Skocz do zawartości

Reanimacja starych motorków - nie tylko samolotkami człowiek żyje


Paweł Prauss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Raduga 10  którą dostałem z modelarni przy Aeroklubie Bielsko-Bialskim gdy budowałem SU 26M na uwięzi miała gażnik w którym dało się wyregulować wolne obroty moim zdaniem bardzo dobrze tak by model stał i nie toczył sie a po wylądowaniu zatrzymał się .Silnik i model poległ na zawodach F4B .Gażnik zachował się do tej pory . Raduga na zdjęciach  jest trochę młodsza ma numer 3.86.1131 i był w niej już ten nowy  gażnik . 

DSCN0573.JPG

DSCN0574.JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na strychu, o mało głowy nie odbiłem :) ale jest :

 

Dążę go dużym sentymentem, ale może ktoś coś to na priva. Tylko gdzieś gaźnik się zawieruszył, a to kilka miesiecy pobytu na strychu ...

Przy okazji wizytacji strychu znalazłem pona 10 silników cha cha to były czasy!?!!

IMG_20230121_123130.jpg

IMG_20230121_123145.jpg

IMG_20230121_123224.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, young napisał:

Byłem na strychu, o mało głowy nie odbiłem :) ale jest :

 

Dążę go dużym sentymentem, ale może ktoś coś to na priva. Tylko gdzieś gaźnik się zawieruszył, a to kilka miesiecy pobytu na strychu ...

Przy okazji wizytacji strychu znalazłem pona 10 silników cha cha to były czasy!?!!

IMG_20230121_123130.jpg

IMG_20230121_123145.jpg

IMG_20230121_123224.jpg

Superrr

a u mnie dziś na warsztacie taki wynalazek😁

19566EEE-FE4D-4FFA-AD58-8E0E0DD2281B.jpeg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.01.2023 o 00:17, yarun napisał:

Jak się domyślam tego poszukujesz 

Fifka made in cccp od mds 10ccm ale nie stety nie do podziału mam dwa motorki i dwie fifki więc musisz się smakiem obejść 

7A0ED49B-0353-44BA-B7CA-857F447C5854.thumb.jpeg.ef941f63e647ff6a2506ab8446ac358a.jpeg

 

 

 

Dzięki Mariuszowi - Young, mam już rurę i ja😁 sprzedał mi za bardzo niską cenę razem z silniczkiem😁

jeszcze raz dzięki👍

Kamilku, a Ty uważaj żebys sam nie obszedł się smakiem w innym temacie🤣🤣🤣

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2023 o 23:08, Paweł Prauss napisał:

B24F9CAF-CA56-4BE8-BD1E-759FA4FE52A4.jpeg

 

 

Ja mam z grudnia 88 o 500 numerów młodszą :) Niestety pudełko nie przetrwało próby czasu, też szukam wydechu jakby ktoś miał :) Ogólnie muszę obfotografować moją skromną "kolekcję" gruzów, ale przy Waszych zbiorach to aż wstyd ... :)

Brak opisu.

 

Brak opisu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, qpa napisał:

Ja mam z grudnia 88 o 500 numerów młodszą :) Niestety pudełko nie przetrwało próby czasu, też szukam wydechu jakby ktoś miał :) Ogólnie muszę obfotografować moją skromną "kolekcję" gruzów, ale przy Waszych zbiorach to aż wstyd ... :)

 

 

Od czegoś trzeba przecież zacząć 💪💪💪 

Choć gdybym teraz zaczynał to z pewnością nie miałbym tego co mam😁 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku   , jeden silnik to  pomylka w zakupie  ! ...drugi  to ciekawosc ...dopiero 11 -sty to poczatek zbieractwa  ...  przy  1200 zaczynasz sie zastanawiac po co to robisz  ! ...

..chyba taka jest prawidlowa kolejnosc , albo ?

  • Lubię to 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Janeczek napisał:

Jarku   , jeden silnik to  pomylka w zakupie  ! ...drugi  to ciekawosc ...dopiero 11 -sty to poczatek zbieractwa  ...  przy  1200 zaczynasz sie zastanawiac po co to robisz  ! ...

..chyba taka jest prawidlowa kolejnosc , albo ?

Ja już przy pięćsetnym wiedziałem, że jest to nieuleczalna choroba (przy okazji bardzo zaraźliwa i niesłychanie kosztowna)  🤣

Ale za to jaka przyjemna 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.