Skocz do zawartości

Depronowy SU 37 Mk2


mayster8405
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny model.

Na początku swojej przygody z modelarstwem przerobiłem wiele modeli z pianki , na początku były tylko podkłady pod panele ale po czasie doszedłem do wniosku że depron jest o wiele lepszym materiałem , więc przesiadłem się na depron i co kilka tygodni wylatywał inny nowy model.

Większości nawet nie pamiętam dokładnie  jakie to były modele , ot latały i była radość na niezbyt długi czas.

Ale ten SU-37  był wyjątkowy od początku , dawał najwięcej radości i na tyle go polubiłem że mam takiego do dziś , mimo że już dawno wycofałem się z pianek i przesiadłem się na duże modele konstrukcyjne.

Co prawda nie do końca jest sprawny bo kilka lat temu dzieci poprosiły abym poleciał modelem obok szkoły ale wiatr był tak silny że łeb urywał , ale model poleciał , niestety wiatr złamał w locie jeden ster wysokości na pół , modelowi nic się nie stało ale nie wymieniłem steru do dziś choć go wyciąłem i mam go gotowego do wstawienia.

A model juz kilka lat stoi pod ścianą , i nie wiem czy nie chciał bym go uruchomić , mam i wolny odbiornik i dwa pakiety 3s 2600mah (trochę za duże ale da radę).

Już kilka razy spoglądałem na ten model i mam do niego taki sentyment i dał mi tyle radości że jeszcze swój SU-37 uruchomię , może nawet tej zimy przygotuję go do lotów , bo serwa były dobre ale to tanie serwa 9g to po kilku latach stania pewnie będą trzęsły sterami.

To jest model który umie wywołać uśmiech na twarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek, miło to słyszeć że wraca się nieraz do tych samych sprawdzonych i ulubionych  modeli.Wicherków miałem dwa i zrobiony jest trzeci, Stunt Caty były 4-ry i jest piąty, Fun Baty są dwa i jeszcze trzy Magnumki.Modeliki prostej konstrukcji ale dają dużo zadowolenia z budowy jak i lotów.Lubię budować modele konstrukcujne od podstaw ale, wiek, brak porządnego " lotniska" i środka transportu zniechęcają do takich przedsięwięć.Zresztą nie wiadomo?????

Dzięki za pochwały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Od pażdziernika ubiegłego roku,/ mój drugi/  SU 37 złożony, przeleżał w piwnicy aż do dzisiaj. Jakoś o nim zapomniałe,😉 Dzięki temu że posiadam już kamerkę na głowę, nie muszę nikogo prosić o pomoc i przedstawic mój model.

Pogoda dzisiaj z rana była w miarę spokojna i pokusilem się go oblatać.Model posiada tylko dzielony ster wysokości i ustawiony na deltę z wychyleniami po 2cm. Na początek dałem pakiet 2S/1100mAh, śmigło 3 łopatkowe 6X4", silnik 2212/2200kv, regielek 20A.

Pierwszy lot i dusza na ramieniu- niepotrzebnie!?

 

Teraz wiem już, że mogę dać mu większy pakiet, tzn 3S/1000mAh i dostanie większej prędkości.

:P:P:)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiejsze latanie bylo super, model przy  pakiecie 2S 1100mAh ale zmianie na śmigło APC 6x5.5" dostał życia😉 akurat 3S nie zabrałem. A oto rezultaty;

Jakość filmów nie poraża, ale na kompie jest super.

W sumie model lata wspaniale, pomimo że sterowanie odbywa się tylko lotkami wysokości.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 15.08.2022 o 17:59, mayster8405 napisał:

W sumie model lata wspaniale, pomimo że sterowanie odbywa się tylko lotkami wysokości.

I to jest chyba cała magia tego modelu , niby stery ma tylko dwa , ale w strumieniu zaśmigłowym dają radę i jest radość.

 

No i ja wreszcie po wielu latach stania modelu pod ścianą , a później roku zabierania się za naprawę , wczoraj naprawiłem ten model , wymieniłem stery wysokości na nowe i model by pewnie dziś zrobił jakiś lot pod blokiem gdyby od rana nie lał deszcz.

Ale mam mały problem , jak kiedyś latałem tym modelem to latałem nim na pakiecie 3S 2200mah , i do takich akumulatorów jest zrobione miejsce w modelu. Ale teraz mam na stanie 5 szt akumulatorów 3S 1300mah i takie zasilą model , tyle że są lżejsze to i ich umiejscowienie się pewnie zmieni.

Kłopot w tym że nie mam planów tego modelu , na modelu nie mam zaznaczonego SC , i w sieci coś nie mogę namierzyć tych planów.

