Skocz do zawartości

Sopwith Pup 1/8


safari28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka grubość blaszki?

Lutowane czy klejone? Projekt wziąłeś skądś (np: kartonowcy) czy Twój własny?

 

Tak czy siak bardzo ładna robota.

Bartek dzieki za uznanie lufa całkowicie zlutowana z blaszki mosiężnej w odpowiednich grubościach gdzie walec lufy wytłoczyłem na kopytku z o,1 mm, przy tej skali z grubszej sie nie dało reszta to sklejka 0,6 i 1,0 Troche to było upierdliwe do zlutowania , niektóre bardzo małe elementy. Najgorsze były do wycięcia [nacinałem ostrym śrubokrętem] i wyprofilowania te boczne żeberka. Co do projektu to mam dosyć dobrą ściągawkę we wszystkich rzutach

post-5993-0-09122700-1431289283_thumb.png

żrobić sie da ale strasznie czasu zajmuje

ps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

   Witam chwile tu nie zaglądałem drobny remont i takie tam.

Co do latadła można powiedzieć że skończyłem karabina jeszcze tylko amunicja ale to w najblizszym czasie

 

post-5993-0-46695800-1432665961_thumb.jpg

 

post-5993-0-51397400-1432666015_thumb.jpg

 

post-5993-0-59128300-1432666070_thumb.jpg

 

Na żywca wygląda to o niebo lepiej

ps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

  Witam postępy mizerne ale dawno tu nie zaglądałem i postanowiłem wrzucić nowy pierdół pewnie wam tymi duperelkami podnoszę ciśnienie :ph34r:

dzisiaj tylko amunicja

 

post-5993-0-42041100-1433962057_thumb.jpg

 

post-5993-0-55418800-1433962147_thumb.jpg

 

Niestety z powodu braku czasu będę musiał chwilowo wstrzymac budowę :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wojtek, nie p....., tylko buduj :P

Już Ty wiesz, co ja myślę o Twoich duperelkach :) .

Bartek nie ma szans. sypło mi się zdrowie, zdrowie bliskiej mi osoby no i dołek finansowy. Materiały modelarskie są tak drogie, że mogę zapomnieć o takij pasji, przynajmniej na razie. Po zatym jestem totalnym samoukiem, nawet nie mam gdzie latać modelami tej wielkości.Następna przeszkoda to zbyt małe doświadczenie. Ale obiecuję że do projektu wrócę jak będę gotowy Na razie  jak czas pozwoli zajmę się micromodelami bo to jest dla mnie najoptymalniejsze

PS Wojtek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi bardzo Wojtku z powodu Twoje sytuacji.. Model wykańczasz kapitalnie. Szczerze zdrowia życzę!

Co do miejsca do latania zawsze mozesz przyjechac na lotnisko do Jasla. Tam chyba miejsca nie brakuje. Jeśli chciałbyś kiedyś wspólnie polatać na jakimś weekendzie pisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocisków, pocisków... i nie ma. Łuski zostały. Tak jak powinno być przy taśmie parcianej. Co innego segmentowa.

 

Wojtek - w kwestii materiałów - pisz do mnie na priv czego Ci trzeba.

 

A ze zdrowiem powoli dojdziecie do ładu, głęboko w to wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy KOLEDZY po takich wpisach od razu  ozdrowiałem dostając weny twórczej :P!!!!

  Bardzo mnie cieszy że temat was interesuje i postaram sie was nie zawieść, Mam nadzieję że uda się osiągnąć zamiar i oblatać makietę tej wielkości.Gra jest chyba warta świeczki bo w takiej skali widziałem co najwyżej kombaciaki chyba że się mylę a robię to dość często :ph34r:

Bardzo lubię krytykę bo ustrzega mnie przed błędami i czegoś uczy.W modelu są trzy błędy wynikłe z braku porządnego planidła  2 poprawię 1 sie nie da.

Bardzo słuszne spostrzeżenie co do łusek prawidłowo w wickersie powinny wyskakiwać . Poprawić to pestka.Opiekując się ciężko chorą babcią znalazłem kompromis po naradzie z rodzinką zabrałem ja do własnej chaty teraz mogę dłubac po 15 minut co kwadrans, Ciężko się skupic w takich warunkach ale spokojnie można cuś podziałać co z tego wyjdzie czas pokaże.

Jacek dzięki za wsparcie  z materiałów mam praktycznie wszystko brakuje mi tylko farby na pomalunek, zanim do tego dojde napewno gdzieś załatwię

Bartek z Ciebie jest modelarski wariat uwielbiam takich ludzi

Mateusz jeśli go ukończę pomożesz mi go na hankówce oblatać

ps

a tera cza ćwiczyć ortografie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy KOLEDZY po takich wpisach od razu  ozdrowiałem dostając weny twórczej :P!!!!

Nie dość, że uleczyliśmy, to jeszcze zapłodniliśmy artystycznie. Trzeba zacząć brać za to pieniądze.

 

Bartek z Ciebie jest modelarski wariat uwielbiam takich ludzi

Bo wariaci dobrze sie rozumiom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

      Witam pomału malutkimi kroczkami wracam do modelu.

Teraz powinno być dobrze, pogrzebałem i znalazłem taśma w pupie była metalowa łuski wyskakiwały.

  Jacek naprowadziłeś mnie na właściwy tor dzięki.

Co do taśmy to troche się przyłożyłem chwilę dumałem jak to zrobić ale chyba się udało

ps

 

post-5993-0-07273300-1444419732_thumb.jpg

 

 

post-5993-0-23183100-1444419791_thumb.jpg

 

 

post-5993-0-46047100-1444419847_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

  Witam szanowne grono dawno tu nie zaglądałam co nie oznacza że budowa stoi w miejscu.

Czasu bardzo mało na dłubanie a kolejne pirduły bardzo pracochłonne :wacko:

 

Tyle udało mi się do tej pory zdziałać, na pierwszy plan poszły szwy.

 

post-5993-0-17189700-1447012927_thumb.jpg

 

 

post-5993-0-17863500-1447012998_thumb.jpg

 

i jeszcze jedno z bliska

 

post-5993-0-88195900-1447013056_thumb.jpg

 

Mam już prawie skończone płaty ale to w następnym poście

ps

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piknie :)  Cieszę się że nie zrezygnowałeś pomimo przeciwności losu.

 

Szkoda by było, bo bardzo mało Wielkiej Wojny na naszym forum.  Zresztą widać to również w  wyborze zestawów ARF czy RTF - meśki, spity etc. do wyboru, do koloru - każda skala, spalina, elektryk co chcesz. A jak znaleźć coś WWI to albo discontinued - jak Hangar 9 DVII i Camel albo w ogóle nie produkowane... Szkoda, bo to zacny okres w lotnictwie. Tym cenniejsze takie relacje z budowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka, I wojna światowa jest mniej spopularyzowana w stosunku do następnej, dokumentacja do samolotów jest dużo skromniejsza niż z późniejszych czasów. Samoloty bardziej „skomplikowane” i złożone w budowie i eksploatacji na co dzień. To tylko kilka z wielu innych powodów, iż jest to mało popularne.

Miło nacieszyć oczy oglądając budowę i loty tych weteranów lotnictwa, podziwiam budowniczych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.