Skocz do zawartości

Funcub parę pytań .


Elkojote
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bartek z tego co pamiętam ty pakujesz do FC pakiet 4s to musisz mieć mocy też srogo ..... Ja mam silnik 400W 1000kv i latam na pakiecie 3s , wznoszenie pionowe nie robi problemu .

Nie narzekam. Rwie pionowo w górę jak burza. Silnik 3536 910kV, śmigło10x5, pakiet Nano-tech 3300 4S, regulator Dualsky lite65A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy każdym silniku są opisane parametry i tak Funcub gotowy do lotu wazy 1130g (tak jakoś ) , wiec szukasz silnik żeby miał chociaż 1;1 czyli ciągu powiedzmy 1300g . Silnik z mojego linku ma max ciągu 2300g wiec jest spoooro zapasu mocy do zabawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc to natęzenie razy napięcie, czyli pakiet 3s o napięciu 11,1V razy maksymalne natęzenie tego silnika 29A daje ok 320 W !


Czyli silnik o mocy 320 W wystarczy żeby wykonywać fun cubem akrobacje 3D to niesamowite. ! Nareszcie wszystko zrozumiałem. Teraz wiem jaki popełniłem błąd kupując silnik który ma aż 910 Wat :D HAHA


http://abc-rc.pl/silnik-Emax-GT2815-07 Czyli ten silnik będzie super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając silnika, postaw na większy moment obrotowy dający możliwość napędzania większych śmigieł. Czyli raczej silniki o kV do 1000.

Powinieneś dążyć do śmigła wielkości 10-12 cali o skoku max 6 cali. Większe śmigło to większa jego efektywność i lepsze (precyzyjniejsze) dozowanie mocy przy odpowiednim kV.

 

Proponuję Ci taki silnik lub o podobnych parametrach. Śmigła masz podane w specyfikacji silnika. Im większe napięcie tym mniejsze śmigło.

Napęd max 4S.

 

Edit:

Jeszcze taki

 

Podany przez Tomka też będzie dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.