Mógł by ktoś mnie nakierować na plany tego modelu abym mógł zlokalizować gdzie jest środek ciężkości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model dziś zrobił lot ale nie za długo się nim cieszyłem, zamontowałem w nim odbiornik co do którego miałem wątpliwości czy jest w 100% sprawny , no i nie był , model uciekł, ale na samym końcu filmu widać że nadajnik odzyskał kontrolę  , tylko trochę nie w porę;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RobRoy napisał:

Gdyby jeszcze ktoś miał ochotę zrobić ten model - to zamieszczam plany poniżej.

Heniu ( + Mayster8405 ) - pewnie by się ucieszył że ktoś z nich skorzysta.

Świetna zabawka , o ile juz dawno temu wycofałem się z depronu , o tyle ten model ma tyle uroku i daje tyle radości że go sobie zostawiłem , choć nim nie latałem i tylko stał pod ścianą.

W końcu 3 dni temu postanowiłem się nim pobawić , jak widac na filmie kiepsko poszło , ale wystarczająco mi się podobała zabawa że dziś kupiłem do niego nowy odbiornik i w niedzielę ten modelik będzie śmigał na lotnisku w zamościu , muszę tylko do niedzieli naprawić jedną gondolę bo oberwała od tej wiśni na której się model zatrzymał;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam rozpoczynam zabawę z modelem Su37 :) wyciąłem wszystkie elementy z planów. Dalszy etap budowy to wzmocnienie płata płaskownikiem węglowym 6mm zgodnie z planami, spływ skrzydeł + sternwysokosci bede chcial wzmocnic natarcie boki i spływ balsa.

 

Płat jest dzielony na dwie części ja postanowiłem zrobił w całości będzie sztywniejsza konstrukcja. 

 

 

 

20230822_151910.jpg

20230822_155940.jpg

 

Dzisiaj z Aliexpres dotarł do mnie silnik serwomechanizmy śmigła oraz ze sklepu  modelemax zawiasy do lotek,szpilki modelarskie jak i 4x płaskownik węglowy.

 

 

20230902_111859.jpg

20230818_110257.jpg

received_262624160046425.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Węgiel na spływie skrzydeł sobie odpuść , lepiej ten płaskownik poprzyklejaj na natarciu gondoli , i koniecznie paski balsy na spływie i natarciu w miejscu gdzie idą zawiasy , bo przy agresywnym lataniu wyrywa zawiasy z samej pianki.

 

W dniu 4.09.2023 o 20:08, endriuRC napisał:

Model składa się rewelacyjnie

I rewelacyjnie się nim lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, enter1978 napisał:

Węgiel na spływie skrzydeł sobie odpuść , lepiej ten płaskownik poprzyklejaj na natarciu gondoli , i koniecznie paski balsy na spływie i natarciu w miejscu gdzie idą zawiasy , bo przy agresywnym lataniu wyrywa zawiasy z samej pianki.

 

I rewelacyjnie się nim lata

Nie zrobiłem fotek ale okleiłem miejsce balsa gdzie idą zawiasy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwy balsowe na natarcie skrzydeł wklejone. Troszkę krzywo wkleiłem pręty węglowe nie łączą się w osi modelu ale w niczym to nie przeszkadza na szczęście 🫣. Czekam aż wyschnie klej. Kolejny krok to przymiarka serw a że będą aż lub tylko dwa serwa (Wysokość i lotki w jednym tzw Delta) nie będzie z tym dużo roboty. Będzie też trzeba myśleć o montażu wręgi silnika ale to w późniejszym etapie.

received_1004145344155755.jpeg

20230915_235856.jpg

20230915_232503.jpg

20230915_232019.jpg

20230916_205522.jpg

20230916_205511.jpg

20230917_115436.jpg

20230917_113650.jpg

20230917_192025.jpg

20230917_190150.jpg

IMG-20230917-WA0007.jpeg

 

Zamówiłem w dniu wczorajszym Spraye wodne którymi będę malował Su. Efekt zobaczymy już w weekend 😍

 

Edit. Właśnie dotarły do mnie Spraye do malowania modeli 

 

Zakres prac które pozostało wykonać to:

1. Wkleić serwa w model

2. Przyciąć drut na popychacze z montażem dźwigni popychacza.

3.wkleić stery wysokości

4.wyszligowac balsa na natarci skrzydła jak i na natarciu usterzenia pionowego

5. Pomalować i nakleić naklejki DSP

6.Ustawić w aparaturze wyważycbi można lecieć

 

 

received_332353255953902.jpeg

 

Model gotowy do malowania 

 

 

20230923_140756.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.