Skocz do zawartości

Jaki motoszybowiec kupić ?


Chudy155a
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie napisałeś nic czego oczekujesz od nowego modelu. Czy chcesz nadal latać w termice czy szukasz czegoś do trochę bardziej agresywnego latania i podstawowej akrobacji więc bardzo trudno Ci radzić.

Ponadto jesteś ciut młodszym kolegą, więc pewnie kasa bardzo się liczy. Mariusz dobrze podpowiada, że może z drugiej ręki w dobrym stanie zanabyć model po rozsądnych pieniądzach. :)

 

No ale jeśli chcesz nowy nie śmigany model to poza tymi o których nieco starsi koledzy powyżej już wspomnieli to proponuję model konstrukcyjny ze stajni Reichard lub TopModel. Bardzo duży wybór jest w Nastiku http://www.nastik.pl/szybowce-elektroszybowce-c-132_105.html?page=2&sort=1a

Jeśli miałbym coś radzić to Elipsoid jest świetnym modelem no ale ta cena niemała ;) Za każdym razem jak widzę jak lata ten model jestem zdumiony. Naprawdę świetna konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

R-Planes ASW 28

 

 

Toto lepiej omijaj. Wygląda słabo, wykonanie jest tandetne a i w locie się nie broni. Jedna z gorszych pianek.

Jeśli boisz się innych tworzyw i chcesz cos z epo to polecam graupner elektro junior s. Najlepiej latająca pianka jaką miałem.

Nie jest to ten poziom co skrzydła fornirowe czy laminat ale w razie co naprawia się łatwo jak wszystkie panki.

Jeśli masz już swoje wylatane i czujesz się pewnie, to jak najbardziej laminat polecam - to inne życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam  ASW - 28 z HK- Kadłub nie do zaje.....a,    z laminatu a skrzydła styro, lata nieźle. 7 minut na silniku (aku 2200-3 s ) to około 29 - 32 min lotu. Co prawda to nie Blejzyk i w kiepskiej termice nie polatasz tak długo , no ale Blejzyk to Polska firma i Polska jakość -Trzeba zapłacić za coś najlepszego na świecie ,  ale wyrób z HK do rekreacyjnego latania starczy. Cena z przesyłką to około 148 dolarów. No i należy się liczyc że ci polski państwowy złodziej doliczy swój zysk.

On to zwie VAT. Hooj mu w D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee... nie przesadzaj z tą twardością. Sam mam ASW28 i jestem z niego bardzo zadowolony ale nie zaryzykowałbym twierdzenia, że nie do zaje... Miałem też ASK21 i jak mu się w locie skrzydło zawinęło i zwalił się z kilkudziesięciu metrów to nie było co zbierać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proponuje zostawic balse i pianke w  spokoju.  Masz juz troche doswiadczenia wiec chcialbym zaproponowac modele Atrur Blejzyk np: Mefisto, First+,Hammer etc.  To jest jak przesiadajac sie z Fiat 125/126 na np jakis wspolczesny Japonski samochod.  Proponuje tez popierac Polskich producetow.  Polecam wiec First+ lub Hammer, latalem First+ przez kilka lat, doskonaly!  Masz 20 lat opanujesz nowy model po 10 minutach lotu. Model Artura mozna zrobic tak, ze beda zamienialne na szybowiec lub motoszybowiec w ciagu kliku minut.

 

Czolem

Andrzej   

 

 

 

post-12308-0-10971900-1434103297_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.