Skocz do zawartości

Gdzie wolno latać - mapa


TeBe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

http://www.cassubian.pl/portal/content/kody-i-skr%C3%B3ty-lotnicze

 

CTR = Strefa kontrolowana lotniska cywilnego

MATZ = Strefa ruchu lotniskowego lotniska wojskowego

 

W skrócie - możemy latać tam, gdzie nie ma żadnej strefy, albo tam, gdzie po kliknięciu w strefę minimalna wysokość jest większa od zera. Wtedy możemy latać do tej wysokości minimalnej. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dziurka siedzi obok mnie na fotelu :P:D:lol:

Do Drużna za daleko, to już wolę do Elbląga na lotnisko pojechać gdzie jest kawałek pola i przestrzeni wydzielony dla modelarzy.

 

Kurde koło Nowego Dworu (podlaskie) nie ma wydzielonej żadnej strefy, a jak latałem to chyba Łukaszenka się pomylił i zestrzelił mi model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak mam rozumieć TME EPWA min. 3500 stóp ?? Jedyne moje rozumienie to "strefa przelotowa" dla samolotów, gdzie nie mogę zejść poniżej 3500 stóp .. czyli ani startować ani lądować (??). Według tej mapki jestem konkretnie w d...pie i wygląda na to, że czeka mnie wycieczka z 80 km od miejsca zamieszkania, mimo że wokół mam same pola uprawne. Inna sprawa, że jestem w strefie MATZ ..

 

Coś mi tu nie gra .. latem leci samolot za samolotem a przed Mistrzostwami Europy w Akrobacji Lotniczej 2014 siadałem na leżaczku i od rana jarałem się darmowymi i niemal całodziennymi pokazami nad samą działką .. (ćwiczenia przed mistrzostwami w Piastowie) (??) oczywiście w strefie MATZ bo to okolice Dęblina.

 

Pomijając powyższe czy to aby na pewno dotyczy również modeli latających poniżej 150 metrów ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper, jeżeli jakaś strefa ma opis "min 3500 ft" oznacza to, że dolna granica strefy kontroli wynosi 3500 stóp. Poniżej jest strefa G, czyli niekontrolowana. Zatem możesz w takiej strefie latać modelem do wysokości max 3500 stóp. No chyba, że pod tą strefą jest inna strefa kontrolowana, wtedy trzeba sprawdzić tę niższą strefę.

Jeżeli dla danej stefy minimum wynosi zero, to latać modelami nie wolno w ogóle. Chyba, że pod dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, tak nie pomyślełem, ale ma to sens. Martwi mnie tylko ta strefa MATZ i niedorzeczność ćwiczeń innych lotów w tym i prywatnych .. TME to najbliższa poza MATZ, w której mogę niby latać (albo i nie) .. ciężko to zrozumieć.


Kacper, jeżeli jakaś strefa ma opis "min 3500 ft" oznacza to, że dolna granica strefy kontroli wynosi 3500 stóp. Poniżej jest strefa G, czyli niekontrolowana. Zatem możesz w takiej strefie latać modelem do wysokości max 3500 stóp.

 

Dzięki :) i tak czeka mnie chyba wygnanie w nieznane .. ;)

 

EDIT:

 

około 8 km ode mnie jest prywatne lotnisko gdzie często odpoczywają jakieś Wilgi itp. - w strefie MATZ oczywiście ... totalnie tego nie kumam. Pokazuje się min. 0 i max 3500 stóp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.