Skocz do zawartości

Funcub parę pytań .


Elkojote
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

poprawny środek ciężkości jest zara za pierwszym bagnetem ( pierwszy patrząc od strony silnika modelu) ?

Wkleiłem Ci wyżej  plik pdf tam wszystko pokazane SC też .

 

 

A jak wy macie mocowane Wasze ? 

Ja mam fabryczne czasami jak coś nie wyjdzie to tylko druty się rozejdą na boki bo miękkie ale żeby podwozie się wyrwało to chyba dosyć mocno było  ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  :D  dziękuję, rozpocznę próby. 

 

Konfiguracja według instrukcji się powiodła i prawidłowo funkcjonuje z FC, jednak mix zastosowany do Pelikana absolutnie nie spełnia swojej roli.

Chciałbym wyłączyć SW i pozostawić regulacje dwustopniową klap pod tym sam przełącznik.

Próbowałem tak właśnie wykonać, ale niestety tylko udaje mi się wyłączyć SW gdy przełączę raz przełącznik wtedy SW nie zmienia swojej pozycji, ale przesunięcie przełącznika na pozycje nr. 2, aby klapy opuściły się niżej powoduję że SW idzie w górę.

 

Jak całkowicie wyłączyć MIX SW a pozostawić dwustopniową regulacje klap?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeanalizowaniu przyczyn odejścia podwozia od modelu ,myślę że winne jest wzmocnienie podwozia zamontowane przez poprzednika. Połączył on prawą i lewą goleń solidną linką stalową ,a to nie pozwoliło na "  rozkraczenie "  się podwozia, a siła uderzenia gdzieś musiała się wyładować .A uderzenie o ziemię nie było zbyt mocne,no i może jeszcze za duża szybkość podejścia . Ale już mam rozwiązanie i dalej powinno być tylko lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pakiet 2700 mój ulubiony i 2200 , mam je w takim miejscu że przez tą dziurę o której mowa dam rade jeszcze od dołu wsadzić palec i docisnąć pakiet od góry do rzepy przyklejonej na podłodze . A co do Twojego pakietu jak zdrowy nie spuchnięty to pewnie poleci ale polecam latać z takim ustrojstwem

 

http://abc-rc.pl/buzzer-miernik-tester-1-8S-lipol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pakiet 2700 mój ulubiony i 2200 , mam je w takim miejscu że przez tą dziurę o której mowa dam rade jeszcze od dołu wsadzić palec i docisnąć pakiet od góry do rzepy przyklejonej na podłodze . A co do Twojego pakietu jak zdrowy nie spuchnięty to pewnie poleci ale polecam latać z takim ustrojstwem

 

http://abc-rc.pl/buzzer-miernik-tester-1-8S-lipol

Kupiłem to wraz ze swoją aparaturą jak jeszcze modelu nie miałem tylko budowałem :D, lecz nie latam z tym mam odcięcie 50% prądu w reglu zaprogramowane na 3,2V.  A co do pakietu to niby kupiłem nówkę sztuke od kolesia z grupy modelarskiej na Facebooku, lecz ma w sumie z 20 cykli (z mojej strony) i wygląda jak by z 4 sezony miala spuchnięta itp, a ja nigdy jej nie przeładowałem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endriu,  gratulacje.Bartek to nie jest nowy model .Może mocowanie podwozia już swoje przeszło ,nie wiem ,nieważne.Dorobiłem nowe z z plexi i jest nieźle:post-12425-0-16603800-1436726084_thumb.jpg

Dostał też kółko ogonowe bo go nie miał:post-12425-0-98568000-1436726162_thumb.jpg

Przestudiowałem jeszcze raz dokładnie ten wątek i poustawiałem wszystko od nowa .Teraz to rewelacja .Model lata jak po sznurku.Wczoraj i dzisiaj szlifowałem starty  lądowania : z klapami, bez klap, z pracującym silnikiem i jako szybowiec.I chyba powoli zakochuję się w tym modelu.Filmu na razie nie będzie bo "WYJECHALI NA WAKACJE WSZYSCY NASI PODOPIECZNI ,JAK DZIECI NIE MA W DOMU TO -uciekamy na lotnisko " Mam jeszcze jedno pytanie .Czy podwozie ma być tak odgięte do tyłu:post-12425-0-07356700-1436726614_thumb.jpg

 Czy wygiąć je trochę do przodu?

I jeszcze jedno chciałbym go trochę pomalawać n.p. jak Endriu ,czy te nalepki można zdjąć bez obawy uszkodzenia pianki?post-12425-0-28743400-1436726835_thumb.jpg

Pozdrawiam NOWY FAN FUN CUB-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem ,ale wolałem się upewnić niż zacząć zdzierać, no trudno nie będę go malował. Myślę że jak ten się zużyje to kupię następnego i dopiero jego będę ozdabiał.Bartek, czy gdzieś są dostępne plany pływaków do FC . Oryginalne są piekielnie drogie ,a przez siebie zbudowane dają więcej satysfakcji.Myślałem żeby zaczerpnąć coś z planów pana Schiera,?  Waga mojego FC to około 960 gram plus 240 gram bateria RAY 3250 mah 3s ( spokojnie latam na niej 26- 28 min i ląduje jeszcze przed odcięciem  - razem około 1200 g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że kształt można bez problemu odtworzyć,a co do trwałości to też nie jesteśmy glapami karmieni. W końcu FC to nie prom kosmiczny a i te też robili ludzie czego efektowne  efekty widzieliśmy w TV.

P.s. Przed chwilą otworzyłem Twój wątek KFC. cudna robota !!!

A dlaczego nastąpił zapłon baterii? pytam aby w przyszłości się tego ustrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

A dlaczego nastąpił zapłon baterii? pytam aby w przyszłości się tego ustrzec.

Pakiet przy uderzeniu w modelu w ziemię "nadział się na silnik" i się wziął i uszkodził (po drodze dewastując regulator).

Tak się przynajmniej domyślam. Dlatego obecna wersja będzie miała zabezpieczenie:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.