Skocz do zawartości

Sopwith Pup 1/8


safari28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Krzysiek i Jacek - pozwolę nie zgodzić się z Wami co do popularności zestawów WWI. Jest tego od groma - cały przemysł - niestety nie w naszym kraju. Za zachodnią granicą jest kilka firm produkujących modele WWI w różnych skalach i co za tym idzie w różnych cenach - a ten okres modelarstwa tani nie jest rzekłby Ferdynand K :D. Produkują nawet takie duperelki, które nie przyszłyby nam do głowy - np. okucia kratownic kadłuba, zakończenia linek, szekielki i tym podobne.

Na forum też jest już pewnie kilka lub kilkanaście modeli. Sam jestem posiadaczem Nieuporta 11 , Fokker D.VIII, Pfalz E i jeszcze z trzech mniejszych elektryków. Natomiast w planach...ale to tajemnica ;).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, no co ty? Przecież właśnie większość WWI to cztery patyki i rozpórki. Czyli że odwzorowanie konstrukcji jest łatwe, bez laserów, blach, laminatów, żywic, frezowania i takich tam. Przekroje kwadratowe lub leciutko zaokrąglone. 

 

Jakbyś nie miał laserowych kitów, czy laminatów to nie było by tylu WWII :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, no co ty? Przecież właśnie większość WWI to cztery patyki i rozpórki. Czyli że odwzorowanie konstrukcji jest łatwe, bez laserów, blach, laminatów, żywic, frezowania i takich tam. Przekroje kwadratowe lub leciutko zaokrąglone. 

 

Jakbyś nie miał laserowych kitów, czy laminatów to nie było by tylu WWII  :D

 

Racja tyle że mnie poraża cała masa linek, które jak bym majstrował to bym chciał aby były wszystkie w modelu. ;)

 

 

Irek ja w tej tematyce mam praktycznie zerową wiedzę podaj jakieś namiary siedzę na chorobowym się nudzę klej długo schnie w modelu to sobie popatrzę.

Najbardziej  mi brakuje jakiś papierowych wydawnictw w postaci monografii na temat konkretnego samolotu.

 

Przepraszam za zaśmiecanie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Irku, dawaj namiary na te małe manufakturki co produkują kity po 3000-5000 Eur :D

 

Ja wiem, że Niemiec się ceni, bo u nich małe szczypce boczne potrafią kosztować 200 Euro...

 

A Krzysiek - monografii jest zatrzęsienie. Do czego potrzebujesz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak z jakością tych kitów, ale ceny w granicach 300 euro są ok.

 

Fajnie by było poznać jakość tych zestawów - może ktoś miał styczność.

Ja przejrzałem kilka wątków dot. budowy Sopwith Pup'a z Balsa USA na forach amerykańskich i generalnie tam chwalą te zestawy. A cena porównywalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie pisałem, że będzie tanio. Nie mam w laptopie linków do tych mniej znanych sklepów ale do jutra powinienem je odszukać na drugim kompie. Z tych najbardziej znanych to wspomniana Balsausa, Arizona model aircrafters. Na stronie Aerodrome rc są zarówno short kity jak i - lub były - wzory kalkomanii i wszelkich napisów. W zakładce forumowej dokładne opisy z budowy. Niestety w tej chwili nie podam tego sklepu z akcesoriami ale w nazwie miał Proctor czy coś takiego. Kolejny zapomniany to zestawy tylko w skali 1/5 i oczywiście akcesoria - w nazwie ma chyba 3... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te to znam. Bardzo fajne zestawy arizony tylko cena taka na później :)

 

Jest jeszcze RC batteries - natknąłem się na nich z okazji Eindeckera.

 

Właściwie to załóżmy wątek pod tytułem: " ZESTAWY SAMOLOTÓW Z WIELKIEJ WOJNY, CZY WWI" i już nie śmiećmy koledze. A admin niechaj to wrzuci do nowego tematu.

 

Bo temat fajny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i warto osobny wątek ale widzę koledzy popłynęli w gotowe zestawy itp. mnie jako totalnego laika po pierwsze interesuje historia tej techniki w postaci takich materiałów jak dla samolotów z okresu II wwś i  bardziej współczesnych.

Jacek podesłał mi na skrzynkę dużo w temacie Fokkera  D VIII za co mu bardzo dziękuję ale jak dla mnie to wiedza tajemna aby zbudować model przypominający oryginał.

Nie ma się co oszukiwać ale materiały w tej tematyce z racji historycznych są skromne i bardziej dla koneserów, co uwidocznione jest cenami zestawów. Niestety pozostaje mi tylko podziwianie tych maszyn nie dorosłem jeszcze do tego i pastwie się nad bardziej współczesnymi samolotami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się nasypało postów, oczywiście mi to broń Boże w żaden sposób nie przeszkadza a wręcz przeciwnie.

Co do drobiazgów do ww1 to w polsce z tego co mi wiadomo można dostać koła i kalkomanie a ceny kosmiczne :( .

Ale wracając do tematu korzystając z wolnego czasu zmordowałem wreszcie skrzydła a oto efekty

 

         post-5993-0-71398800-1447340139_thumb.jpg

 

                           post-5993-0-34973700-1447340212_thumb.jpg

 

                                          post-5993-0-93261400-1447340272_thumb.jpg

 

                                                      post-5993-0-48049600-1447340340_thumb.jpg

 

                                                                 post-5993-0-45805400-1447340399_thumb.jpg

 

i to by było na dzisiaj tyle

 

ps

                                                                            

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie stoję przed poważnym dylematem i chciałbym zaczerpnąć od Was porady.

Mianowicie chodzi mi imitację szwów na kadłubie, całkiem zgupiałem przeglądając różne materiały.I tu pytanie do was z czy było ono tylko z prawej strony samolotu czy z obu stron. Załączam podglądowe fotki.

 

prawa strona

 

post-5993-0-46009900-1447403911_thumb.jpg

 

i ta nieszczęsna lewa

 

post-5993-0-48140100-1447403953_thumb.jpg

 

post-5993-0-89359000-1447403979.jpg

 

co o tym sądzicie bardzo prosiłbym o jakieś wskazówki

ps

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.