Skocz do zawartości

MIG 29 - model drukowany na depronie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej chodziło mi o to ze to kolejny miguś ;-)

Nie będą się ocierac, sporo miejsca a do tego tak ustawie żeby nie.

 

Jako że jest helikowcem to musze mieć ster kierunku nawet w samolocie, inaczej czuje się dziwnie...

 

Wiec od razu postanowiłem zrobić go w migu.

 

 

A tu cały :

 

 

6ba8ea47fae6f6a4c868cffee462a6e7.jpg

 

Dalsze info juz po oblocie....

 

 

Dodam tylko ze jest to model produkcji Sławka, ja go tylko dokonczylem i wyposazylem w elektronikę itp

 

To ten z pierwszej strony tego wątku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A starciłem nadzieję że zobaczę go gotowego :) 

Podeślij mi na priv jego zdjęcie samotnie  ustawionego -wprawdzie ja go nie dokończyłem  ale fotka by mi  się do kolekcji przydała .

Jak na razie to jedyny egzemplaż w tym malowaniu i w "kańciatej" formie wykończenia -sklejałem go tylko dla przetarcia szlaku i jako swego rodzaju instrukcja -cieszę się że jednak  poleci .

 

Też się zastanawiam czy kierunki nie będą kolidowały ze sterami ,chyba że uzyskałeś różnicowe wychylenia ("do środka" więcej wychylenia )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wylatalem kilka pakietow, mam srodek ciezkosci tak z 1cm przed brzechwa i jest dziwnie, model jest niestabiliny, przewala sie raz na jedno raz na drugie skrzydlo, ani beczki, ani petli poprawnie nie robi... mam poczucie jakby dalej tylne wywazenie bylo. Poza robertem na jakim srodku ciezkosci latacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja jeszcze nie poleciałem, dziś chciałem bo wszystko gotowe i ustawione, ale niestety padało prawie cały dzień...

Za to zastanawiam się nad środkiem ciężkości bo u mnie wychodzi jakiś 2 cm czy nawet 3 od początku statecznika pionowego.... Trochę boje się czy będzie sterowny...

 

Co do steru kierunku to jednak haczy o poziome.. Musiałem niestety przyciąć..

 

Co do wagi to RTF z pakietem 1,3Ah wyszło 470g.

 

 

Tu jeszcze test mocy napędu:

 

1f3c8f5a7f6beb0268c8f9db235515bf.jpg

 

Śmigło 6x4, silnik 2200kv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miguś poleciał, już jest samolotem rc a nie leżącym na półce kawałkiem depronu... :-)

 

Ale lot nie był długi bo.... Jak rano patrzyłem to nie wiało itp chociaż chmury się poruszały... Wkoncu mogłem pojechać to jak dojechałem na miejsce to były jakieś czarne chmury prawie jak burzowe... Coś wiało, ale tam u góry to chyba były większe porywy.... Bylem tak wkurzony ze przyjechałem a tu taka pogoda wiec na przekór zdrowemu rozsądkowi wystartowałem.... W górę poszedł ładnie, ale mocno sam się przechylal na boki jak lecialem bokiem do wiatru... Niezbyt przyjemnie się latało. Wnioskuję ze to go powiewy wiatru tak przechylaly a nie ze coś jest nie tak....

 

Robertus do Ciebie pytanie i innych też: czy Twój miguś tez jest czuły na wiatr, na takie podmuchy?

 

Niestety poleciałem sobie daleko w jedna stronę, z tyłu była akurat czarna chmura i straciłem orientację bo miguś jest mocno ciemny... Zaczął spadać ale jakimś cudem go na tyle wyprostowalem ze płasko spadł.... Uff...

 

Trochę ziemi, trzeba było wyczyścić, ale wszystko całe....

 

No i tu moje pytanie czy takie deproniaki o wadze pół kilo i dużej powierzchni nośnej są faktycznie tak podatne na wiatr? Czy też macie takie doświadczenie ze musi być flauta żeby latały jak o sznurku? Czy po prostu ja coś nie tak robię z nimi... (mam 2 w tym tego miga i F18 płaskiego.....)

 

Foty, filmik będzie jak będę mieć kogoś kto mi nakręci....

 

 

6d3c0fc2a3f4164cf445c05dcac8d9c6.jpg

 

57ac2daa3bad17fec9e84c41b32631c0.jpg

 

57f75600b3f9d4e9ea56c68f6d70c732.jpg

 

a3f87ac1e5d3474b3232e8363ada1111.jpg

 

745cc872bff4037273b5373e7b0bd7bd.jpg

 

8f8683a07c6c2707342f29c3d255c73d.jpg

 

 

Jeszcze pytanie czy przy wadze 470g RTF i ciągu 650g pójdzie pionowo?

 

 

Zaczynam na poważnie zastanawiać się nad zakupem zewnętrznego mixera delta i podłączeniem zyroskopu heli który "mi leży" nieużywany- na osi "lotek"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu moje pytanie czy takie deproniaki o wadze pół kilo i dużej powierzchni nośnej są faktycznie tak podatne na wiatr? Czy też macie takie doświadczenie ze musi być flauta żeby latały jak o sznurku?

 

Modele o dużej powierzchni zawsze będą bardziej wrażliwe na wiatr niż te o mniejszej powierzchni.  Co do latania jak po sznurku to moje skrzydełko ważące 812g lata idealnie przy bezwietrznej pogodzie (i przy delikatnym wiaterku o stałej sile), przy jakichś podmuchach zaczyna trochę "tańcować".

 

 

Jeszcze pytanie czy przy wadze 470g RTF i ciągu 650g pójdzie pionowo?

 

Bezproblemowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.