liczy a nawet stwierdziła że mógłbym coś rozbić bo tyle jest nowych modeli na rynku :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy nie włożę do tego modelu docelowo takiego silnika:  http://allegro.pl/silnik-do-kosy-spalinowej-kosa-demon-nac-bass-inne-i4964073150.html

Ciekaw jestem jaka będzie różnica między silnikem modelarskim (Turnigy TR55 , MVVS-em 35cc z rezonansem) a tym z kosy. Wiem że deklarowana moc 6 KM jest wzięta z sufitu ale pojemność prawie 60 cm3 warta uwagi. Układ zapłonowy zostanie ale założe tłumik z silnika modelarskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.