Skocz do zawartości

Pakiet Lipo zapalił się.


mazur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po zakończeniu ładowania, po odłączeniu od ładowarki po ok. 20 min. pakiet Turnigy 1300 mAh zapalił się. Całe szczęście, że w obecności mojego kolegi, który pakiet wyrzucił na zewnątrz pomieszczenia. Wyrzut ognia osiągnął ok 50 cm. 

Z tego wynika, że trzeba się jakoś zabezpieczyć.

Może ktoś z kolegów ma jakiś patent na bezpieczne przechowywanie  akumulatorów.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość kolegów Ci napisze, że TO NIE JEST MOŻLIWE a wszyscy co przestrzegają przed takimi sytuacjami piszą bzdury i na darmo panikują ... Do ładowania możesz zakupić specjalną torbę, w której ładujesz pakiet. Po naładowaniu jakaś pancerna skrzynka a jak zamierzasz je dłużej przechowywać to rozładuj do około 70% napięcia, Twoja ładowarka powinna mieć tą opcję (STORAGE).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwości. To wyglądało jak wyrzut palącego się gazu. Torba na rzepy raczej nie spełni szczelności. Widziałem w necie jak z takiej torby wydostawał się ogień. Skrzynka amunicyjna TAK.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

torba to nie specjalnie....

https://www.youtube.com/watch?v=ZEkewCjiDs0

 

Ja ładuję w brodziku w łazience, lub na kuchence gazowej na szklanym blacie, a przechowuję w piwnicy w skrzynkach z Castoramy - jakieś 30 parę zł -  podobnych do tej:

https://www.youtube.com/watch?v=6M5ftkN9PtY

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że specjalny nadzór jest wskazany .. nie bez powodu pojawiają się zaostrzenia na poczcie itp. Dziś przeczytałem artykuł w lokalnej gazecie o babce 60 lat. Zostawiła telefon pod ładowarką i wyszła na zakupy. Po powrocie zaskoczyła ją cisza w mieszkaniu. Zawsze ujadały w oknie jej trzy psiaki. Z okien zobaczyła wydobywający się dym. Po otwarciu mieszkania przez straż okazało się, że bateria się zapaliła od tego jakieś leżące obok plastikowe dziadostwa co skutecznie uśmierciło jej 3 najukochańsze stworzenia (zaczadzenie)... To była tylko "smartfonowa" super bezpieczna bateria. Myślę, że daje do myślenia ..

 

Nie rozumiem osób lekceważących wskazania co do obchodzenia się z LiPolami. Jeszcze bardziej nie rozumiem mądrali naśmiewających się z tych co "przesadnie" podchodzą do tematu a na tym forum ich nie brakuje bo temat nie raz był wałkowany. Wypadałoby im życzyć podobnej przygody, ale aż taką świnią nie jestem .....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie :) Im mniej zgromadzonej energii tym pewnie bezpieczniej albo skutki zwarcia / usterki mniejsze. Teoretycznie rozładowanie do bezpiecznego minimum będzie bardziej wskazane. Wysyłałem 3 LiPole koledze z forum z UK i więcej się tego nie podejmę. Prawie godzina "przesłuchiwania" na poczcie (bo mają skaner co mniej więcej w środku) i 3 razy odpowiadanie na te same pytania - czy nowe, czy oryginalnie zapakowane itd. itp.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są właśnie procedury EU :) Ma być tak jak napisano. Jak pojawia się coś co nie jest uwzględnione w tych procedurach to już trzeba zwołać komisję. Polak w pół minuty ogarnie temat i załatwione. Szkoda, że w ten sposób nie potrafią nas dostrzec w Europie i na świecie. Przykro mi to pisać, ale dla "europejczyków" jesteśmy w ciemnej du....ie i przynajmniej raz na 2 miesiące jakiś aNGLIK pyta się mnie czy mamy chodniki i ulice w Polsce !!!! Dno intelektualne i emocjonalne myślące, że na świecie jest tylko UK, Kanada, Hiszpania i USA.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.