Skocz do zawartości

Sopwith Pup 1/8


safari28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam a to się uśmiałem mistrz ćwiekowania szpilkami :D

 

Dzisiaj niewiele, skończyłem komorę silnika jeszcze tylko zamalować na czarno i gotowe. Co do pakietu jest ok,  parę milimetrów luzu w każdą stronę będzie mocowany na gąbce

Wziąłęm to pod uwage oraz posprawdzałem wymiary podobnych lipolków różnych firm aby nie było problemu z wymianą w razie potrzeby. Ośka od silnika została ucięta, nie przechodzi wogóle przez wręgę.Pakiet niestety będzie na stałe, bedę ładował secjalnym kabelkiem wpinanym pod maską.

Niestety nie powiodlo się sterowanie lotkami za mocno naszpanowałem i ciężko chodzi.skońcyła mi się linka jak przyjdzie to poprawię.

 

post-5993-0-21341100-1453739797_thumb.jpg

ps

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Witam chwilę mnie nie  było co nie znaczy że nic się nie dzieje. Udało się szczęśliwie podpiąć lotki teraz działają jak należy. Wysmarowałem przedzial silnika i wystrugałem kopytko na klepanie ryjka, niestety nie mam jeszcze blaszki.

 

post-5993-0-14879000-1454361194_thumb.jpg

 

 

post-5993-0-18248700-1454361213_thumb.jpg

 

Kożystając z ładnej pogody wyciągnąłem model na trawkę i troche pokolowałem,  nawet wzbiłem sie nim meter nad ziemię.Prawdopodobnie bedzie latał oby :)

 

Niestety wyszedł straszny mankament oczywiście Was nie posłuchałem i moja wina. Mianowicie chodzi o podwozie z mosiężnego drutu, wiem już teraz że nie zda egzaminu.

Wszystko przez to że nie miałem topnika do stali i wybrałem najgorszą z opcji. Niby jest dobrze ale linki troszke sie poluzowały przy twardszym ladowaniu może być problem.

Prawdopodobnie zrobię od nowa, zresztą doradźcie mi co zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 Witam szanowne grono chwilę mnie tu nie było a zaroiło sie od wspaniałych relacji :)

Muszę trochę sfolgować z modelem bo czasu  mało.

Jak na dzisiejszy dzień to skończyłem klepać mache, trochę mnie to udreczyło i zmarnowalem spory kawałek blachy ale z efektu jestem zadowolony. Jednak aluminiowy przód

to jest to aż szkoda smarować go na czerwono

 

 

post-5993-0-94210000-1455215143_thumb.jpg

 

 

          post-5993-0-99158700-1455215162_thumb.jpg

 

 

                     post-5993-0-36529200-1455215174_thumb.jpg

 

Jeszcze drobna kosmetyka i można zakładac do modelu, mi już chodzi po głowie 9 cylindrów .

ps

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooodziiiwiaaam!  Czy pod tymi paskami przynitowanymi są ukryte łączenia pasów wzdłuż osi? Jaka grubość blachy? Z tyłu widać przyklejoną drewnianą wręgę?

Grzegorz maska jest z blachy 0,5mm pod paskami nie ma żadnych łączeń chociaż tak było w oryginale. Maskę wyklepałem z jednego kawałka blachy złączony jak widać  od spodu na środku.klejona klejem dwuskładnikowym,blacha jest wystarczajaco sztywna. Wyklepać to nie problem tylko trzeba dobrze wygrzać materiał, przy klepaniu uważać żeby blacha się nie zaginała na zakładkę. Od tyłu jest sklejkowa wręga jak zauważyłeś z uchwytami na śruby do montażu w modelu

 

Jacek naprawde nie chcę tego malować i nie wiem co zrobić. I jeszcze takie pytanie do was jaka farba chwyci aluminium czy podkładówka motip sie zda bo taka mam na stanie

 

Tak to wyglada na szczeniaku

 

post-5993-0-33913200-1455296259_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.