Skocz do zawartości

Funcub parę pytań .


Elkojote
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podjarany przez Was w tym wątku , zananiebyłem - znaczy kupiłem ten model. Prezentuje się fantastycznie. I tu kilka pytań.

W modelu i lotki i klapy są na stałe zlutowane  jako Y-kable.Klapy rozumiem mogą zostać ,a lotki - czy w tym modelu nie potrzeba zastosować różnicowego wychylenia lotek . I ile  domiksować SW do klap ? dużo czy delikatnie -znaczy czy 20 % starczy.Chodzi mi o to że nie chcę zaczynać  wszystkiego od zera-wolę skrócić tę drogę i bazować na Waszych doświadczeniach.Ostateczne ustawienia i tak dobiorę w trakcie oblotów. I ostatnie pytanie  Czy do lotek domiksować SK . Co prawda to górnopłat ale zapytać nie zaszkodzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotki podpięte przez Y kabel będą działały poprawnie zmniejszył bym tylko wychylenia na początku zabawy. Natomiast klapy spięte Y kablem to już albo przeróbka serwa albo odwracaczka  lub zrezygnować z Y kabla rozdzielić na dwa kanały i na jednym włączyć rewers . Ja do 45* klap mam do miksowane 15 % steru wysokości .Do lotek nie do miksowałem kierunku , przy większym wietrze czasami sobie nim pomagam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Elkojote. Na początek ustawię tak jak napisałeś. Ja kupiłem gotowca i żadne odwracaczki nie są potrzebne - poprzednik wszystko poustawiał jak trzeba. Jeśli się ochłodzi to skoczę dziś na lotnisko,ale film to ewentualnie jutro jeśli znajdę kamerzystę.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I moje marzenia o samolocie funcub zostały spełnione :)

 

11403062_719496528156083_390760832833844

 

Model odkupiłem od znajomego modelarza, ma tylko 1 lot.

 

Silnik 1060kv

Smigło 10x6E

 

Serwa na kierunku wysokości i lotkach Corona, klap jeszcze nie ma nawet "odciętych" wsadziłem tam serwa Tower-Pro SG90 i będe musial kupić zawiasy na lotki i będzie pięknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny ! widać że nie eksploatowany .... kola nie rozjechane :) . A czemu zawiasy na lotki ? oryginalne rozwiązanie ci nie odpowiada ??

Podobno słabe klapy sa jak jest "zawias eepowy"

 

Skoro mówisz że będzie ok to serwa zakleje na kleju gorącym (może tak być?)

 

Przed chwilą robiłem koło bloku drifty haha super sprawa ludzie patrzyli z balkonów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 i będe musial kupić zawiasy na lotki i będzie pięknie  :)

Mówiłeś o zawiasach na lotki dla tego pytalem o to czy oryginalne rozwiązanie Ci nie odpowiada .....  Na klapy oczywiście zawiasy i to najlepiej te z zestawu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , trzeba odciąć , oczywiście starannie, i zwróć uwagę czy nie zostały jakieś ranty po odcięciu , jeśli zostały to doszlifuj ładnie (ja zabieram żonie takie pilniki z papierem ściernym jak wielkie patyczki od loda , super się do tego nadają ! ) A i dźwignie klapy wklej poprawnie , ktoś tu na forum wkleił na odwrót     .

FunCubManual.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po.....pierwszych lotach ,a jednocześnie po fabrycznym mocowaniu podwozia. Przy pierwszym lądowaniu( co prawda bez użycia klap ) na jakieś 20-25 cm nad ziemią dostał podmuch wiatru i delikatnie przepadł, i to wystarczyło aby plastikowe mocowanie podwozia się odłamało .Chyba kiepsko to zaprojektowali bo uderzenie o trawę nie było  mocne.Po wymontowaniu drutów i ponownym wyważeniu 5 startów z ręki i loty po5 minut. Muszę przyznać że lata to nieźle.Co prawda wymaga jeszcze zmian w ustawieniach sterów, dokładniejszego wyważenia ale powiem że jestem zadowolony. A filmu na razie nie będzie bo czasu brak a nowe mocowania goleni trzeba przemyśleć .A jak wy macie mocowane Wasze ? Ja u siebie na podłodze kabiny mam wklejoną przez poprzedniego właściciela  płytkę z  jakiegoś ? tworzywa i do niej mam zamiar się podczepić z mocowaniem kół.Tylko boję się że jak zrobię za solidne to kiedyś cały spód kabiny zostanie osobno z podwoziem na lotnisku.Ma ktoś jakieś mniej solidne rozwiązanie ? Pozdrawiam Włodek.

P>s. A lądowanie  przy użyciu klap to  rzeczywiście bajer w tym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.