Skocz do zawartości

MIG 29 - model drukowany na depronie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wykonałem drugi oblot, SC przesunąłem o 1cm w stronę dziobu, plus zmniejszyłem czułość sterów.

W efekcie model jest nie do poznania , jest spokojny, stabilny i przewidywalny.

Wczoraj strach było lecieć na niezbyt dużej wysokości, dziś można latać w koło nogi.

Ogólnie to niema już nawet co poprawiać , bo jest doskonale, no może po za tym że trochę mi brakuje lotek.

No i podczas wczorajszego oblotu musiałem bardzo na model uważać bo ciągle próbował się wyrwać z pod kontroli , więc latałem bardzo spokojnie i w 5min zużyłem 700mah energii.

Dziś jak model zaczął latać tak jak powinien , to ja zacząłem szarżować , no i w 5min opróżniłem akumulator 1550mah, po 5 minutach wściekania się modelem ,silnik się wyłączył , koniec prądu , koniec latania.

Ja jestem bardzo zadowolony i z tego jak model wygląda i jak lata.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie nie związane z migiem , ale w tym temacie jest dużo osób które się znają na depronie :) .

Jako że postanowiłem że podkłady pod panele pójdą w odstawkę i teraz będę budował z prawdziwego depronu, mam mały kłopot z tymże materiałem.

Chcę sobie zbudować po raz trzeci model su-37 , jak dla mnie to mimo że model nie jest zbyt duży , i banalnie prosty w budowie to powiedział bym że ten model to taki niezły kozak, no i po za tym jest dość zgrabny.

Tylko że ten który teraz będę sklejał będzie miał lotki i może ster kierunku, poprzednie dwa miały tylko zmiksowane stery wysokości.

No ale mam problem z depronem, sklepy nie wysyłają dużych arkuszy, albo mają gotowe pocięte w rozmiarze około 1195x300 albo jeden sklep poinformował mnie że arkusze które mają 1194x600 mogę sobie wybrać w którą stronę go przetną do zapakowania, albo wzdłuż albo w poprzek.

No a mnie takie wymiary po przecięciu w którąkolwiek stronę niezbyt urządzają, jak go by nie przecięli to z którejś strony brakuje około 6cm.

Znalazłem jedynie taki depron   http://allegro.pl/profesjonalna-depron-plyta-modelarska-6mm-i6646568848.html

I nawet go już kupiłem, ale czy to dobry materiał? arkusze mają odpowiednie rozmiary ale czy sama pianka jest dobrej jakości?

Miał ktoś z tym depronem do czynienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli formalności depron to jest marka pianki XPS firmy Dammplatte, to jest produkt niemiecki, na marginesie oryginalnie to materiał budowlany.

Inny "depron" to po prostu XPS, każdy o nieco innych właściwościach.

W sklepie modelarnia jest Extrupor, jest nieco bardziej elastyczny i można go łatwiej zawijać w rury. Jest też w kilku rozmiarach, bo jest cięty wzdłuż i wszerz.

Osobiście to pewnie możesz wziąć cały arkusz 1240x800mm.

Nie mniej nie ma presji aby wszystko robić z jednego kawałka. Można sklejać na styk nawet ale cięcie łączenia trzeba zrobić linią łamaną, jakimś zygzakiem np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 lata później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.