Skocz do zawartości

Popychacze w szybowcach


psiwak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co sądzicie o bowdenach z prętem węglowym w środku ?

Bardzo pozytywnie - u siebie w Virgosie zrobiłem taki nietypowy bowden - pręt milimetrowy węglowy w koszulce teflonowej, a na nią założona cieniutka termokurczka tylko w celu przyklejenia.

Klejone na całej długości wewnątrz kadłuba. Opory przesuwania minimalne - jestem zadowolony :)

Wiem, że stosowane są również pręty w samych koszulkach, na Hyperflight widziałem koszulki teflonowe specjalnie preparowane pod kątem polepszenia przyczepności kleju.

W zwykłym bowdenie też zda egzamin - tylko będzie nieco cięższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam do modeli silnikowych bowdenów z prętów 2mm w koszulce teflonowej. Pręt jest dość sztywny więc podpieram go punktowo w kilku miejscach 4-5. Natomiast ostatnie podparcie jest w pewnym oddaleniu od ogona żeby zapewnić łatwość wędrowania końcówki po łuku. Ale szybowce pewnie wymagają wysokiej precyzjii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustalmy o czym rozmawiamy - o bowdenach do prowadzenia popychacza - wówczas interesuje nas długość pracująca na końcach - czyli zamocowanie bowdena po obu stronach w sposób pewny po stronie serwa i po stronie dźwigni steru - tak samo jak w przykładzie linki z pancerzem w kosiarce, czy rozmawiamy o zabezpieczeniu popychacza przed wyboczeniem wkładając go w jakąś rurkę - wówczas przyklejony gdzie się chce, a całość załatwia sztywność kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...lub upchnąć bowdeny w tak cienkim kadłubie że nie mają się gdzie wyginać jak na zdjęciu 

DSC_3090_zpsff558bb6.jpg

 

sam nie wiem jak to lata bo ogon się gnie na wszystkie strony ;) precyzji sterowania nie ma pewnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.